Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: Kandidēšanu 14.Saeimas vēlēšanās apsver arī novadnieki; vietējie politiķi pagaidām neatklāj visas kārtis, aicina nogaidīt

Foto: Saeima.

Ar 13.jūliju sāksies un līdz 2.augustam turpināsies kandidātu sarakstu iesniegšana 14.Saeimas vēlēšanām. Vēlēšanas notiks 1.oktobrī. Pēc vairāku novadnieku aktivitātēm sociālajos tīklos var spriest, ka viņi apsver kandidēšanu šajās vēlēšanās. “Dzirkstele” arī aptaujāja vietējos partiju līderus, interesējoties, vai Saeimas vēlēšanās kandidēs kāds novadnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Andis Caunītis (Latvijas Reģionu apvienība) nenosauca nevienu novadnieku no savas partijas, kurš varētu startēt.

Guna Švika (Jaunā konservatīvā partija) teica: “Tad jau redzēsim, kad kandidātu saraksts būs iesniegts Centrālajai vēlēšanu komisijai.”

Normunds Mazūrs (“Latvijas attīstībai”) teica – viens cilvēks no novada kandidēšot, bet skaidri tas būšot zināms sestdien.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guna Pūcīte (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) teica – ticis piedāvāts pieteikt savas kandidatūras, kuras tiks izvērtētas Rīgas birojā; tikai jūlijā būšot skaidri zināms, kuri cilvēki būs iekļauti deputātu kandidātu sarakstā.

Intars Liepiņš. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Intars Liepiņš (“Jaunā Vienotība”) apstiprināja – partija viņa kandidatūru virzot iekļaušanai deputātu kandidātu sarakstā Saeimas vēlēšanām. Un piebilda: “Es pats īpaši neraujos, bet, ja apstiprinās, piekritīšu.”

Normunds Audzišs (Latvijas Zemnieku savienība) solīja atbildēt vēlāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprina – kandidēs

Jānis Krevics. Foto: no privātā arhīva.

Uzņēmējs gulbenietis Jānis Krevics 14.Saeimas vēlēšanās kandidēs no partijas “Katram un katrai”, kas nodibināta pagājušā gada 26.februārī. J.Krevics esot šīs partijas līdzdibinātājs. Saskaņā ar “Lursoft” datiem šai partijai uz 27.jūniju bija nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam (VID) 3390,22 eiro. Partijas valdē ir 10 cilvēki, tostarp ar “antivaksera” kampaņu pazīstamais Aldis Gobzems.

Laikrakstam J.Krevics teica: “Partijas līderis ir A.Gobzems. Viņš ir līdzīgi domājošs cilvēks un ar savām runām, rakstiem ir iedvesmojis daudzus cilvēkus iet politikā. Es kandidēšu 14.Saeimas vēlēšanās, jo vēlos panākt, lai nelieši, kuri vairāk nekā divus gadus nodarbojas ar tirāniju un korupciju, vairs nekad nebūtu politikā, kā arī par savu rīcību tiktu saukti pie atbildības. Apzinoties to, ka valdība valsti pamazām virza uz iznīcību, es nespēju palikt skatītājos. Darāmo darbu saraksts ir garš, bet koncentrēšos galvenokārt uz divām prioritātēm: pirmkārt – izglītība, otrkārt – ekonomika. Vēlēšanās startēšu no Vidzemes reģiona saraksta. Par autoritāti partijā neuzskatu nevienu, visi esam kolēģi. Esmu ieguvis arī draugus starp partijas kolēģiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izlēmis tomēr nekandidēt

Arnis Gromovs. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Bijušais galgausnietis uzņēmējs Arnis Gromovs aktīvi ir iesaistījies partijas “Latvija Pirmajā vietā” darbībā, kas redzams viņa aktivitātēs sociālajos tīklos. Partija ir dibināta pagājušā gada 10.septembrī. Tās valdē ir uzņēmēji Ainārs Šlesers un Vilis Krištopans.

