Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jāni Barinski neievēl Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektora amatā, viņš iesniedz atlūgumu (labots)

Foto: Diāna Odumiņa.

Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektors 28.janvāra domes sēdē, kas pulksten 17.00 notika klātienē, netika ievēlēts. Tādējādi netika apstiprināta Jāņa Barinska kandidatūra šim amatam. No 15 deputātiem par viņu bija 5, bet 10 balsoja pret. J.Barinska kandidatūru pašvaldības izsludinātajā atklātajā konkursā bija izraudzījusies vērtēšanas komisija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J.Barinskis, uzzinot rezultātu, uzreiz novada domes priekšsēdētājam Andim Caunītim publiski un demonstratīvi iesniedza atlūgumu. Viņš uzvedās korekti, tomēr lika saprast, ka nevēlas samierināties ar šo situāciju.

J.Barinskis bija šīs pašvaldības izpilddirektora vietas izpildītājs kopš 25.novembra. Viņš ir arī novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs. 

Domes sēde izvērsās par emocionālu drāmu, kurā opozīcijas pārstāvji vainoja domes vadību un kāds pat izteica tai neuzticību. Pragmatiski situāciju vērtēja opozīcijas deputāts Daumants Dreiškens (ZZS), kurš bilda, ka viņam nav pieredzes pašvaldības darbā. Deputāts jautāja, vai praksē bieži ir gadījumi, kad dome neapstiprina kandidatūru, kuru izvirzījusi konkursa vērtēšanas komisija. No opozīcijas kāds atbildēja, ka tā notiek pirmoreiz. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes sēdes gaitas vērotājiem no malas tā arī nekļuva skaidrs, kādi zemūdens politiskie akmeņi ir šai situācijai. Nekādi argumenti skaļi paziņoti netika.

Diāna Odumiņa

Video: Diāna Odumiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (37)

 1. Diāna, tu arī esi pieņemta darbā kāds lielas firmas ekonomikas nodaļā?

  2
  3
 2. Par pārējiem skaidrs kāpēc pret. Bet kāpēc Mazūrs un Cirča pret? Ciglis jau nu varēja nebrēkt uz Caunīti, bet vispirms paprasīt saviem partijas bračkām. Izskatās, ka viss iestudēts, gatavojas blondīņu apvērsumam.

  14
  1
 3. Blondīņu apvērsums visdrīzāk nenotiks. Režisori tādi ierūsējuši.

  8
  1
 4. Jautājum! Liec Diānai mieru! Viņa ir Dzirksteles žurnāliste un godīgi dara savu darbu. Cilvēkiem ir jāzin, kas notiek domes sēdēs, jo viņi tika ievēlēti, lai strādātu cilvēku labā nevis savu radu, draugu un paziņu labā. Acīmredzot Barinskis kādam kaut ko pa prātam nav izdarījis… Vienkāršam cilvēkam ir skaidrs, ka šeit apakšā kaut kas slēpjas. Varbūt kāds zin-kas tieši? Rakstiet, neklusējiet, jo meļi un divkoši nedrīkst lemt par visa novada cilvēkiem.

  36
  1
 5. Ja Jums ir kaut kas zināms par deputātu aizkulišu cīņām, tad, lūdzu, dariet to publisku arī citiem. Citādi Jums iznāk tāda tukša klaigāšana! Bez argumentiem. Diānai jābūt neitrālai, tas arī viss. Radi, draugi, draudzenes un citādi viens otram tuvi cilvēki novada domē saradās tieši iepriekšējās valdības laikā. Pasakiet vēl, ka man nav taisnība?! Par Jāni B. Nevajag vienu cilvēku padarīt par elku, katram ir savi tauriņi galvā un savi skeleti skapī. Gan viņam, gan man, gan arī Jums. Veiksmīgu dienu!

  18
  10
 6. Vai tad cilvēki nepamanīja, ka ārkārtas domes sēdē nez kāpēc piedalījās arī bibliotēkas Antra un tas arī ir nākamais pretendents. Tāpēc arī Mazura partijā tādi atšķirīgi viedokļi,jo viņa nāk no Mazura partijas. Kauns par visu šo cirka izrādi vairākos cēlienos. Cilvēki nav stulbi un šādu izrādi var iesmērēt tikai pāris desmitiem.

