Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lems, vai no Gulbenes novada pašvaldības budžeta apmaksāt viena skolotāja algu privātskolā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Bez deputātu vienprātības, visticamāk, uz Gulbenes novada domes 26.oktobra sēdi tomēr tiks virzīts jautājums par privātās vispārējās izglītības iestādes – Gulbenes Valdorfa pamatskolas – līdzfinansēšanu 2023./2024. mācību gadā no pašvaldības budžeta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

18.oktobra deputātu četrotne izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē par jautājuma virzīšanu uz domes sēdi balsoja šādi: 1 – par, 1 – pret, 2 – atturas. Deputātiem nebija iespēju izjautāt minētās privātskolas pārstāvi, jo tas neizmantoja pašvaldības piedāvātu iespēju pieslēgties sēdei attālināti.

Gulbenes Valdorfa pamatskolas jautājums nākamajā dienā tika skatīts vēl finanšu komitejas sēdē. Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika norādīja, ka novada domes priekšsēdētājam Andim Caunītim ir tiesības virzīt jautājumu izskatīšanai domes sēdē pat tad, ja komiteju sēdēs deputātu vienprātības nav bijis.

Novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova teica: “Šobrīd šajā skolā tiek īstenotas izglītības programmas no 1. līdz 5.klasei. Izglītības pārvalde redz, ka uz šo apjomu vajadzētu iztikt ar 2,15 pedagogu slodzēm. Valdorfskola pašvaldībai lūdz apmaksāt vienu pedagoga slodzi.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības ekonomiste Gundega Upīte informēja, ka Gulbenes Valdorfa pamatskolā viena pedagoga mēnešalgas likme no 900 eiro (kāda spēkā bija pagājušajā mācību gadā) ir palielināta līdz 1224 eiro. Kopā ar sociālo nodokli darba devējam šis izmaksu pieaugums mēnesī ir 400,43 eiro. Savukārt ar 1.janvāri tiek plānots, ka pedagoga mēnešalgas likme jau būs 1374 eiro. Tātad izmaksu pieaugums – par vēl 185 eiro.

Gulbenes Valdorfa pamatskolas pastāvēšanu nodrošina 2020.gadā dibinātā biedrība “Gulbenes Valdrofskola”. Skolas mājaslapā “Gvo.lv” lasāms: “Mācību maksa skolā ir 2820 eiro gadā (ja mācās divi bērni, otrajam bērnam – 50 procentu atlaide); iestāšanās maksa -150 eiro.” Skola pastāv pašvaldības ierādītajās telpās Litenes muižas ēkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Tas nu gan būtu prātīgi finansēt kāda privāto biznesu… Ja apstiprinās, tad tikai tāpēc ka kādam atkal partijas tovariščs jāatbalsta…

  40
  1
 2. NE NE NE . Tā ir privātskola ! Gan jau savi labumi ir . Šaubos, vai tiešām viss ir uz viņu pleciem. Gan jau tāpat kādu palīdzību saņem. Atstājat novada vidusskolas audzēkņiem ! Vai tiešām nav naudu kur likt ?

  35
  2
 3. Ko nozīmē ,,atturas”tad kam tādi deputāti vajadzīgi ,ja nav konkrēta balsojuma ir jābūt vai nu ,,jā”,vai ,,nē”.
  Nav ko tur sēdēt saņemt naudu un laipot…

  44
 4. Privātskola ir jāuztur pašiem dibinātājiem ar saviem līdzekļiem un jāiekasē no vecākiem. Ta tas notiek privātajos bērnudārzos.
  Kā rakstīts, pārstācvis nav pieslēdzies. Tātad viņam tas neinteresē vai arī zin jau iepriekš, ka tiks nobalsots par labu skolai.
  Par deputātiem runājot, kā var atturēties. Vai tiešām nav sava viedokļa? Varbūt būtu jāsamazina deputātu skaits Gulbenes novadā?

  35
  3
 5. Skolai vajadzētu padomāt par līdzekļu piesaisti no vietējiem uzņēmējiem. Ticu, ka gūtu atbalstu, jo runa par mūsu novada bērniem

  9
  2
 6. Katra pats rūpējas par sava bērna izglītību. Ja ir izvēlējušies privātskolu, maksājiet! Ja nevariet, tad lai mācas skolās kā visi pārējie bērni.
  Saprotu, ka tie ir bērni ar kādu diagnozi? Tad ir skolas, kur ir vieglāk apgūt mācību vielu.

