Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kautiņā cietusi skolniece Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

6.novembrī sakāvušās Gulbenes novada vidusskolas pamatskolas vecuma posma skolnieces. Vienai meitenei bijis sasists deguns, bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecāki uzrakstījuši iesniegumu Valsts policijai – liecina “Dzirksteles” rīcībā esoša informācija.

“Ir reģistrēts tāds notikums. Notiek apstākļu skaidrošana,” laikrakstu informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Rūta Smilga.

Savukārt Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa “Dzirkstelei” saka, ka šādi gadījumi, kad nepilngadīgajiem, kuri cietuši kautiņā, jāsniedz palīdzība, ir, bet tas nav bieži. Biežāk pēc palīdzības steidzamās medicīniskās palīdzības punktā vēršas pieaugušie, kuri guvuši sadzīves traumas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (66)

 1. Komentē uzbrucējas māte…. Kur gan, vecāki,novedīs jūsu visatļautība bērniem. Vai mazums gadījumu,ka pēc laika cietīsiet paši. Skolā neatskatīties uz bērnu uzvedību.

  23
  4
 2. Es, kā vecāks, neredzu kā skolā uzvedas mans bērns. Tāpēc ir skolotāji, dežuranti, galu galā paši skolēni, lai neklusē un ja kas nav kārtībā, tad lai ziņo vecākiem. Ja atsevišķiem vecākiem vienalga, tad attiecīgajām instancēm. Jo visiem nav vienalga.

  32
 3. Skolā gadiem vardarbība iet no rokas un pieņemts visu maksimāli noklusēt.

  34
  1
 4. Redzi, bijuši vairāki gadījumi,un tomēr tie nav bijuši tik tālu, lai iesaistītu policiju. Bet ,ja es vēroju bērnus un dodu ziņu sociālajam pedagogam,tad atbilde nenogurstoši ir — tu vienmēr žēlo dzīves pabērnus!!!! Reizēm gribas kliegt,jo ne jau bērns ir vainīgs,ka viņš ienācis savā ģimenē. Tāpēc ir tik daudz “‘aizstāvju”” uz papīra, bet realitātē nenotiek iedziļināšanās par problēmām ģimenē, vieglāk bērnu tā nosaukt. Tikko svaigs gadījums. Atnāca jauna ģimene,vēl neesmu sapratusi, vai ir vairāki bērni, vai viens. Bet , protams, arī viņš dauzās tāpat kā citi bērni, bet tieši sociālais pasaka,ka viņš jau tāds brīvdomātājs. Bet no kā viņam tas???? Nevienam neinteresē. Kādos apstākļos dzīvo? Ko redz? Katrai uzvedībai ir kaut kur pamats. Un ,kas visvairāk tracina, joprojām bērnu dalīšana. Jo vecāka kļūstu,jo grūtāk pieņemt,ka tieši skolā tas notiek. Nevis uz tevi skatās kā uz personību,kaut mazu, bet mēra tevi pēc vecāku maka biezuma un kukuļu lieluma. Tāpēc arī izveidojās tādas situācijas starp skolēniem,jo viņi taču nav dumji. Man bija skumji to rakstīt,jo ja neuzklausa mani,tad arī mans darbs netiek novērtēts. Lai ko arī teiktu acīs. Bet kaut kā līdz pensijai jānostrādā. Kaut rokas nolaižas….

  45
  2
 5. Bērnu šķirošana pēc izcelsmes ir sena, kā pasaule. It īpaši lielās skolās, kā šobrīd Gulbenes megaskola. Bet jā, arī man ir radusies sajūta, ka skolās neviens negrib ķēpāties ar problēmbērniem. Tad viņi tur rīvējas savā starpā un kaut kā novelk līdz 9.klasei, būdami regulārie otrgadnieki. Tā muļļājoties, novelk līdz 18 un sākās haltūru meklēšana. Ne pamata izglītības, ne motivācijas iet dzīvē uz priekšu. Respektīvi – dzīvu vecāku bāreņi un nav neviena, kurš varētu palīdzēt.

