Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lietu par Gulbenes sporta veterāna notriekšanu tiesā turpinās skatīt februārī

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Vidzemes rajona tiesā Gulbenē 6.decembrī, kā jau tika plānots, notika krimināllietas izskatīšana par soļošanas sporta veterāna Gunāra Rubeņa (84) notriekšanu Gulbenes-Balvu šosejas 4.kilometrā, kur viņam uzbrauca automašīna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau tiesa bija lēmusi 27.septembra tiesas sēdē, apsūdzētajai autovadītājai (22) tagad ir piešķirts valsts nodrošināts zvērināts advokāts – Guntars Sīmanis.

Tiesas sēdē 6.decembrī prokurors Jānis Kajaks nolasīja apsūdzību. Apsūdzētā paziņoja, ka savu vainu atzīst tikai daļēji. Viņa pati narkotikas neesot lietojusi, tās viņai esot iebarotas ar kafiju. To, kā liktenīgajā dienā vadījusi automašīnu un izraisījusi negadījumu, viņa vispār neatceroties.

Tiesas sēdē tika iztaujāti seši liecinieki, kā arī liecību sniedza pati apsūdzētā. Pēc tam prokurors paziņoja, ka tiesas izmeklēšanu pabeigt vēl tomēr nevar, jo tiesā liecinieku izjautāšanas laikā ir atklājušies būtiski apstākļi. Prokurors sacīja, ka plāno grozīt apsūdzētajai inkriminēto kriminālpārkāpuma kvalifikāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesnese Maija Bogdane izsludināja pārtraukumu šīs lietas izskatīšanā līdz nākamā gada 21.februāra pulksten 10.30. Tiesnese uzdeva prokuroram mēneša laikā sagatavot grozīto apsūdzību, lai to varētu nosūtīt apsūdzētajai, viņas advokātam un cietušajam.

6.decembra sēdē no apsūdzības un liecībām izskanēja, ka negadījums, par kuru ir runa, notika 2021.gada 30.jūlijā aptuveni pulksten 19.50. Turklāt – labos laika apstākļos, kad brauktuve bija pārredzama bez problēmām. Toreiz “Opel” markas automašīna, kura brauca Gulbenes virzienā, negaidīti iebrauca ceļa nomalē un notrieca G.Rubeni. Aculiecinieki pauda – autovadītāja strauji pagriezusi stūri uz nomali apmēram 5 metrus pirms sadursmes ar G.Rubeni, kurš soļoja pa šosejas malu Balvu virzienā. Soļotājs atsitās pret auto virsbūvi un priekšējo stiklu, pēc tam tika aizmests pa gaisu apmēram 10 metrus pāri ceļa nožogojumam. Negadījuma izraisītāja no notikuma vietas aizbrauca neapstājoties. Pateicoties diviem citiem autovadītājiem, uzreiz tika izsaukta medicīniskā palīdzība, ziņots policijai. Viens no šiem autovadītājiem palika pie cietušā, bet otrs brauca pa pēdām negadījumu izraisījušajai automašīnai un ne mirkli to neizlaida no acīm līdz brīdim, kad vainīgā autovadītāja nonāca policijas rokās.

Cietušais tiesā ir pieteicis morālo kompensāciju 10 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT un ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Nevajag braukt cilvēkam virsū! Gunārs visu mūžu ir trenējies, pirmo reiz tāds gadījums, ka nepieskaitāms skuķis tīšu prāt brauc virsū cilvēkam. Tādai tiesības uz mūžu nost.

  21
  4
 2. Kā viņš var pierādīt.ka tīši brauca viņam virsū gaišā dienas laikā,skaidrā prātā?

  5
  8
 3. Tieši tā, bija cilvēki, kas to redzēja.Skuķim narkotikas iebarotas. Ha ha smiekli nāk.

  14
  2
 4. Bet ja redz un dzird ka brauc virsū vai nevarēja izvairīties no sadursmes???? Mazums meitenei slikti palika.kaut ka neiet kopā tas viss.

  3
  14
 5. Ja tā varētu redzēt un dzirdēt, tad nekad nevienu nesabrauktu. Tās taču sekundes! Un tiešām izlasiet rakstu!

 6. Šitie gudrīši, kas komentē , ka nav ko vazāties gar šosejas malu, jums viss ar galvàm labi?? Katru dienu gar šosejas malām staigā cilvēki. Un viņi tur drīkst staigāt pēc likuma. Tas nav normāli, ka cilvēks nevar droši iet tur, kur pēc likuma tas ir atļauts. Labi vismaz , ka onkulim viss daudz maz kārtībā. Bet varēja beigties letāli.

  21
  1
 7. Viņš trenējas pa ceļa braucamo daļu pēcpusdienā īsi pirms 17.00. Uz ceļa bija intensīva mašīnu kustība.Viņš traucēja.

  2
  8
 8. Tu to redzēji? Policijā liecību sniedzi? Nē? Tad nav ko tukši muldēt. Varbūt esi M.R. draudzene vai draudziņš?

  8
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.