Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvāņu platība Gulbenes novada pašvaldības īpašumos — aptuveni 12 hektāri

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Ir uzsākta latvāņu apkarošana Gulbenes novada pašvaldības īpašumos, un šobrīd aptuvenā latvāņu platība Gulbenes novadā ir 12 hektāri.

Pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” stāsta, ka, pirms novadā tika uzsākta latvāņu miglošana, to platība bijusi aptuveni 18 hektāri.

“Varbūt kaut kur nav pamanīti, bet esošajās vietās, kur katru gadu tie tiek migloti, rezultāts ir. Tagad ir pirmā miglošanas reize, un jūlijā, visticamāk, būs otra. Miglošanai nav piemērotas dienas, kad ir karsts, bet vakarā līst un “ķīmiju” noskalo,” stāsta K.Dauksts.

Arī šogad vēstules no pašvaldības saņem privātpersonas un juridiskās personas, kuru īpašumā vai valdījumā ir ar latvāņiem aizaugusi zeme. Pie tiem, kuri nereaģē, ieradīsies pašvaldības policija, un var tikt piemērots naudas sods.

“Ir bijuši arī naudas sodi, jo ir tādi, kas ilgstoši neliekas ne zinis, sevišķi juridiskās firmas. Nopērk lauku zemes, bet paši ir nezin kuru valstu uzņēmēji un sazināties ar viņiem ir grūti. Gadiem var sūtīt vēstules, neviens neatbild un nereaģē. Vislielākā problēma ir ar juridisko zemju īpašniekiem. Vietējie privāto zemju īpašnieki visi reaģē, zvana un stāsta, kur un ko izdarījuši, ir tikai neliels procents tādu, kas nereaģē, bet galvenokārt jau visi cenšas. Sākotnēji bija grūtāk, bet tagad tas process ir iekustējies. Pagājušajā nedēļā latvāņi tika migloti Viestura ielā pilsētā, jo tur ir nākušas klāt nedaudz latvāņu platības, kā arī dzelzceļa posmā pilsētas teritorijā,” stāsta K.Dauksts.

Gulbenes novada pašvaldība aicina zemes īpašniekus apsekot savus īpašumus un veikt latvāņu ierobežošanai nepieciešamos pasākumus. Pašvaldība šogad arī turpina aktīvu latvāņu apkarošanu pašvaldībai piederošajās zemēs, ir noslēgts līgums ar SIA “City Camping”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI
Saskaņā ar Augu aizsardzības likumu par invazīvo augu sugu audzēšanu, izplatības pieļaušanu, ierobežošanas pasākumu neīstenošanu, kā arī informācijas nesniegšanu Valsts augu aizsardzības dienestam par invazīvo augu sugu invadētajām platībām zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam var tikt piemērots sods par administratīvo pārkāpumu, sākot no brīdinājuma līdz naudas sodam:
 • privātpersonai: brīdinājums, 50-1500 eiro,
 • juridiskai personai: brīdinājums, 300-3000 eiro.
Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Projektu “Mans pagasts, mana pilsēta” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. Un kad sakops Pārgauja Lejasciemā ? Kāpēc citiem jācieš? Pietiek jau ,ka suņi atkal staigā …

  2. Maksājiet kādu nekādu naudiņu par katru atnesto auga daļu- bet par sakni drusku vairāk, nekā par lakstu- un jums atnesīs visus novada latvāņus līdz pēdējai spurgaliņai!

  3. Aug un plešas plašumā! Doņukam īpašu interesi neizrāda. Lai jau vairojas! Katru gadu tiek atgādināts , bet šis:
    “Darām, ko varām!” .Ir jau ziņots;:):):)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.