Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lāstekas Gulbenē apdraud garāmgājēju drošību

Foto: Pārsla Konrāde.

Lāstekas pie ēku jumtiem Gulbenē šogad ir iespaidīgas. Tā kā šonedēļ kļūst siltāks, lāstekas var krist, tā apdraudot garāmgājējus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” stāsta, ka pašvaldībai nav tādu saistošo noteikumi, kas paredzētu par bīstamām, nenotīrītām lāstekām uzlikt sodu.

“Mēs parasti uzrunājam ēku saimniekus, un mums kā katru gadu ir vienas un tās pašas “sāpīgās” mājas, piemēram, māja, kur atrodas veikals “Labais”, māja, kur atrodas pasta nodaļa, un vēl citas. Tur sanāk, ka lāstekas ir tieši uz ietves. Uzrunājam māju saimniekus, viņi uzreiz organizē lāsteku notīrīšanu, bet, ja tas uzreiz nav viņiem izdarāms, tad norobežo to vietu. Mēs jau esam uzrunājuši, kā parādījās pirmās lāstekas, jo mājā, kur “Labais”, tieši virs aptiekas bija lielas lāstekas, un tur tās operatīvi novāca. Ja iedzīvotāji mums ziņo par kādu vietu, tad uzreiz sazināmies ar konkrētās mājas saimnieku. Pie privātmājām katram sava atbildība, ja vien netraucē citus. Mums jau zvana par daudz ko, un tad mēs mēģinām rast risinājumu. Tagad, kad sniega kupenas gar ceļu malām, ir cietuši suņi. Viens letāli cietis – nobraukts. Visticamāk, tādēļ, ka nebija, kur no ielas pasprukt, jo gar ceļa malām ir sniegs. Tas bija ārpus pilsētas. Vēl dažos gadījumos suņi savainoti uz ceļa braucamās daļas,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Lāčplēšu bistro ejot iekšā ļoti neomulīgi…virs galvas karājas pus metru garas lāsteka kuras jebkurā brīdi tev var uzkrist uz galvas.

 2. Tad kad kādam uzkritis ,,sāks darīt gulbenes nami.ta parasti ir.

  6
  1
 3. Kads sakars gulbenes namiem???? Katrs atbild par savu īpašumu vai ne tā???

  5
  2
 4. Pilsētas mājas arī ir īpašumi ko.pie mājām daudz stāvu ir lāstekas kam jātīra tad ?

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.