Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizuma “Dimdiņos” laika apstākļi šogad būtiski ietekmējuši kāpostu kvalitāti

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Šogad laika apstākļi ļoti būtiski ietekmējuši kāpostu ražu un kvalitāti, aģentūrai LETA pastāstīja dārzeņu pārstrādātāja Lizuma SIA “Dimdiņi” pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidroja, ka lielais vasaras sausums ļoti aizkavēja kāpostu veģetāciju, tādējādi kavējot auga veiksmīgu attīstību. Savukārt, augustā lielā mitruma līmeņa dēļ pastiprināti izplatījās puve. Sausumā novājinātie augi ar puvi cīnījās ļoti slikti.

Lai gan uzņēmumā stāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ražas kopējais daudzums ir apmierinošs, mitruma un puves izplatības dēļ saglabājas bažas par kāpostu uzglabāšanu līdz jaunajai ražai.

Tāpat “Dimdiņi” pārstāve norādīja, ka izaicinājums bijis ne tikai laika apstākļi, bet arī darbaspēka trūkums reģionā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, stāstot par produktu realizāciju, uzņēmuma pārstāve norādīja, ka katru gadu nemainīgi populārākais uzņēmuma produkts ir štovētie “Dimdiņkāposti”.

Vienlaikus viņa piebilda, lai arī tradicionālās garšas patērētāju vidū ņem virsroku, latviešu virtuvē tiek novērtētas arī dažādas pasaules garšas, piemēram, Korejas skābētie kāposti jeb kimči, Korejas salāti, kā arī svaigu kāpostu salāti “Coleslaw”.

“Arvien vairāk cilvēki pēta produktu īpašības, ļoti liela popularitāte šobrīd ir tieši fermentētajiem produktiem – skābētiem kāpostiem un kimči,” teica uzņēmuma pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, stāstot par nākotnes plāniem, uzņēmumā norādīja, ka katru gadu “Dimdiņi” investē attīstībā, arī 2023.gadā tika iegādāts jauns traktors, automātisks minerālmēslu izkliedētājs un platforma kāpostu ražas vākšanai. Investīcijas uzņēmuma attīstībā plānotas arī nākamgad, arī plānots iegādāties jaunas, energoefektīvas iekārtas.

Vienlaikus viņa piebilda, ka nav plānots liels platību kāpums vai samazinājums. Vairāk tiek domāts par kvalitatīvu zemes apstrādi un ražas palielināšanu. “Katru gadu meklējam un testējam jaunas kāpostu šķirnes, lai atrastu mūsu zemes sastāvam atbilstošākas šķirnes, kuras dos vislielāko ražību,” norādīja “Dimdiņu” pārstāve.

“Dimdiņu” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 11,801 miljons eiro, kas ir par 25,7 % vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa palielinājās par 75,5 % un bija 398 548 eiro. Koncernā ietilpst “Dimdiņi” un SIA “Skrīveru saldumi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt mātesuzņēmums “Dimdiņi” pērn strādāja ar 8,465 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,6 % vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 2,9 % un bija 84 275 eiro.

Kompānija “Dimdiņi” reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmums pieder Ivetai Stalidzānei (40,14 %), Rinaldam Audzišam (20,42 %), Sintijai Audzišai (19,72 %) un Oskaram Bredikam (19,72 %).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.