  18
  1
 7. Tà bútu pozitīva lieta, ja Gulbenes Novada pašvaldība atrastu veidu kà atbalstīt šīs skolas attīstību, tápat kà tà atbalsta 10 citas biedrības novadà. Ar tik mazu skolènu skaitu nesaskatu tur nekàdu biznesu. Sadarbojoties skolai bùtu lielàks potenciàls radīt vèrtīgu pienesumu gan novadam, gan Litenes pagastam. Šàda tipa skolas tiek atzinīgi novèrtètas un atbalstītas citàs pašvaldībàs un daudzviet pasaulè.

  3
  28
 8. Tikko atvēra Montessori klasi, labi, arī Valdorfpedagogija paplašina izglītības klāstu un būtu atbalstāma, kā pievienotā vērtība novada izglītības vizītkartei! Vai kādam tiek kautkas atņemts, ja šeit apmaksātu un atbalstītu viena pedagoga būšanu? Un tur nemācās bērni ar diagnozēm – tā atbilde komentētājam, kas šo šādi pagrieza.

  22
 9. Kāpēc visi bērni, kuri uzsākuši mācības šajā skolā, tur tās neturpina? Jā, citur šādas skolas darbojas un strādā, tām ir pievienotā vērtība. Mūsu novada skola tam nestāv tuvu. Un skolēni, kuri tur mācās, tiešām, papētiet, lūdzu, deputāti, pirms balsojiet, kas tie ir par bērniem un kādas ir viņu prasmes. Ar vienu mūziku vien nepietiek.

  19
  0
 10. Gulbenē tika aizklapētas ciet skolas, jo nav pietiekoši daudz bērnu, tāpēc izdevīgākak bija apvienot, a šeit dēļ 4 bērniem kas ir saistībā ap 1 ģimeni tagad pašvaldībai vēl būtu jāmaksā alga, par ko, vai tad tiešām vairs nav zemāk kur krist? Kā vispār nav kauna kaut ko tādu prasīt!? Šausmas, jo tālāk jo trakāk.

  29
 11. Paulai Leitei Berģei atkal naudas par maz??? tak izdomās atkal, kā pie tās tikt – šoreiz šādā veidā! skumji

  18
  1
 12. Gulbenes Valdorfa pamatskolas pastāvēšanu nodrošina 2020.gadā dibinātā biedrība “Gulbenes Valdrofskola”.
  Pašvaldībai nav jāfinansē uzņēmējdarbība, jo tās nav pašvaldības funkcijas.
  Ja piešķir vienam, tad finansējiet visus uzņēmumus!

  12
 13. Vienpadsmit bērni piecās klasēs! Kāds pieaugums par šiem gadiem? No tiem puse pašu bērni Novadam jāapmaksā ģimenes mācības? Kāpēc tie bērni, kuri tur uzsāka mācības pirmajā gadā, gandrīz visi nomainījuši skolu? Palikuši tikai pašas Paulas bērni. Kāpēc arī ar skolotājiem tur ir problēmas, lielā maiņa? Varbūt reāli varētu paskatīt, paanalizēt, kā tur noris mācību darbs, ne tikai klausīties Paulas vārdos. Deputāti jautā vienu, Paula stāsta to, ko grib, nevis dod konkrētas atbildes uz jautājumiem.

  10
 14. Ja pareizi atceros, tad 2019. gadā, kad skola sāka strādāt, tajā bija 7 vai 8 skolēni. Par šiem gadiem pieaugums??????? Nesmīdiniet tautu!

 15. Tiešām, izlasot visu šo, kāda var būt ticība Gulbenes pašvaldībai? Visi redz, ka Gulbenes novadam Valdorfskola neko labu nav devusi, bet nē, tiek turpināta tās līdzfinansēšana. Tajā pašā laikā, katru reizi, kad tiek apspriesti kādi finansēšanas jautājumi, deputāti savas runas iesāk ar savu pēdējā laikā standarta teikumu-pašvaldībai naudas nav un nebūs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.