“Dzirkstelei” A.Gromovs sacīja – bija apsvēris iespēju kandidēt Saeimas vēlēšanās, bet tomēr nolēmis to nedarīt. Iemeslus viņš īsti neatklāja. Vien piebilda – VID 28 viņa uzņēmējdarbības gadu laikā nav bijis pretenziju pret A.Gromovu. Tāpēc viņš VID adresē sacīja: “Kāpēc jums tikai tagad ir pretenzijas, kad es sāku iet politikā?” A.Gromovs arī retoriski jautāja: “Laikam ir jānokrīt tik zemu… Ir jāatsitas tai valstij tik tālu, kad nekā nav. Vai tiešām jānotiek karam, lai te kaut kas mainītos?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Gromovs sapratis, ka šajā brīdī viņš darīs to, ko vislabāk prot, un būs uzņēmējs. “Es protu sagādāt naudu, nomenedžēt. Es protu saorganizēt un atbalstīt. Es gadiem ilgi esmu nodarbojies ar nekustamajiem īpašumiem, bet par mūziku man nejautājiet! Par dziesmu svētkiem man neprasiet! Man sāp, kas notiek Latvijā. Partijā es esmu idejas dēļ. Man naudas ir pietiekami. Es par tām kapeikām netaisos strādāt valsts pārvaldē. Mani neinteresē kapeikas, ko maksā valsts. Mani interesē privātais bizness. Es tur gribu palikt. Tas, ko es gribu – lai vide mainās,” skaidroja A.Gromovs.

Viņš uzslavēja Lizuma pagastu un teica – tā, kā tur, vajadzētu izskatīties visur Latvijā. Lai tā būtu, vajagot attiecīgu pretimnākšanu no valsts. Piemēram, vajadzētu, lai ātri iebraukušais Latvijā var saņemt personu apliecinošu dokumentu, bet šobrīd Rīgā uz to esot jāgaida divus vai trīs mēnešus.

Vēl domā, vai kandidēs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aiva Vīksna. Foto; no “Dzirksteles” arhīva.

1.jūlijā bijusī gulbeniete uzņēmēja Aiva Vīksna publiski paziņoja: “Šodien tika nodibināta biedrība “Apvienotais Latvijas saraksts”. Es esmu atsaukusies Ulda Pīlēna aicinājumam pievienoties profesionāļu komandai un esmu viena no dibinātājām. Mēs esam komanda, kur katram ir pieredze savā darbības laukā.”

Uz “Dzirksteles” jautājumu, vai kandidēs 14.Saeimas vēlēšanās, viņa atbildēja: “Esmu šobrīd tikai biedrībā un vēl neesmu izlēmusi, vai iešu (kandidātu sarakstā Saeimas vēlēšanās – red.).”

Vairākas partijas apvienojis uzņēmējs U.Pīlēns – liecina publiski pieejamā informācija. Tās ir Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija un biedrība „Liepājnieki”. Pēc 20 gadu sadarbības uz izjukšanas robežas pavasarī nonāca partiju apvienība “Zaļo un Zemnieku savienība” (ZZS). Latvijas Zaļā partija vēlas norobežoties no līdzšinējā apvienības sabiedrotā Aivara Lemberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Fakti

* 2022.gada 1.oktobrī Latvijā notiks 14.Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti.

* Kandidātu sarakstu drīkst iesniegt reģistrētas partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem.

* Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali: Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale. No katra apgabala Saeimā jāievēl noteikts deputātu skaits, ko nosaka Centrālā vēlēšanu komisija proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas. Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 25 deputāti.

Informācijas avots: Centrālā vēlēšanu komisija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Nu nesauciet vietējos pajoliņus, klaunus un klaunienes par vietējiem politiķiem.

    7
    1
  2. vietējie politiķi,da ejiet tur kur kuģīti pasūtīja…

  3. Pūcīte pat uz krekla sev uzrakstīja, lai neaizmirstas, kur jāiet!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.