Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lielās talkas laikā Gulbenes parkos atklāj jaunas “tusēšanās” vietas

Foto: Laima Šmite-Ūdre.

Gulbenes novadā šogad Lielajai talkai bija pieteiktas 32 talkošanas vietas katrā pagastā un pilsētā. Pieteiktas bija gan atkritumu vākšanas talkas, gan labiekārtošanas. Šogad Gulbenes novada pašvaldība aicināja ikvienu pievienoties pašvaldības organizētajā talkā, kas norisinājās Emzes parkā. Talkas laikā bija trīs plānotie darbi: dendroloģisko stādījumu apsekošana un sakopšana, atkritumu vākšana, latvāņu ierobežošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pašvaldība bija pieteikusies arī kā viena no pašvaldībām, kas talkas laikā ierobežos latvāņus. “Talkas laikā Valsts augu aizsardzības dienesta Alūksnes nodaļas vecākā inspektore Rudīte Brikmane talciniekiem rādīja, kā pareizi iznīcināt latvāņus, kas auga Emzes parka teritorijā. Tā kā pagājušā gada rudenī Emzes parks tika papildināts ar ap 500 jauniem dendroloģiskajiem stādījumiem, tad daļa talcinieku veica to apsekošanu un augu apgriešanu. Un trešā talcinieku grupa vāca atkritumu. Atkritumu ir palicis mazāk tieši Emzes parka daļā, bet daļā, kura robežojas ar Spārītes parku, joprojām ir atrodamas jaunas “tusēšanās” vietas ar nesavāktiem atkritumiem. Patīkami ir tas, ka iedzīvotāji ir aktīvi, sevišķi Viestura ielas iedzīvotāji un tās galvenais talkas organizators Sergejs Mollers, kurš ļoti rūpējas, lai šis pilsētas vēsturiskais rajons būtu sakopts,” stāsta Lielās talkas koordinatore Gulbenes novadā Dace Kurša, kura ir novada pašvaldības vides pārvaldības speciāliste.

Gulbenes novada pašvaldības ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre “Dzirkstelei” stāsta par savu grupu, ar kuru talkoja gar Emzes ezeriņu. “Apsekojām pagājušajā gada rudenī stādītos apstādījumus, kokus un krūmus, veicām to piesiešanu, atzīmējām šo stādījumu atrašanās vietas. Visi apstādījumi ir pārziemojuši, un tas ir ļoti labi. Vācām arī atkritumus,” stāsta L.Šmite-Ūdre. Talkotāji secinājuši – taromāti sevi ir attaisnojuši, jo parkos izmesto pudeļu ir ļoti maz. “Ja kaut kas atrodas, tad tas ir vēsturiskais mantojumus. Domāju, ka lieliski tiksim no tā vaļā. Bet ir vietas parkā, kur vēl atrodamas izmestas riepas grāvjos,” saka L.Šmite-Ūdre.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.