Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lielajā talkā aizsargtīklu Ukrainas aizstāvjiem Gulbenes luterāņu draudzei palīdz darināt arī ukraiņi no Rankas un Gulbenes

Foto: Gatis Bogdanovs.

Lielā talka ir noslēgusies. Tā aizvadīta saulainā un siltā dienā, sakopjot vairākas talkas vietas arī Gulbenes novadā. Īpaša talka notika pie Gulbenes luterāņu baznīcas – talkas dienā kopā ar ukraiņiem tika pīts kamuflāžas tīkls Ukrainas aizstāvjiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes luterāņu draudzes vadītāja Iveta Zvirgzdiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka draudzes padomes sapulcē tika spriests, ko darīs Lielajā talkā. Tā kā baznīcas priekša ir sakopta, radusies doma, ka varētu kādam palīdzēt. “Un kam mēs varētu palīdzēt? Mācītājs Ilgvars Matīss pēc laika rosināja, ka varētu pīt aizsargtīklu. Visi bijām sajūsmā par šo ideju, bet neviens nezināja, kā to darīt. Tad mācītājs bija sameklējis skolotāju Daigu Bleikšu, kura arī vidusskolā pina šādus tīklus. Viņa bija mūsu instruktore. Mācītājs dabūja tīklus, meklējām audumus un bijām gatavi to darīt,” stāsta I.Zvirgzdiņa.

Luterāņu mācītājs Ilgvars Matīss stāsta, ka ideja par aizsargtīkla izgatavošanu nāca uzreiz un viss ar Dieva palīdzību ļoti labi izdevās. “Līdzība radās – kā sociālais tīkls, kad cilvēki satiekas digitālajā vidē un parunājas, tad šajā gadījumā – visi pie viena tīkla reāli dzīvē kopā,” saka I.Matīss.

Viņš arī saka lielu paldies zvejniekiem, kas atsaucās ziedot tīklus.

Lielās talkas rīts sākās ar svētbrīdi dievnamā, pēc tā sākās darbošanās. Kopumā tīkla darināšanā iesaistījās aptuveni 30 cilvēki, starp kuriem bija arī ukraiņi no Rankas un Gulbenes. Viena komanda grieza strēmelēs audumu, otra komanda sēja. “Sējām, bet vienā brīdī pietrūka auduma. Lūgt audumu devāmies tepat Gulbenē uz audumu veikalu. Bija arī cilvēki, kas audumu nesa no savām mājām. Tikai ne viss derēja – bija nepieciešams haki krāsas, brūns vai zaļš audums, bez spīdumiem. Visu mācījāmies uz vietas. Tīklu sapinām, bet mums vēl palika materiāli. Siesim droši vien vēl. Paši esam priecīgi par paveikto! Arī šādi var talkot, darot kopā un palīdzot citiem, un arī gribas palīdzēt!” uzsver I.Zvirgzdiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.