Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jau otro gadu atbalsta gulbeniešus, sarūpēta jauna humānās palīdzības krava

Humānās palīdzības krava ir nonākusi Gulbenē 12.maijā. Tagad biedrības “Be The Light” Gulbenes pārstāvis Aivars Osis vēlas, lai vedums nonāktu to cilvēku un ģimeņu rokās, kam šāda palīdzība patiešām ir nepieciešama. Foto: no personiskā arhīva.

Biedrība “Be The Light” Gulbenes novada cilvēkiem, galvenokārt ģimenēm ar bērniem, ir sarūpējusi kārtējo humānās palīdzības kravu. “Dzirkstelei” to apliecina šīs biedrības pārstāvis Gulbenē Aivars Osis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš akcentē, ka ar labdarību biedrība nodarbojas saziņā ar Gulbenes novada pašvaldības sociālo dienestu, tomēr atbalsta saņemšanu nodrošina neatkarīgi no tā, vai ģimenēm/personām ir vai nav maznodrošinātā/trūcīgā statuss. “Mēs palīdzam, savas labās gribas vadīti,” saka A.Osis.

Šoreiz palīdzības kravā ir drēbes, bērnu autiņbiksītes, nedaudz arī pārtika, higiēnas un sadzīves preces. Palīdzības dalīšana Gulbenē notiek Dzelzceļa ielā 1. Biedrībai ir jau savs pastāvīgo klientu loks, tomēr vienmēr tiek saglabāta atvērtība sadarbībai ar jauniem klientiem. Iepriekš ieteicams interesēties, piezvanot Gaļinai Slicānei pa tālruni 20204684. “Mēs strādājam individuāli ar cilvēku. Novada sociālais dienests ļoti labi veic savu darbu. Mēs strādājam paralēli,” skaidro A.Osis.

Viņš stāsta, ka ar biedrību sadarbojas jau gandrīz divus gadus. Viņam ir savi atbalstītāji Gulbenē. A.Osis cer sadarbībai piesaistīt arī luterāņu draudzi, jo šī biedrība nav konfesionāla. Tā apvieno brīvprātīgos, kuri kopā vēlas darīt labus darbus. Biedrības vadītāju cēsnieku Gintu Bernecki savā laikā A.Osis uzrunājis pats, jo saviļņojošs licies šīs organizācijas moto “No fiziskās nabadzības uz garīgo bagātību”. Šo moto viņš izlasījis uz biedrības automašīnas korpusa, un tas iespiedies prātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Osis stāsta, ka G.Bernecki Nodarbinātības valsts aģentūra atzinusi par vienu no pieciem “Gada brīvprātīgajiem 2021” Latvijā. 2022.gadā viņš no Ukrainas vēstniecības Latvijā ir saņēmis pateicību “par principiālu Ukrainas atbalstu tās cīņā ar Krievijas agresiju, līdzjūtību, pašaizliedzīgumu un aktīvu dalību brīvprātīgo kustībā, palīdzot Ukrainas pilsoņiem, kuri bija spiesti pamest savus mājokļus Krievijas bruņotas agresijas dēļ un īslaicīgi uzturēties Latvijā; par palīdzības sniegšanu Ukrainas karavīriem, kuri ārstējas un saņēma rehabilitāciju Latvijā”.

Biedrība “Be The Light” ir dibināta 2020.gadā Cēsu novada Drabešu pagastā, kopš 2021.gada tā ir sabiedriskā labuma organizācija, liecina “Lursoft” dati. Darbības mērķis ir sociālās aizsardzības nodrošināšana mazaizsargātām vai atstumtības riskam pakļautām personām, arī bērniem un ģimenēm/personu grupām. Biedrība dažādās krīzes situācijās sniedz materiālu palīdzību personām naudas un mantas veidā. Sniedz atbalstu ģimenēm ar bērniem, veicinot labvēlīgas vides un atbalsta pasākumu veidošanu, labklājības līmeņa paaugstināšanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.