Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izraudzīts projektētājs Gulbenes Sarkanās pils iekštelpu pārbūvei

Gulbenes Sarkanā pils. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Izstrādāt būvprojektu Gulbenes Sarkanās pils iekštelpu pārbūvei par 64 000 eiro bez PVN apņēmusies SIA “Livland Group”. Šajā summā ietilpst arī autoruzraudzība. Savukārt projektam jāparedz ne tikai telpu pārbūve pilī, bet arī restaurācija. Projektam jāietver arī teritorijas labiekārtošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija liecina, ka pašvaldība šāda projekta gatavošanai saņēmusi piedāvājumu no pavisam trim pretendentiem.

Uzvarēja firma, kura piedāvāja zemāko cenu.

Izraudzītajam pakalpojuma sniedzējam projektēšana būs jāveic 210 dienu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka pašvaldības plānos ir nākamgad tikt pie augstas gatavības projekta, lai varētu jau uzsākt reālus būvdarbus Sarkanās pils iekštelpu pārveidē. Var nepietikt tikai ar pašvaldības budžeta naudu, tāpēc ir cerības un investīcijām vai arī nauda būs jāaizņemas Valsts kasē.

Sarkanā pils atrodas Parka ielā 10. Tās īpašniece ir pašvaldība. Ēkai ir četri stāvi, ieskaitot pagrabstāvu, kopējā platība – 916,6 kvadrātmetri. Pils ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, tā ir nodota novada vēstures un mākslas muzeja pārziņā. Būtiski, ka Sarkanā pils ir Vecgulbenes muižas apbūves sastāvā, šī apbūve un blakus esošais parks ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Pabeidzot Sarkanās pils iekštelpu darbus, ēkā būs arī Dzimtsarakstu nodaļa (pirmajā stāvā) ar ceremoniju zāli līdz 30 personām. Pilī atradīsies daļa no muzeja telpām (otrajā un trešajā stāvā) ar trim izstāžu zālēm un uzņēmējdarbības atbalsta telpas (ceturtajā stāvā) amatniecības vai mājražošanas vajadzībām, praktiskam radīšanas procesam un ar produktu izstāžu vai klientu uzņemšanas zonu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

 1. Par kādām “utīm” tad pārbūvēs? Ja jau uzsāktiem projektiem (ielu rekonstrukcijām, stadiona pārbūvei utt.) ir jāaizņemas papildus finansējums sadārdzinājuma pēc!

  7
  1
 2. Dzimtsarakstu nodaļa ar 30 vietām? Kāzās pārējie aiz durvīm? Un vecie un klibie vilksies uz Sarkano pili? Centrā gana pašvaldības māju. Valsts pienākumu veikt jādod pašvaldības zāle, tā tāpat tukša stāv.

  6
  1
 3. Pašvaldībai ļoti patīk tas pārvākšanās tur kur zāģē tur lec skaidas kādam nejauši pielīp.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.