Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunā siltuma cena Gulbenē ar valsts atlaidi – 92,93 eiro

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

SIA “Bioeninvest” klientiem Gulbenes pilsētā ar sestdienu, 15.oktobri, spēkā būs jauns siltumenerģijas tarifs – 97,93 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN (ar 12 % PVN – 109,68 eiro). Šis tarifs tiks pielietots laika periodam līdz pat nākamā gada 30.aprīlim. Taču faktiski mājsaimniecībām daļu siltuma tarifa izmaksu automātiski kompensēs valsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bioeninvest” valdes loceklis Agris Libeks “Dzirksteli” informē, ka jauno tarifu Gulbenei Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja 12.oktobrī, sēdi noturot attālinātā režīmā. Komisija ņēma vērā grozījumus likumā (spēkā ar 1.oktobri) par energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumiem.

Jau vēstīts, ka mājsaimniecībām valsts automātiski kompensēs 50 procentus no centralizētā siltuma cenas, kas pārsniedz 68 eiro par megavatstundu siltuma. Tātad mājsaimniecības Gulbenē maksās 82,97 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN (ar PVN – 92,93 eiro). Aprēķina šādi: 97,93 – (97,93 – 68) : 2 = 82,97 + 12 % = 92,93. Gala iznākumu noapaļo.

Rēķinos par oktobri SIA “Bioeninvest” savu klientu mājsaimniecībām aprēķinu veiks pēc vecā un jaunā tarifa – mēneša pirmajā pusē par veco tarifu, bet mēneša otrā pusē – par jauno tarifu, no kura maksājuma summas jau būs atskaitīta valsts atbalsta daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija likusi par pienākumu SIA “Bioeninvest” turpmāk pašai saskaņā ar metodiku laikus pārskatīt siltumenerģijas tarifu gadījumā, ja kurināmā cena kļūs zemāka. Tādā gadījumā uzņēmumam trīs darbdienu laikā jāinformē komisija par kurināmā cenu izmaiņām.

Līdzšinējais centralizētās siltumapgādes tarifs Gulbenē bija 55,71 eiro par megavatstundu bez PVN (ar PVN – 62,40 eiro). Šo tarifu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija bija apstiprinājusi 2009.gada 7.decembrī, kad siltumapgādes nodrošinātāja Gulbenē vēl bija SIA “Vidzemes enerģija”.

 • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Tad nu, mīļie, dzīvosim taupīgi. Ziema jāizvelk. Ka tikai tarifs vēl nepalielinās?

 2. Šitais vēl nav tik traki. Ja ir kurināmā krājumi, tad pārziemosim mierīgi
  Ja krājumu nav, tad cena var celties n-tās reizes.

 3. vai tas i normali,ja kurinamais=skelda ar ko mus silda ,visu sezonu stav zem klajas debess…

  13
 4. Vai ir iespeja ka kadi labi Gulbenieši ziedo šķeldu un tad mazak jāmaksā?

 5. Vai siltuma skaitītāja rādījumi daudzdzīvokļu mājās tika nolasīti iestājoties jaunajam tarifam??? Kā tad aprēķinās cik pa veco cenu un cik pa jauno??

 6. Lai tik maksā,mēs arī malku pērkam pa 700.eiro.sildities grib tad jāmaksā.

  9
  7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.