  37
  1
 6. Nu ne pirmā un ne pēdējā reize kad tajā skola kas tāds notiek un notiks. Kāds uz pūtīs burbuli, bet cits nogludina. Beigās vainīgs paliek tas bērns, kurš ziņoja par pārkāpumu. Tipiski.

  33
  1
 7. Nav tā, ka šis ir vienīgais gadījums, kurš nonāk policijā. Ir bijusi agrāk arī iesaistīta policija, bet skola dara visu,lai noklusinātu notikušo un māca pat pārējiem bērniem mainīt liecības. Un skola vēršas pret tiem, kuri atļaujas rakstīt policijai, jo cietušie paliek neērtie…

  37
  3
 8. Nekas jau nemainīsies arī tagad. Vienīgi var sacelties visi vecāki beidzot un iet kopīgā cīņā. Ja ir drosmīgie un ir gatavi cīnīties. Ir daudzas instances kur griezties. Jo, ne jau bērni vainīgi, bet skolas attieksme uz visu. Nav pedagogu, kuri prot reaģēt laicīgi, lai novērstu problēmas šajā skolā.

  33
  2
 9. Tas ir ārprāts skolā kas darās ziņu par Līko ielu tur neskatās pieaugušais vai bērns tie skolēni skrien nesas vēl tas kafiju krūzes rokās. Bērnu uzvedība ir drausmiga. Skolotājiem jau nav teikšanas. A vecākiem ir ta —ko jūs mans bērns ir tik labs un mīļš utt.Skola vecāki neredz kas notiek.Bet aizejat un pavērojat. Mežoņi ir mūsdienu bērni.

  24
  6
 10. “Strausa” taktikas ( “es neko neredzu, nedzirdu…) tradīcijas par vardarbības gadījumiem Gulbenes skolās senas- ne tikai soc.pedagogam, bet arī Kablukovas kundzei, kura no klases audzinātājas krēsla tagad pārsēdusies “siltākās” mēbelēs. Ar gudru atrunāšanos problēmas nerisinās, visatļautība iet tikai plašumā. Bet tālākais jau ir ģimenes problēma un ar vardarbības sekām bērnam būs jādzīvo visu mūžu- skumji.

  32
  1
 11. Sevi cienoši vaditāji, ja viņiem vispār ir atbildības sajūta, Izglītības pārvaldē, skolā (tas nekas, ka veic direktora pienākumus) un pašvaldībā rakstītu atlūgumus un atzītu gadiem pastāvošās vardarbības problēmas atrisināšanas nespēju.

  23
  3
 12. Piekritīšu,pārspīlēta situācija…arī cietusī nebija bez vainas.

  7
  9
 13. Hm. Un kas būs tad, kad bērni būs izsalkuši? Kādi mēs, lielie, esam, kad gribas ēst? Nu vienīgi ilgākā badā ne smadzenes strādās, ne fiziskā kondīcija būs. Kliedzot par to, ka vecākiem pašiem jāvar barot bērnus, audzināsim distrofiķus un dārzeņus? Ļoooti tālredzīgi.

  7
  1
 14. Diemžēl,atkal jāsaka,ka skola atksl nav tikusi galā. Nu tiešām mums vajadzēja šo megaskolu? Tik daudz problēmu pēdējos gados,kopš apvienoja. Agrāk tā nebija.

  33
  3
 15. Pazīstu abu meiteņu ģimenes.Kura uzbruka, šis nav pirmais viņai gadījums.Tā ir visatļautība.To kā mūsu skolā vardarbība,tas notiek visu laiku.Man mācās tur bērns.piekdienas vakaros pie skolas jaunā sporta laukumā regulāri notiek dzeršanas 6-9 klases skolēniem.Tur taču kameras,policija zinoša,bet nekas netiek darīts.Regulāra starpbrīžos pīpēšana,saltiņi.Visi redz un zina un klusē.Kautiņi ,visi redz zin un klusē.Laikam jau šī i norma.