  35
  3
 7. Redz, ko Patiesība atklāja! Bet atbildot iepriekšējam komentētājam-jebkurš komentārs ir tukša klaigāšana, ja jums nervi netur-nelasiet.Tur gan Jums taisnība-Audziša laikā “roka roku mazgāja”. Par Jāni B. Interesanti ir tas, ka vērtēšanas komisija izvirzīja, bet dome neapstiprināja. Cirks vienkārši! Es mēģinu saprast to visu, bet nesanāk. Atvainojiet!

  16
  2
 8. Vai tad Antra būs tā labā? Taču no Mazura partijas, atkal būs kā parasti 8:7. Gan jau domes vadībai ir savs kandidāts, kuru tur paslēptu un tad izviks gaismā.Jānis jau tagad lielos darbus( projekti, budžets utt. ) ir padarījis, kādu brīdi domes vadība varēs gorīties pavasara saulītē. Man gan liekas interesanti uzzināt, kurus savus radus domē savika Audzišs? Vai tikai tie nebija radi un paziņas kādam citam no domes? Audzišs pieņēma darbā cilvēkus, kuei spēj veikt savu darbu, neskatoties, kādi tie bija: blondīnes vai brunetes. Toties tagad domē esam ievēlējuši īstu nezinīšu baru. Interesants bija Mudītes jautājums:”Andi, mēs Tev jautājam, vai ir kāds cilvēks padomā, ko likt par izpildirektoru?” Vai nav smieklīgi. Kam tad tie konkursi? Un ko tad tagad Intariņš kluss kā pelīte, savus skaidrojumus gatavs izskaidrot tikai pie kafijas tases. Iepriekšējā sasaukumā nepagāja ne viena domes sēde, ja nebija Intara pretenzijas. Kas noticis? Kas sasolīts?

  27
  9
 9. Tavi brāļi-normīši un viņu vsaļi pagaidām labi tēlo savas noteiktās lomas! Intrigas,slēptas sīkas nelietības. Tas ir viss, ko pagaidām redzam. Varētu stāstīt un stāstīt, bet novads tikmēr grimst un grimst. Tad pēkšņi no Lizuma atbrauks Baltais Tēvs un visus vedīs saulītē. Bezdarbnieka statuss jau būs beidzies.

  22
  6
 10. Cienījamie deputāti, cik tas ir neētiski no jūsu puses….

  25
  8
 11. Kas konkrēti ir neētiski? Parakstīt papīru (lai arī blondīnes diktētu), ka viņš nevar sastrādāties ar pašreizējo vadību, bet prom neiet un turpina “ražot”? Vai arī jau nākamajā minūtē iesniegt atlūgumu, līdz ko nav ticis amatā? Tātad zēns bija savlaicīgi gatavojies vai arī pienācīgi gatavots.

  20
  18
 12. Ar to papìra parakstìsanu dèĺ solidaritàtes vairàki pàrsteidzàs….Nu un! Speciàlists labs.

  13
  6
 13. Tas nu no Caunīša puses bija galīgi nesmuki.
  Barinska kungs pareizi darija, jo iesniedza atlūgumu. Sevi cienošs cilvēks.Jauns, gudrs, enerģisks, nav ko šakāļu barā palikt par kājslauķi
  Ciglim ari bija pareizs gājiens, skaidri pateica kam izsaka neuzticību.

  26
  20
 14. Puisītis apvainojās un apčurājās! Vai Dimdiņos visiem pietiks amatu?

  31
  34
 15. Iedzīvotājiem jau sen ir redzams uz ko tas barans ir spējīgs. Dieva laime ka to kukuļu prasītāju izsvilpa. Vai kāds zin cik gadus viņš te projektē un attīsta ? Kur ir tas darbs redzams ko tur strādā vesela nodaļa ?

  24
  23
 16. Andis tīra to kūti no parazītiem varbūt būs kārtīgs saimnieks jo ar tādu kontingentu kā tur neko daudz vadītājs nevar izdarīt

  31
  30
 17. Zaļzemnieki iemaukuši plašu rakstu sēriju FB. Kādi visi pozīcijā esošie ir … Bet viņi, protams, labi, balti, pūkaini. Viņiem jādod vara atpakaļ un būs Gulbenē komunisms! Cinisma kalngals! Ja smalki izanalizētu visus “aizgājējus” un viņu varoņdarbus, darbojoties novada izpildvarā, atklātos brīnumu lietas!

