Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jūnijs – mēreni silts un lietains

Foto: Pārsla Konrāde.

Pirmajam vasaras mēnesim vajadzētu būt mēreni siltam un mitram, un laikā ap Jāņiem un Pēteriem var būt daudz nokrišņu. Tā, vērojot laika zīmes dabā, saka Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāsta, ka jūnija pirmajā pusē gaidāms mērens siltums, īslaicīgi nokrišņi, kā arī dažviet iespējams pērkona negaiss. Temperatūra dienas laikā būs 18-23 grādi. Pēc 12.jūnija kļūs vēsāks, vējaināks un būs vairāk īslaicīgu nokrišņu. Temperatūra dienas laikā būs 15-20 grādi. Līdzīgi laikapstākļi turpināsies arī mēneša vidū.

Laikā ap vasaras saulgriežiem (21.jūnijs) gaidāms ap 20-25 grādu siltums, dažviet nelieli nokrišņi. Jāņu laikā – atturīgs vasaras siltums bez ilgstošiem nokrišņiem. Temperatūra dienas laikā būs 19-24 grādi. Jāņu naktī – 8-12 grādi. Laikā ap Pēteriem (29.jūnijs) laikapstākļi būs nepastāvīgi. Biežāk būs īslaicīgi nokrišņi, vējains un temperatūra 18-23 grādi.

“Kopumā jūnijā – vidēji silts, bet ar noslieci uz vēsāku. Nokrišņi – normas robežās, bet kā parasti to sadalījums nevienmērīgs. Tālākie vasaras mēneši – jūlijs un augusts rādās būt siltāki un ar nokrišņiem bagātāki. Iespējams, ka jūlija otrajā pusē sagaidīsim arī pirmos 30 grādus, bet, ja būs, tad tas nebūs ilgi. Toties šovasar sēņu būs daudz,” saka V.Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ticējumi vēsta: ja dzeguze beidz kūkot pirms Jāņiem – būs īsa vasara, agras salnas; ja pēc Jāņiem – būs gara vasara. Ja Jāņu dienā nelīst lietus, būs jauks rudens. Ja Jāņos līst lietus, tad būs slapja vasara.

27.jūnijā ir septiņu gulētāju diena. Ja šajā dienā līst lietus, tad tas līst septiņas dienas, bet, ja līst septiņu brāļu dienā (10.jūlijs), tad līs septiņas nedēļas. Ja septiņu gulētāju dienā ir labs laiks, tad tāds pastāvēs septiņas nedēļas no vietas.

Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.