  35
  5
 16. ne kapec ir jataisa tada drama? cietusi galigi nebija bez vainas. neviens tapat vien nesistu citam cilvekam. cietusi pati visu uzsaka un tapec ari dabuja par to. ne pirmo ne pedejo reizi skola kads sakaujas. vaitad tiesam tas uzreiz ir jaliek seit? cilveki kaujas un ta tas bus vienmer. cik cilveki nav sakavusies un neko tadu nepublice.

  8
  24
 17. Kauties un sist nav risinājums, vajag padomāt arī par sekām, kā sišana un spārdīšana var beigties- ar otra nāvi. Diez vai nositot otru, pēc tam dzīvos laimīgi. Iemāciet saviem bērniem, ja nespēj konfliktu atrisināt bez fiziskas vardarbības, brīdina otru un iet projām. Nav neandertāliešu ēra, ka primitīva uzvedība ir norma.

  23
 18. Arī no mazajām klasēm pīpmaņi starpbrīžos valkājas pa dzelzceļu. Diez vai skola to zin?

  7
  1
 19. Gulbenes policijai vajadzētu vairāk pievērst uzmanību šādiem gadijumiem. Jo galu galā bērni ir mūsu nākotne, mēs nevēlamies. lai gulbenē paaugstinātos noziedzības līmenis… Sīkajiem tāpat bail no policijas pat ieraugot busiņu.

  10
 20. Ir skolotāji, kas tiešām dara visu, kas ir viņu spēkos, taču tas ir kā ar galvu skriet sienā – ja bērnam aizmugurē ir vecāki (piemēram) iestāžu vadītāji, kāda policista jeb cita skolotāja bērns, tad nu Tu vari darīt ko vēlies, jo šādi bērni tā arī paliks nesodīti, tur tādiem ir visatļautība, esmu jau saskārusies ar šo, ne reizi vien! zinu entos “šādu vecāku bērnus”, kas dara pāri citiem (gan emocionāli, gan savādāk), kuri pīpē visulaiku (un kā to neredz, negrib redzēt, šie vecāki, es nezinu), taču zinu arī tādu skolotāju, kuras dēļ pat bērns ir spiests iet no skolas prom, jo nespēj izturēt mobingu tieši no paša skol., tik riebīga un nekaunīga, pat elementāri nemāk sasveicināties….tā kā ir reizes kad paši pedagogi ir reti pr..īgi!

  18
  3
 21. Kad pirmo pīpi pamēģināju, vecākiem nestāstīju. Arī kad pagaršoju alkoholu, neko nevienam neteicu, tā ka pārmetumi- kur skatās vecāki un skola, pie šī nestrādā. Vienīgi, jāstaigā 24/7 pakaļ, lai zinātu visu, ko dara bērni, satiekoties ar draugiem.

  6
  1
 22. Par atkarību izraisošajām vielām, skolās ir svarīgi runāt un uzaicināt uz sarunu cilvēkus, kuri ir izgājuši tam cauri, kā sabojājuši savu dzīvi, lai dalās pieredzē. Un nemitīgi atkārtot, lai nemaz nemēģina, no atkarībām nekad simtprocentīgi ārā netiek. Arī par vardarbību, ka tā neatrisina neko. Par visu ir jārunā, jāstāsta. Ja vecāki nejēdz to izskaidrot, vai paši ir atkarībnieki un psihopāti, tad skola taču to var izdarīt- rīkot tādus izglītojošos, obligātos seminārus visai skolai.