  33
  12
 18. Nez tam kāpostiņam pašam nepaliek nelabi spogulī skatoties un ieraugot pretī cūku? Vai tā ir politika un nekā personīga?

  35
  5
 19. Akurāt vēl 3 neapmierinātie palikuši no kuru aiziešanas nezaudētu neviens.

  18
  10
 20. Paldies jaunajam domes vadonim ,Caunītim par to beidzot Gulbene sāk sevi atīstīt , liels paldies😀👍

  22
  17
 21. Tā Jankas nekrologveidīgā bilde ZZS feisītī izskatās briesmīgi. Ja tie āksti iedomājas, ka sanāks apčakarēt tautai smadzenes ar maziem bērniem un nekrologbildēm, tad smagi maldās.

  20
  8
 22. Amatā esošajam juristam. Izmet no Feisbuka draugiem visus aktīvos lokālpolitiķus. Politneitralitāte ir vienīgā taktika kas tev ļaus netraucēti strādāt pie jebkura sasaukuma. Tev jāstrādā ikvienai likumīgi, demokrātiski ievēlētai domei. Nav nozīmes – zaļai, zilai, sarkanai vai baltai. Vienīgais noteikums – likumīgi ievēlētai. Un savu viedokli pieturi partiju sanāksmēm nevis sociālajiem tīkliem. Ja neesi nolēms priekšlaicīgi “nodedzināt tiltus”, protams:)

  14
  5
 23. Barinskis daudzus gadus ir Attīstības un projektu vadītājs. Pateicoties viņa neizdarībai Gulbenē nav stadions ar normālām tribīnēm.

  13
  12
 24. Ne velti saka, ka dzīvē viss notiek pēc bumeranga likuma. Nedari otram to, ko negribi pats sev. Kārtējais bumerangs ir atgriezies.

  7
  3
 25. Redzu, ka Dzirkstele ir beiguši akciju ar reģistrētiem lietotājiem.. tomēr samazgas nes lielāku peļņu. !!! Gaismas stars tikai pamirdzēja!

  11
  8
 26. Zinu Janku. Tam komentētājam par apvainojumu kukuļņemšanā varētu sanākt nepatikšanas. Janka malacis… nevar vien dzīvot uz patriotisma. Tam kas pieminēja stadionu… tur nu sakiet paldies Vējoņa kungam, kas to lietu nobremzēja būdams pie varas, un ģenerēja domu par vēl vienu baseinu! Interesanti, ka sākuma komentētāji atbalsta Jāni, tad nāk plejāde ar rējējiem…secinājums… tagadējai vadībai paliek kauns par savu vadīšanu…precīzāk nemācēšanu , un tagad komentāru sadaļā mēģina attaisnoties..

  19
  12
 27. Pašai smiekli nenāk par saviem tekstiem: “… par apvainojumu kukuļņemšanā varētu sanākt nepatikšanas. Janka malacis… nevar vien dzīvot uz patriotisma. ” :)))

  13
  7
 28. Lasu, ka Audziša laikā – roka roku mazgā un pieņemti radinieki, tuvinieki u.t.t. Lūdzu faktus kaut vienu cilvēku. Visi darbinieki bija jau domē strādājoši un nekāda iepriekšējā sakara. Ja nezinat tad nerakstat muļķības. FAKTUS studijā.

 29. Intars klusē, jo nojaujušu, ka kārto savas ezera lietas. Koalīcija klusībā domā kā Intaram iedot mūža valdījumā un bezatlīdzības lietojumā tiesības uz ezera krastu, lai nebūtu publiski jābalso. Lejasciemieši gaidat ziņas, domāju, ka vienā brīdī uzzināsiet – Intaram ir dotas tiesības, dome tā izlēma.

 30. Pūcīte ar Liepiņu pirms tam klaigāja cik viss ir slikti, tagad abi sēž un klusē, laikam laimes bedri beidzot atrada. Dara visu ko viņiem liek nu laime pilnīga!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.