Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizuma “Dimdiņos” uzlabos ražošanas notekūdeņu attīrīšanu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz 26.maijam Lizuma SIA “Dimdiņi” gaidīs piedāvājumus, lai saņemtu pakalpojumu ražošanas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas darbībai, – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzamā līguma izpildes vieta ir “Pagrabkalns” Lizuma pagastā. Šajā adresē saskaņā ar “Lursoft” datiem atrodas SIA “Dimdiņi”, dārzeņu pagrabs un arī noliktava. Pasūtītājs vēlas, lai izraudzītais pretendents darba uzdevumu paveiktu vēl līdz šā gada beigām. Paredzamā līgumcena ir 250 000 eiro – norādījusi SIA “Dimdiņi”.

Ieceri uzņēmums realizēs, ar Lauku atbalsta dienesta starpniecību piesaistot finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai pasākuma.

Pasūtītājs ir norādījis, ka uzņēmumam ir nepieciešama tāda ražošanas notekūdeņu attīrīšanas sistēma, kura diennaktī spēj attīrīt ne mazāk kā 80 kubikmetrus ražošanas notekūdeņu. Jānodrošina attālināts iekārtu monitorings. Vajadzīgs arī, lai virszemes bufertvertnes tilpums būtu ne mazāks kā 55 kubikmetri, lai notekūdeņu izsūknēšanas sūkņa jauda būtu ne mazāka par 3 kubikmetriem stundā, lai darbotos līmeņa sensors. Ir prasības arī attiecībā uz to, kādam jābūt bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas filtram, kādai jābūt dūņu nosēdtvertnei un kādam jābūt elektrokoagulatoram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gada augustā “Dzirkstele” rakstīja, ka Valsts vides dienests pieķēris SIA “Dimdiņi” biešu vārīšanas un mizošanas atlikumu novadīšanā uz lauka. Caur lietusūdeņiem šie atlikumi bija nonākuši grāvjos, ūdenstilpēs. Rezultātā SIA “Dimdiņi” problēmām ar notekūdeņu priekšattīrīšanu tika atrasts pagaidu risinājums. Tas izdarīts sadarbībā ar SIA “Gulbenes nami”, kas, piemēram, biešu ūdeņu masu veda uz attīrīšanas iekārtām Gulbenē. Tomēr tika norādīts, ka nākotnē jāmeklē iespējas pašiem uz vietas “Dimdiņos” tikt galā. Jau toreiz izskanēja informācija, ka uzņēmumam šajā sakarā ir savu lokālo attīrīšanas iekārtu papildināšanas un attīstības plāni.

Pagājušajā gadā ir palielinājušies SIA “Dimdiņi” nodokļu maksājumi valsts kopbudžetā – liecina “Lursoft” dati. Kopumā 2022.gadā iemaksāti 1,042 miljoni eiro, bet 2021.gadā – 804 tūkstoši eiro. Palielinājies gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa, gan valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu apjoms.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Kas ir ar tām biešu mizām, ka nedrīkst uz lauka mest? Kādu postu dabai nodara?
    Nesaprotu

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.