  15
 23. Tiešām mežoņi ir .klaigasana pa ielām baros. Ņirgāšanās luresana virsū kas ir savādāks..par riteņiem un elektro skūteriem vispār ir sāpīgi skatīties.varbut pie skolas maksimai pretī vajadzētu aizliegt viņiem braukt pa trotuāru ar tiem braucamajiem viņi jau neskatās tik brauc citiem virsū bez numuriem un kiverem

  12
 24. GRIBĒŠU ĻOTI REDZĒT KĀDU SODU SAŅEMS TĀ MAZGADĪGĀ, KURA MĀK VICINĀT KULAKUS.
  NEVIENS TĀDAM SKUĶIM NAV DEVIS TIESĪBU CITAM SIST.
  MEITENEI IESITA, JO TĀ PATEICA TAISNĪBU.DAŽAM LABAM DERĒTU UZ FITNESU AIZIET.NEKĀ PERSONĪGA.

  16
  7
 25. Es vienreiz pastaigajos ar suni pa parku .un ieraudzīju tādu kad domāju pie sevis kāpēc no skolas neredz,bija sapulcējušies no skolas vismaz divas klases 7.vai 8.klases.kad piegaju tuvāk tur kāvās divi zēni meitenes uzņēma telefonā ,viena meitene teica sit pa muti.jusu prātā tas ir normāli.

  16
  1
 26. Šoreiz te vajag visas instances iesaistīt. Lai ir miers! Visus tos pedagogus, kuri klusējot noskatījās notiekošajā un neiejaucas-arī jāsauc pie atbildības. Ar katru gadu šajā skolā paliek sliktāk un sliktāk. Nākotnes vārdā vajag paretinat skolotājus, kuri ignorē šādas situācijas, bet atstāt tos skolotājus un darbiniekus, kuri iestājas par bērnu drošību un kārtību skolā. Vienkārši, jānomet tas atbalsta personāls, kurš pieļauj mobings skolā. Tas arī viss. Ja liktu oficiālus sodus skolotājiem un citiem skolas darbiniekiem par tāda veida pārkāpumiem, varbūt būtu pavisam savādāk. Ja draudētu kriminālatbildība par pieļaujamiem paridarijumiem bērniem un bērnu starpā.

  18
  11
 27. Dīvaini ka tagad visi uzsver bērnu drošību un kārtību skolā, bet kad tiek spriests par somu pārmeklēšanu vai vēl kaut ko… tad visi vecāki brēc ka tā nevar kur tad bērnu tiesības utt… kā arī ja ne tā aizrāda tad vecāki brūk virsū pedagogiem.
  Katru gadu paliek sliktāk nevis skolas personāla pēc, bet gan kaut kādas daļas skolēnu vecāku. Jo bērniem tagad ir visatļautība tikai tāpēc, ka JŪS VECĀKI(ne visi) to pieprasijāt. Bērniem ir tiesības darīt visu, bet pienākumu nekādu un atbildības arī nē.

  28
  2
 28. Un kā ar sodiem vecākiem? Kāpēc vecāki neatbild par saviem agresīvajiem bērniem? Vecākiem ir jāiemāca bērnam ko drīkst darīt un ko nē.

  23
  2
 29. Somu saturs ir jāpārbauda. Es atbalstu stingrākas prasības skola, nevis šīs, visatļautības. Tagad bērni atļaujas visu, ko mēs nevarējām pat neko no tā visa, ko var tagad jaunietis atļauties. Kādreiz sodīja, tagad nedrīkst. Es iebilstu pret telefoniem, degradējošām spēlītēm, bet atbalstu radošās nodarbes brīva dabā, rotaļas un tamlīdzīgi. Nevaram audzināt parazītus.

  12
  2
 30. ea neko sliktu negribu teikt bet meitenei kurai tika iesists bija jau teikts ja vel kautko aprunas būs sekas ja sišana nav atrisinājums bet ja savādāk nesaprot tad nu nekā. un ja protams nekā personīga bet meitene aprunā bet vai PATI IZSKATĀS LABĀK? protams ja ka jau teicu sišana nav atrisinājums bet uz dusmu pamata ne visi var novaldīties un tas ko meitene teica bija par daudz tāpēc arī dabūja pa degunu takā bija teikts lai pārstāj nesaprata nu lūk šeit ir rezultāts.

