Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lejasciema vidusskolas ēku transformē par pamatskolu

Foto: “Lejasciemaskola.lv”.

Ar mērķi Lejasciema vidusskolu pārveidot un pielāgot turpmākajai darbībai pamatskolas statusā Gulbenes novada pašvaldība ir izsludinājusi atklāto konkursu. Tas turpināsies līdz 10.martam, kad tiek gaidīti piedāvājumi projekta izstrādei un autoruzraudzībai, lai Lejasciema vidusskolai (Rīgas ielā 20) varētu paaugstināt ēkas energoefektivitāti, kā arī veikt ēkas atjaunošanas darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā paredzēta vienkāršota atjaunošana vairākās ēkas daļās, kas jāorganizē vienā būvniecības kārtā tā, lai būvdarbi netraucētu mācību procesam.

Akcents – vides pieejamība, drošība

Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija liecina – pēc uzvarētāja izraudzīšanas un līguma parakstīšanas projektam jābūt gatavam 180 dienu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēkai paredzēts veikt energoefektivitāti paaugstinošos pasākumus, lokālu telpu pārplānošanu, iekšējo inženierkomunikāciju atjaunošanas un izbūves pasākumus visā ēkā, vides pieejamības nodrošināšanu, kā arī plānota daļēja teritorijas labiekārtošana. Jāprojektē balss apziņošanas sistēma, automātiskā ugunsgrēka atklāšanas sistēma, elektroapgādes sistēmas atjaunošana, esošā datu tīkla atjaunošana/modernizēšana. Atbilstoši telpu lietošanas funkciju nodrošināšanai projektējams ūdensvads un kanalizācijas tikls.

Lejasciema vidusskolai ir trīs stāvi (ieskaitot pagrabstāvu); kopējā platība – 1667,3 kvadrātmetri.

Lejasciemā sabiedrība ir informēta

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka 24.februārī novada deputāti lems par Lejasciema vidusskolas iekšējās reorganizācijas noslēgumu, kā rezultātā ar 1.septembri šī izglītības iestāde būs pamatskola. Tas nozīmē, ka 2021./2022. mācību gada noslēgumā Lejasciema vidusskolai būs pēdējais 12.klases izlaidums.

16.februārī deputāti jau apsprieda šo jautājumu izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova atgādināja, ka jau 2020.gada 19.martā novada deputāti ir nobalsojuši par to, ka vairs netiek uzņemti skolēni vidusskolas posma klasēs Lejasciemā. Šobrīd šajā skolā 12.klasē mācās pieci skolēni.

Lejasciema vidusskolas direktore Ineta Maltavniece teica: “Mēs esam šīs lietas sapratuši.” Informēti esot gan vecāku padomes pārstāvji, gan skolas kolektīvs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāte Guna Pūcīte gribēja zināt, vai ir paredzēts valsts finansējums šīs skolas un Lizuma vidusskolas pārveidei par pamatskolu. Viņa atgādināja, ka tāds finansējums bijis solīts. G.Pūcīte piebilda, ka pašvaldība ir gādājusi par ventilācijas būvniecību skolas ēkā. Darbi notiekot.

I.Maltavniece sacīja, ka Gulbenē izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei šāds jautājums ticis uzdots. Ministres atbilde bijusi – pienākas abām skolām! Tas viss vēl esot noteikumu izstrādes procesā. Tomēr I.Maltavniece domā – summa, kas varētu tikt atvēlēta, nebūs pārāk liela.

Kādu vidusskolu turpmāk izvēlēsies?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Ivars Kupčs vēlējās zināt, kur izglītību plāno turpināt tie skolēni, kuri pabeigs 9.klasi Lejasciemā, vai esot veikta skolēnu aptauja.

I.Maltavniece teica, ka šajā brīdī tādu oficiālu datu vēl nav, tomēr sarunas par to, protams, notiekot. Taču viņa atzina: “Ir mums zināmas problēmas ar to, ka mācības varētu turpināt Gulbenes novada vidusskolā. Viena no tām – laika ziņā nesakārtota nokļūšana uz mācībām Gulbenē. Bērniem nav iespējams izbraukāt no Lejasciema uz Gulbeni, lai paspētu uz mācībām. Nav īsti atbilstoši autobusi. Tas ir viens no iemesliem. Šajā un iepriekšējā mācību gadā Gulbenē mācības uzsāka kādi astoņi mūsu skolēni, bet no viņiem visiem šajā skolā ir palicis mācīties tikai viens. Iemesli bija dažādi. Ir izvēlējušies bērni tālmācību, kā arī ir devušies uz citām skolām.”

I.Kupčs komentēja – šī situācija liecinot, ka no Gulbenes novada pašvaldības puses jautājums nav īsti līdz galam sakārtots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D.Kablukova piebilda – Izglītības pārvaldē strādājošā karjeras konsultante ir runājusi ar visu novada skolu 9.klašu skolēniem, tajā skaitā ar skolēniem Lejasciemā. Savukārt D.Kablukova kopā ar pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas darbiniekiem meklē risinājumu, kā uzlabot iespējas nokļūt Gulbenē Lejasciema skolēniem.

I.Kupčs atgādināja, ka Gulbenē skolēniem ir pieejams labiekārtots internāts.

I.Maltavniece teica – šī iespēja jau tiek izmantota.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.