Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izsludina publisko apspriešanu par egļu ciršanu pie Gulbenes novada pašvaldības Centrālās pārvaldes ēkas un skvērā (papildināts)

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar Gulbenes novada pašvaldības Vides aizsardzības jautājumu komisijas lēmumu, pamatojoties uz Ministru kabineta “Noteikumiem par koku ciršanu ārpus meža”, publiskai apspriešanai tiek nodota divu koku ciršana Ābeļu ielā 2, Gulbenē, un četru koku ciršana O. Kalpaka ielā 25A, Gulbenē. Par to informē Gulbenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Publiskā apspriešana notiek no 1. līdz 14.martam.

Publiskās apspriešanas laikā iepazīties ar koku ciršanas materiāliem un aizpildīt aptaujas lapas var Gulbenes novada pašvaldības vietnē www.gulbene.lv sadaļā “Sabiedrības līdzdalība”, Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Gulbenē, Ābeļu ielā 2, Centrālās pārvaldes darba laikā.

Aptauja elektroniski

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija: Gulbenes novada pašvaldības Centrālās pārvaldes Īpašumu pārraudzības nodaļas ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre, tālrunis 64473243, e-pasts: laima.smite-udre@gulbene.lv

Koku ciršanas planšete

Kokkopja-arborista atzinums

Aptaujas lapa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (23)

 1. Uzmanību- skaisto, centrālo, pareizā piramīdas formā augošo lapegli, kas pavasarī priecē ar koši salātzaļo toni bet vēlu rudenī garlaicīgajā pelēcībā ienes skvērā koši dzeltenu akcentu, paredzēts nozāģēt. Vienmēr ir bijis prieks par šo koku, bet nu tā dzīvība ir apdraudēta.
  Arborista pamatojums- konkurē ar blakus augošo “Ziemassvētku” egli. – Ja jau viens koks ir jāupurē, tad pavērojiet blakus augošo aso jeb sudrabegli-
  1) tai ir izveidojušās 2 galotnes, kas ar laiku izkropļos egles siluetu un var radīt bīstamību arī tcilvēkiem.
  2) tai jau tagad ir nobrūnējušas skujas, puspliki zari.
  Izskaidrojums- sudrabeglei šī visu dienu saulē esošā, sausā vieta nav piemērota, jo eglēm vajag mitrumu. Turpretī lapeglēm patīk augt saulainās vietās- tāpēc tā arī ir izaugusi tik kuplā.
  Savukārt, sudrabegli, neatkarīgi no tā, vai lapegle tai blakus būs vai nē, tāpat pēc neilga laika nāksies likvidēt, jo viņa tikai bojās skatu.

  Tie, kuriem rūp skaistās lapegles liktenis- neesat vienaldzīgi un izsakiet arī savas domas, aizpildot un iesniedzot anketas domes izsludinātajā publiskajā apspriešanā!

  46
 2. kaut kāds murgs, kam tie koki traucē, bet vispār ir egļu ciršanas liegums sakarā ar astoņzobu mizgrauža invāziju, Gulbenes parkā jau ir daudz mizgrauža nobendētu egļu, bet pilsētas centrā ir janocēt tās , kas palikušas neskartas, ļoti , ļoti gudri

  41
 3. Nocirtis lai mēs priecajamies”””par to spīdīgo egli .iestadat dabīgo egli spīdīgās vietā .visu tik vajak likvidēt. Diez kāpēc savas algas nesamazina

  30
 4. Vajag sakopt gājēju ietves, lai dzīvžogi no privātmājām neaizņem pusi no ietves. Skolas ielā un citās ietvēs

  13
 5. dzirkstele manu komentāru vieta atgriezat!vaj manus nodokļus atgriežas,ne dome jums maksa bet mēs nodokļu maksātāji.maksajam domej un dzirkstelej!

 6. Izmeklesanu jatajsa,es sapratu ir firma un firma grib nopelnit uz kokiem?izgaja no meza un uz Gulbenes kokiem metas,bet koki un parki pieder visiem iedzivotajiem,cilveki atpusas parka ,uz kokiem dzivo putni,un ta talak.,vaj dolari acis leka cirtejiem?domaju,ka kads no cirtejem strada dome!?var padomat un tejkt uzvardu?

  14
 7. Trūkst naudas piemaksām un algām nu jāzāģē 4 egles lai uzsprauztu to konusiņu kas katru gadu priecē…

  17
 8. Kam traucē???? Labāk aizvācat to drāšu egli un dabīgās rotājat uz svētkiem.kam traucē dabīgās eges jūs ar galvu draudzejaties(domē sēdušie)?

  21
 9. Jālikvidē drausmīgo kārkļa krūmu !!!!!!! aiz rozēm pretīm ieiejai Domē!Un kad stādīsiet kokus vietā?Cik var zāģet un neko nestādīt vietā?

 10. Iztīrītu labāk to spārīti un emzi, citādi izskandina par baigo tūrisma objektu, bet smiekls nāk, džungļi vien!

  13
 11. Šādā veidā organizējot apspriešanas, pašvaldība nevis samazina, bet palielina novadā pastāvošo sociālo atstumtību.

 12. Apspriešanai atvēlētas tikai 2 nedēļas- līdz 14.martam- jāsteidzas, varbūt cilvēki nepamanīs.
  Labākajās domes tradīcijās- lēmumus pieņemt slepenībā un steigā.
  Arborista atzinumu dome nav par visiem kokiem, bet tikai par lielajām eglēm pie domes ieejas.
  Pārējos kokus, arī lapegli, speciālisti nav vērtējuši, domes sniegtā informācija līdz ar to ir maldinoša.

 13. Eglei ar divām galotnēm ir sava vēsture .Padomju laikā izveicīgi zēni uz 18. novembri egles galotnē bija uzvilkuši brīvās Latvijas karogu. Milicija nevarēja tik augstu uzrāpties, lai karogu noņemtu, tāpēc nozāģēja eglei galotni ar visu karogu. Tā lūk!

  3
  1
 14. Runa nav par jūsu egli ar 2 galotnēm, bet gan pēdējā desmitgadē iestādīto aso egli bijušā pieminekļa vietā, un divas galotnes izaugušas pagājušajā gadā

 15. Jums tās egles ēst prasa kad jāgriež nost.labak nogriežat rigas iela pie topina kas priekšā aug cilvēkiem logos,gaismu tā māja neredz ka morgā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.