  12
  5
 31. Saucamā “cietusī” izaicināja uzbrucēju,tāpēc bija pelnīts. Neviens nesit aiz garlaicības.

  11
  7
 32. Saucamā “cietusī” izaicināja uzbrucēju,tāpēc bija pelnīts. Neviens nesit aiz garlaicības.

  9
  8
 33. Uzbrucēja pareizi arī darija, ja nepielec kad ar vārdiem aizrāda tad sapratīsim uzbrucēju, ka katrs par sevīm pastāvēs un neļaus sevi noniecināt.

  13
  6
 34. es nesaprotu kapec tik liela traģēdija jātaisa???? vaitad tiesam kāds bez vainas sistu? noteikti NE! cietusī atbildēja par vārdiem. ja nesaprata ka runāja ar viņu nu tad reāli rekur ir rezultāts. kapec tad kad kads cits kaujas nekas šāds nav neviens netaisa šādu traģēdiju. tiesam kkads bezsakars. labi saprotu arī sišana nav atrisinājums bet nu ja tiesam nesaprot ka runa tad nu kas cits atliek kamēr nedabū pa seju tikmēr nepārstāj aprunāt.

  11
  4
 35. Gulbenes skolu grib parādīt no labākas puses bet tajā pašā laikā publicēt šo. Skolās kautiņi ir notikuši vienmēr,bet nekad nekas nav likts.

  8
  2
 36. Cietusi ir pati vainīga. Nav ko vairāku dienu garumā apsaukāt un aiz muguras aprunāt. Tika runāts un jautāts kas tieši nepatīk, lai pasaka acis nevis, pa pusskolu staigā bļaudama apsaukājoties. Kā dabūja par saviem vārdiem, tā pēkšņi mute ir ciet.
  Un tie visi gudrie komentētāji, kas nezin reālo situāciju, lai labāk paklusē un neko neraksta.

  13
  5
 37. Cik te gudri rakstītāji muti palaida, ko ta interesanti tādu pateica,kā bija jāsit.Tā sitējs, lai paskatās uz sevi.Vecāki jāsoda par tādām izdarībām,tiem roku veicinātājiem.Atkal staigāa braurīga pa skolu pa āru arī.Kas interesanti ir izdarīts no skolas puses????Itin nekas.Tas laikam tagad ir normāli.Pīpē,dzer,sit utt.Atbildību skolā neparko nenes,tur pat direktora nav.

  11
  9
 38. Smieklīgi lasīt dažus komentārus, kurus laikam rakstīja uzbrucējas mamma vai kāds no tā loka. Atvainojos – par kādu drāmu te iet runa?! Meitenei ir lauzts deguns, un skolā veljoprojām ,,dažs labs” iet garām un var kaut ko stulbu izmest no savas mutes, kā, piemēram, ka meitenei varbūt vajag vēl… laikam uzbrucējai vai tomēr uzbrucējām vispār nav vainas sajūtas )) Ceru, ka cietušās vecāki to neatstās novārtā

  12
  6
 39. Es zinu daudzus vecākus, kuri māca bērnam aizstāvēt savas tiesības, lai sitot pretī. Tieši sitot, nevis normāli runājot. Tas jau nav normāli. Bērnam nosēžas nenobriedusajas smadzenes šī doma un viss. Tad arī ir sekas. Tas veidojas no pamatiem un tad jau ir bērns, kurš ir savu vecāku spogulis. Pilns ar agresiju, dusmām un naidu. Nākamais briesmonis aug un vēlāk dzīvē būs nicina a persona. Protams, sevi ir jāaizstāv, bet dūru vicināšana var sabojāt nākotni. Katrā sodīšana mazina iespēju mācīties jurisprudencē vai par tiesnesi, vai tamlīdzīgas profesijas. Un ja meitenēm ir 14 gadi, tad tā jau ir kriminālatbildība pašam bērnam un ne vairs vecākiem. Tā kad, varbūt jāpadomā par sekām un jārunā jau pašos pamatos, kas ir ģimene? Tagad jaunieši pat sasveicināties nemāk. Labdien nepasaka. Moderni tā esot.

