Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaungulbenes pusē priecēs ziedošs rudzupuķu ceļš

Foto: no privātā arhīva.

Nākamgad Gulbenes pusē ceļmalās ziedēs rudzupuķes. Par to parūpējušies vietējie zemnieki, kuri atsaucās kooperatīvās sabiedrības “VAKS” aicinājumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kooperatīvās sabiedrības “VAKS” Gulbenes filiāles vadītāja Vita Jonase “Dzirkstelei” stāsta, ka ideja par ziedošu rudzupuķu ceļmalām ir “VAKS” Valmieras filiālei. “Lai ir skaistums!” saka V.Jonase.

“VAKS” aicināja zemniekus atbalstīt šo ideju par skaistumu, un bija, kas arī atsaucās. “Atsaucās SIA “Arka” zemnieki Alvils Pētersons un Jānis Kreišmanis, līdz ar to ziedošas rudzupuķu ceļmalas būs Jaungulbenes pusē un virzienā uz Dzelzavu. Rudzupuķes jau ir iesētas, jo tās jāsēj rudenī, lai uz Jāņiem ziedētu. Mums ir rudzupuķu sēklas, un ir zemnieki, kas brauc pie mums un tās pērk. Tās var iegādāties ikviens. Arī jebkurš mājās tās var iesēt. Gan jau, ka nākamgad rudzupuķes ziedēs vairākās vietās, jo rudzupuķu sēklas tiek pirktas, tā ka ziedēs noteikti. Ir iespēja iegādāties arī saulespuķu sēklas, bet šis darbs jādara pavasarī, tagad, rudenī, to izdarīt nevar. Ir, kas tās iesēj paši pie sevis mājās. Ir, kas kliņģerītes sēj,” stāsta V.Jonase.

– Inita Savicka

Foto: no privātā arhīva.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.