Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lejasciema uzņēmums iecerējis jaunu novietni govīm

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lejasciema SIA “Rainis” izsludinājusi publisko iepirkumu liellopu novietnes un kūtsmēslu krātuves būvniecībai Lejasciema pagasta “Jāņos” – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja jūnijā publiskotā informācija. Piedāvājumus uzņēmums gaidīs līdz 12.jūlijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzamā līgumcena ir 1 500 000 eiro. Pasūtītājs izvēlēsies piedāvājumu, kas ir ekonomiski visizdevīgākais un vislabāk piemērots tā vajadzībām, kā arī nodrošina pasūtītāja piešķirtā finansējuma efektīvu izmantošanu. Ekonomiski izdevīgākais piedāvājums tiks noteikts pēc zemākās cenas kritērija. Ar būvprojektu var iepazīties, vēršoties pie pasūtītāja.

Objekta būvdarbus plānots pabeigt līdz 2024. gada beigām.

Projektu SIA “Rainis” realizēs ar Lauku atbalsta dienesta palīdzību un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālo atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA ”Rainis” valdes priekšsēdētājs Armands Lūkins “Dzirkstelei” stāsta – šogad, visticamāk, būvdarbi nesāksies. Akceptēta iecere ir. Atbalsts no Eiropas Lauksaimniecības fonda ir piedāvāts, taču šobrīd uzņēmums domā tikai par šāgada darbu pabeigšanu. Laika projekta realizācijai pietikšot, taču vēl ir jāvienojas ar banku. “Visi izdevumi ir ļoti sīki jāsaplāno,” teic A.Lūkins un piebilst, ka modernizācija, protams, maksā un vienlaikus samazina ražošanas pašizmaksu.

SIA “Rainis” ir līdz 500 slaucamām govīm un tikpat arī dažāda vecuma teliņu. Uzņēmumam ir 2013.gadā būvēta ferma, kas paredzēta lielam lopu skaitam. Jauno novietni 400 liellopiem (puse slaucamajām govīm, puse – teliņiem) paredzēts uzbūvēt piena mājai otrā pusē. Līdz ar to esošā lauksaimnieciskās ražošanas teritorija kļūs plašāka.

SIA “Rainis” ir 1992.gadā Lejasciemā dibināts piena lopkopības uzņēmums. Saskaņā ar “Lursoft” datiem pagājušajā gadā ir palielinājušies uzņēmuma maksājumi valsts kopbudžetā, kas sasniedza 377,09 tūkstošus eiro. Tajā skaitā iedzīvotāju ienākumu nodoklī ir samaksāts 106,01 tūkstotis eiro, bet valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas ir 222,09 tūkstoši eiro. Citi šā uzņēmuma finanšu rādītāji par 2022.gadu pagaidām nav publiskoti, bet 2021.gadā SIA “Rainis” gada apgrozījums bija gandrīz 2 miljoni eiro.

Uzņēmuma valdē ir seši cilvēki. Uzņēmumam pavisam ir 14 dalībnieki, bet patiesā labuma guvēji ir divi – A.Lūkins, kuram pieder 58,2 procenti kapitāldaļu, un Anastasija Gabranova, kurai pieder 25,5 procenti kapitāldaļu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.