  7
  4
 40. Ha te ir rezultāts, izveidojot to lielo kombinātu un slēdzot mazās lauku skoliņas. Te pilsētā lielā barā ir iespējams iegūt tādu “izglītību” kā pīpēšana, dzeršana, otra atcelšana utt… Kur nu vēl šķirošana pēc vecāku statusa. Kā pedagogs ar tādu skolēnu skaitu klasē spēj izsekot visam līdz, gan mācību procesam, gan uzvedībai, kur nu vēl starpbrīžos, kas notiek?!

  21
  1
 41. Viss nav tik vienkārši…. Šeit nosodām vienu, otru pusi vai abas. Bija gadījums gadus desmit atpakaļ, kad viena meitene skolā kādus 6 mēnešus savu klasesbiedru priekšā “ēda” gadu jaunāku meiteni: resnā, stulbā, visu laiku ņirgājās. Protams, ne skolotāju priekšā. Un ko Jūs paši darītu? Sūdzētos vecākiem, skolotājiem? Otra puse pateiktu, ka muļķības, pārējie apliecinātu, ka tā nav un viss, čuššš. Viss turpinātos. Konkrētajā gadījumā jaunākā pēc kārtējās replikas iegāja vecākās klasē un …. Pēc tā direktore ļoti vēlējās ziņot policijai. Abām pusēm bija adekvāti vecāki, tika galā paši, vieni izskaidroja, ka nedrīkst ņirgāties par citiem, otri, ka vardarbība nav pieļaujama, nav risinājums. Meitenes pēc tā pat sadraudzējas, arī vecāki kontaktējas joprojām…..

  14
 42. Es nezinu ne uzbrucēju un viņas ģimeni un nezinu arī cietušo un viņas ģimeni. Sišana nebija īsti atrisinājums,bet ja cietusī ilgstoši noniecina uzbrucēju un vēl pietam ar cietušo bija vairākas reizes runāts un tāpat bērns nesaprot, nu tad ir saprotams,kāpēc uzbrucēja aiztāvējās.

  13
  2
 43. Te daļa galīgi atrāvušies no reālās dzīves! “Konflikti jārisina ar vārdiem …”😁
  No kura laika agresors klausa vārdus un uzreiz pārstāj ņirgāties? Kamēr nedabū pa ausīm – tikmēr miera nav!

  22
 44. Pēdējie komentāri vienkārši šausmīgi. Tik zems intelekta līmenis. Visu pagājušo mācību gadu mobinga tēma tika celta augšā. Pat bija aptauja. Ja ir apcelšana skolā, tad vecāki, ko jūs guļat? Ja manu bērnu nonstop apsaukātu, es neteiktu, lai viņš apcēlēju piekauj, bet gan ietu uz skolu un risinātu šo problēmu. Cilvēcīgi.

  3
  13
 45. Vai! Un kā tad Tu risinātu skolā? Nepadalīsies? Vainīgais visu noliegs, viņa draugi apliecinās! Nu? Ko tālāk?

  14
 46. Nu vispār ja tā godīgi tad ja manu bērnu visu laiku kāds konkrēts cilvēks apceltu un neliktos mierā nu nekādīgi, tad tā ir normāla rīcība kad iedot pa tējkannu otram, savādāk nesaprot. Sevi jāmāk aizstāvēt, un citiem ir jāsaprot, ka nevar tā citu apsaukāt nez kā un nekas nebūs. Tagad laikam stilīgi ir kad agresors beigās dabūn pa snuķi un ir lielais cietējs. Bet neviens neiedomājās ka tā otra meitene cieta ilgi, ka viņu apsaukā. Cik ilgi Jūs paši pieciestu ka kāds jūs apsaukā?

