Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Mālmuižas pilij tiks rīkota atkārtota izsole

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Mālmuižas pilij tiks rīkota atkārtota izsole, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes loceklis Andris Vārna.

Nekustamajam īpašumam “Mālmuiža”, kas atrodas Gulbenes novada Lejasciema pagastā, aptuveni divu nedēļu laikā tiks izsludināta atkārtota izsole un izsoles sākumcena tiks samazināta līdz 72 720 eiro. Iepriekšējās izsoles sākumcena bija 80 800 eiro.

Nekustamajā īpašumā “Mālmuiža” atrodas vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis “Mālmuižas apbūve”. Mālu muižas kungu māja celta XIX gs. beigās un XX gs. sākumā. Īpatnējā izskata ēka ir būvēta no trim daļām: divām gandrīz paralēlām un trešās savienojošās daļas. Tās aizmugurē bijis izbūvēts balkons, kas laika gaitā zudis, bet palikusi terase ar kāpnēm. Pirmais stāvs būvēts no ķieģeļiem, bet otrais un jumta stāvs – no koka. Logu ailas un atdalošās joslas starp stāviem jeb dzega bijusi greznota ar koka siluetzāģējumiem – zobiņveida kokgriezumiem. Tikai pateicoties koka daļām, ēka ieguvusi patīkamāku izskatu.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešami valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskā sektora iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem.

– Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.