Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizuma un Lejasciema pagastā konstatē tabakas izstrādājumu un enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām

Valsts policija šī gada 11.martā dažādās Gulbenes novada tirdzniecības vietās organizēja pārbaudes saistībā ar preču aprites noteikumu ievērošanu. Likumsargi konstatēja vairākus pārkāpumus, kuros nepilngadīgai personai tika pārdots tabakas izstrādājums vai enerģijas dzēriens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopumā tika pārbaudītas astoņas tirdzniecības vietas, no kurām četrās Lejasciema un Lizuma pagastā tika reģistrēti noteikuma pārkāpumi par tabakas izstrādājumu, kā arī enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām. Vienā no šīm tirdzniecības vietām pārkāpums konstatēts atkārtoti. Visos gadījumos uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi,” informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.

Par tabakas izstrādājumu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai – no 350 līdz 700 eiro.

Valsts policija atgādina, ka alkoholiskus dzērienus, enerģijas dzērienus, kā arī tabakas izstrādājumus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties iepriekšminētās preces, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu visos gadījumos neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Kā parasti — Lizums. Un atkārtoti,tad jau veikalā pie pieturas. Tur vispār neko neievēro. Veikals tā piebāzts,kā gribēdams,nevari ievērot 2 metrus. Maskas nelieto. Vai tad veikalos sertifikātus nevajag,ja strādā bez?

  6
  6
 2. Baigi pretrunīga informācija: pārdevējai jāpieprasa pircējam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, bet izrādās, ka pircējam līdz 25g.v. ir pienākums OBLIGĀTI uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Tātad, šim pircējam, kurš ir nepilngadīgs un ir iegādājies aizliegtas preces pienākas līdzvērtīgs sods, kā pārdevējai, jo viņš zinādams, ka neatbilst vecumam ir ar viltu mēģinājis iegādāties viņa vecumam aizliegtas preces. Būtībā sods pienāktos arī policistam, kurš nepilngadīgu personu speciāli iesūtījis veikalā iegādāties vecumam neatbilstošu preci, pamudinot neuzrādīt dokumentu, kurš OBLIGĀTI ir jāuzrāda.

  21
  1
 3. Lizums pārvērties par noziedznieku perēkli! Nepārtraukti piedzērušies auto vadītāji utt.

  6
  5
 4. Anna- tu varētu aiziet d****. Kada tev darisana ar maskam vai bez staiga . Cilvēki normāli iepērkas bez uzpurņiem

  6
  4
 5. Veikalos maskas ir obligātas, tās neviens nav atcēlis. Aibē vispār neiesaku iepirkties, it sevišķi gaļas izstrādājumus tur pirkt nav ieteicams, jo pārdod ar notecējušiem termiņiem, pārliek termiņus. Runa ir par Druvienu un Lizumu Ozoliņa Artūra veikalos!!!

 6. Ticiet Man Ari Maximas,Rimi uttt Ari megina notirgot partikuuu bez terminaaa,un Jus pat Nezinat ka tadu noperkat😀

  3
  1
 7. Maximā ir speciāli plaukts ar tādām precēm, protams par zemāku cenu.Cilvēki var izvēlēties, pirkt vai nē. Apzināti “smērēt” – tas ir pavisam kas cits.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.