  17
 47. Runāšana skolā nav realitāte, tā nedarbojas. Jā, pieklājības pēc skola uzklausa problēmu, bet…tajā kabinetā arī paliek. Pilnīgi nekas nemainās un nekādas anketas par mobingu neko nemaina. Anketas vairāk ir priekš ķeksīša…

  20
 48. Komentāri jocīgi,ir jāsaprot,ka dzīvojot pilsētā ,kas līdzinās Čelabinskai vai citai smagās rūpniecības pilsētai arī iedzīvotāji ir atbilstoši.

 49. Nezinu nav aktuālā tēma, kāds var paskaidrot, kā var zināt, kad pelmeņi ir gatavi?

  5
  2
 50. Nezinu nevienu no iesaistītajiem konfliktā. Bet gribētos teikt komentētājam – nav vārda- drāma ir tajā, ka tādi kā Jūs un līdzīgi domājošie var aizstāvēt tādus sitējus un sitējas. Lai kas un kā tur bija. Nav nekādu tiesību sist! Tā jau ir norma pēc tam, kas sit vienreiz, darīs to arī pēc tam. Nevienam nav aizliegt runāt, ak Dievs, kko pateica, kas nepatika, tātad taisnība acīs grauž! Cietušās vecāki- ejiet līdz galam!!! Bez nekāda izlīguma. Nav jāpiekāpjas kkādiem ieteikumiem vai citu vēlmēm. Par šādām izdarībām ir jānes sods. Visi vardarbības atbalstītāji- kaut arī jūs un jūsu bērni kādreiz dabūdu degunā! Tad zināsiet!

  3
  6
 51. Pēc komentāra izlasīšanas, ka, ja apsaukā, tad ir jāsit, tad es loģiski noprotu, ka uzbrucējai jau sen vajadzēja dabūt pa muti ne reizi vien?! Jo šī uzbrucēja ir gan apsaukājusi, gan arī fiziski aizskārusi citus (nav saistības ar šo situāciju).
  Drusku tomēr domājam, ko rakstām!

  5
  4
 52. A jūs zināt kas ir emocionālā vardarbība? Tā dažreiz pat ir ar smagākām sekām nekā fiziska v…! Arī par vārdiem ir jāatbild! Nevar citu kaitināt visu laiku, apsaukāt, un kad tas cits neiztur un iedot pretī, tad tēlo cietēju!

  18
  1
 53. Ir gan aizliegts runāt rupjības! Un tādiem kā tev to var ieskaidrot tikai vienā veidā.

 54. Mīļie,komentētāji…jūs paši sevi tagad no malas redzat…jūs visu situāciju nezināt,spriežat virspusēji!
  Labāk izstāstiet,cilvēkam kā jāuzvāra pelmeņi!😉

  5
  1
 55. Visu taču var saprast, konflikts vienaudžu starpā, kas rezultējās ar kautiņu! Nav jau pieaugušas dāmas izkāvušās, bet bērni. Paši bērni jau par tādiem mežoņiem nekļūst, kāds tādus audzina. Pēc komentāriem var saprast, ka daļai tas pat liekas ok. Pilnīga tumsonība.

  3
  4
 56. Lietotāja Zane, mazliet sasmējos… ja mani kāds apsaukātu, es nedarītu absolūti neko, jo apsaukāšanās pieaugušu un nobriedušu cilvēku starpā ir zemiska un smieklīga. Cita lieta, ja cilvēks savos 30+ ir atpalicis prātā, tad tādi arī taisa šādas, rakstā minētās, skolnieču drāmas. Nu vizuāli iedomājies, kad divas sievietes savā starpā strīdās par to, kura pirks pēdējo somiņu/kurpes/kleitu, beigās vēl par to sakaujas. Vai, pats populārākais un dramatiskākais mūsdienās – mēģina sadalīt vienu vīrieti. Sevi vajag aizstāvēt, piekrītu, bet to var elementāri izdarīt bez sišanas. Mans novēlējums visiem kaušļiem un fiziskas vardarbības piekritējiem iemācīties to darīt un pats svarīgākais, iemācīt to saviem bērniem.

