Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunā parauga apliecības Gulbenē jau saņēmuši vairāk nekā 250 autovadītāji

CSDD darbinieks Guntars Spalva ir pārliecinājies, ka jaunā iekārta darbojas perfekti. Foto: Gatis Bogdanovs.

Kopš 4. janvāra CSDD Gulbenes klientu apkalpošanas centrā tiek izsniegtas jaunā parauga vadītāja apliecības. Nu jau to skaits pārsniedz 250. Maksa par apliecības saņemšanu nav mainījusies, un līdz šim izsniegtās apliecības būs derīgas līdz to termiņa beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jauno apliecību izsniegšanas ieviešana notika pakāpeniski jau ar 2. janvāri. Gulbenē tāpat kā Talsos tas notika 4. janvārī, bet nu jau visos deviņos Latvijas klientu apkalpošanas centros, kuros tiek izsniegtas vadītāja apliecības, darbojas jaunā sistēma. Vizuāli galvenā atšķirība ir tā, ka melnbaltā fotogrāfija ir nomainīta pret krāsainu, taču ir arī uzlabota lāzergravēšanas tehnoloģija, un apliecība atbilst visām mūsdienu prasībām. Ir iestrādāti modernāki pretviltošanas elementi, kā arī ar tausti jūtami detalizēti gravējumi un ultravioletajā gaismā redzamie attēli. Jāteic gan, ka līdz šim Gulbenē nav konstatēts neviens viltotu tiesību gadījums, un arī Latvijā tas ir ļoti reti,” komentē CSDD Gulbenes nodaļas vadītājs Jānis Raibekazs.

Likumdošana gan paredz, ka vadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi, vadot transportlīdzekli. Ja vadītājs var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, pārbaudes brīdī viss redzams datubāzē. Protams, lai neradītu problēmas, ieteicams to nēsāt līdzi.

“Tehnoloģijas mūsdienās ir modernas, ar tām ir apgādāti arī ceļu policijas pārstāvji. Vadītāja apliecība ir dokuments, kas apliecina tiesības vadīt tajā norādīto kategoriju transportlīdzekļus. Tā atbilst Vīnes konvencijai “Par ceļu satiksmi”, kā arī Eiropas Savienības tiesību aktiem un ir derīga braukšanai gan Latvijā, gan ārvalstīs,” saka J.Raibekazs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes CSDD nodaļā tiek kārtoti vairāk nekā 10 eksāmeni dienā, un gada griezumā jau ar pirmo reizi tos nokārto aptuveni 55 %, kas ir krietni virs Latvijas kopējā līmeņa.

– Gatis Bogdanovs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

2022.gadā Gulbenes CSDD kopumā izsniegtas 4100 vadītāja apliecības un 792 mācību atļaujas.

2022.gadā dažādu kategoriju vadītāju apliecības Latvijā kopumā ieguvuši 46 895 autovadītāji, tajā skaitā 11 199 sievietes un 35 696 vīrieši, 2021. gadā kopā – 41 523, sievietes – 10 100, vīrieši – 31 423.

Jauno autovadītāju skaits pērn palielinājies par 17 791 (9522 sievietes un 8269 vīrieši), 2021. gadā – 15 687 (8588 sievietes un 7099 vīrieši).

Avots: CSDD

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.