Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lejasciemietis aicina Sudala ezerā pārtraukt zveju ar tīkliem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldības izsludinājusi pieteikšanos uz nomas tiesībām rūpnieciskās zvejas veikšanai Sudala ezerā un vēl citos publiskajos ezeros, kas atrodas Gulbenes novadā. Satraukumu par to “Dzirkstelei” pauda lejasciemietis Tālivaldis Čonka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāstīja – pirms desmit gadiem Sudala ezerā esot piedalījies samu mazuļu ielaišanā, bet ar 1.jūniju atkal tiks atļauts ezerā braukt iekšā ar laivām un zvejot. “Tas nozīmē, ka visas lielās zivis ar tīkliem tiek regulāri izķertas. No jūnija līdz septembrim liek tīklus,” teica T.Čonka.

Pašvaldībā teikts, lai vāc parakstus

Viņš esot zvanījis uz novada pašvaldību un runājis ar administrācijas pārstāvi, rosinājis atcelt zveju ar tīkliem Sudala ezerā. Atbilde bijusi – lai viņš vācot iedzīvotāju parakstus un tad iesniedzot priekšlikumu deputātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Domāju, tā lieta būtu jāceļ augstākā līmenī,” sacīja T.Čonka. Viņam liekas absurdi, ja zivju inspektors trenkās kādu, kurš izmanto trīs makšķeres vienlaikus, bet nekādi netiks ietekmēti tie, kuri ezerā “liks zvejas tīklus simtiem metru garumā un izķers lielās zivis, kuras ir sugu mātes”.

Uzklausa jebkuru priekšlikumu, vērtē

Pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” skaidroja: “Ja jūtam, ka kādā no publiskajiem ezeriem ir kritiskāki zivju resursi, pašvaldība pati var ierosināt Zemkopības ministrijai, lai pārskata vai nu zvejas atļauju kvotas, vai vispār aizliegt zvejot konkrētajā ezerā. Mēs pagaidām to neesam darījuši. Mēs esam iesnieguši savus priekšlikumus tieši uz zvejas limitu samazināšanu. Skatīsimies, apstiprinās vai ne.” Viņš akcentēja, ka šāda veida izmaiņas ir iespējams apstiprināt tikai vienu reizi gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

K.Dauksts arī atgādināja, ka ir izstrādāti apsaimniekošanas un zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi sešiem publiskajiem ezeriem. To veikuši eksperti no Vides risinājumu institūta. Ekspertu slēdziens neparedzēja kādā no šiem publiskajiem ezeriem aizliegt zveju sakarā ar to, ka zivju resursi ir kļuvusi ļoti kritiski.

-Diāna Odumiņa

Par Sudala ezeru

* Caurteces ezers, atrodas Gaujas lielbaseinā; ezera virsmas laukums ir 182,3 hektāri, bet vidējais dziļums 3,6 metri; ezers atrodas Gulbenes novada Lejasciema pagastā, Alūksnes novada Zeltiņu pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Publisks ezers; zvejas tiesības ezerā pieder valstij.

* Ūdenstilpi paredzēts izmantot šādiem mērķiem: 1) rekreācija (atpūta uz ūdeņiem); 2) amatierzveja – makšķerēšana; 3) rūpnieciskā zveja.

* Kopumā ezera ekoloģiskā kvalitāte vērtējama kā laba/viduvēja.

Avots: Ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumi Sudalezeram (2020.)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Ušurs ticis kāsts jau gadiem.. Abi darboņi ņem tik atļaujas.. Uz katriem 50m atļautā, ir 150m neatļautā.. Cik tad var.. Vienīgais ko tur var noķert ir tikai iesnas.. Ja gadus 10 neļaus tīklu zveju un kontrolēs maluzveju, tad zivju resurs būtu krietni vien labāks..

    11
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.