  5
  6
 57. Ko var pērties. Vainīgi abu meiteņu vecāki. Viena skuķene emocionālā psihopāte, otra skuķene fiziskā psihopāte. Abām galviņā problēmas.

  1
  3
 58. Jomajoooo saprotat, ka dažādos vecumos ir dažādas darbības. Bērni un pieaugušie apsaukājas pilnīgi savādāk. Ja bērns apsaukājas viņam liekas ka tā drīkst, ka tas ir forši ka tu citu aupsaukā, tad itkā esi liels un varens utt… , savukārt, ja pieugušais apsaukājas, visiem skaidrs, ka viņam pašam ar sevi ir problēmas un tādu cilvēku neviens normāls cilvēks neņem galvā! Līdz ar to bērniem un 30+ arī atbildes reakcijas šādās situācijās ir dažādas taču…

  11
 59. Saprotu. Atbildēju uz to, ko pati šādā situācijā darītu un vienkārši minēju piemērus, kā rīkojas citas 30+ vecumā.

 60. Un vecāku pienākums būtu iemācīt saviem bērniem neņemt tik ļoti pie sirds arī tādus bērnus, kuri apsaukājās.

  2
  3
 61. Arī mani bērni iet abas skolas. Un… Mobings starp bērniem ir ikdiena, kur skolotājs uz to piever acis, jeb, jo mazākas kārtas bērns, jo neievērojamākas ikdienas problēmas. Tas izdzēš no atmiņas. Tur ir arī labie skolotāji. Daži normālie skolotāji ir aizgajusi prom, bet daži izvēlas klusēt. Ir arī vecāki, kuri saprot, kad var sūdzēties cik grib, problēmas tālāk neaiziet par direktora kabineta durvīm. Varbūt kāds vēlas to mainīt, skolai vajag jaunu direktoru. Kamēr nebūs stingras vadības, tikmēr būs arī mobings un skolotāji varēs darīt visu ko vēlas. Neiet runa par visiem skolotājiem. Ir atsevišķi skolotāji, kuri atzīst tikai izcilos bērnus, kuri ir vai nu draudzeņu bērni, vai turīgo bērni. Tos neaiztiks nekad. Pārējie, ka teikt… Izdzīvo stiprākais. Kādu var pa mīcīt, pasist, pa dauzīt, izsist zobus vai vienalga ko… Bet citi noskatās un aiziet tālāk klusējot. Galvenais, nav risinājuma nekam. Vajag tikai stingru vadību skolai un viss. Arī manus bērnus apbizo. Vienaudži ir nežēlīgi. Mājas runājām, bērni saka, bet, viņi tā nedara. Viņiem mājās to nestāsta ka man… Viņi apsaukāja, dara visu. Grūstas.maniem bērniem ir pat sasitumi bijusi. Iegrūda skolas siena. Un… Ir teikts un nekur tālāk netikām ka ir. Tādēļ… Esmu par jaunu vadību.

  11
  2
 62. Šis mākslīgi radītais monstrs ir ar steigu jālikvidē!
  Jāatgriež divas atsevišķas skolas, kā bija agrāk.

  9
  2
 63. Ir, ir mobings. Manējie arī stāsta, kā pašiem iet, kā citus terorizē. Vecāku sapulces apmeklē no 23 bērnu klases labi ja 6 mammas. Sapulcēs paceļam šo tēmu, bet nav ar ko runāt. Diemžēl sapulces apmeklē tikai normālo bērnu vecāki, kuriem rūp savas atvases. Ja kāds netiek darba dēļ, painformē. Teroristu vecāki nezinu ko dara, gan jau dzer. Vai ir vienalga. Jo manu bērnu klasēs apsaukātāji,grūstītāji ir nelabvēlīgu ģimeņu bērni. Vienas meitenes mamma ir mēģinājusi uzrunāt otru mammu, pēctam zēns atnāk un meitene dabū vēl vairāk jo sūdzējusies un mājās ir dabūjis kāvienu no savas mammas. Bezpriģels.

  13
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.