Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Masku nelietošana veicina lielāku saslimstību ar Covid-19 un gripu arī Gulbenes novadā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Atļauja nelietot respiratorus vai medicīniskās sejas maskas ir veicinājusi lielāku saslimstību ar Covid-19, gripu un citiem akūto augšējo elpceļu vīrusiem. “Pašreiz cilvēki slimo diezgan dikti,” saka Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa, kura SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” koordinē arī vakcinācijas procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S.Drubiņa stāsta, ka vienu brīdi Covid-19 nodaļa Balvu slimnīcā bija pilna, ārstējās 14 pacienti.

“Masku lietošana un distancēšanās ļoti labi parādīja, ka tas pasargā ne tikai no Covid-19, bet arī no citiem vīrusiem. Kāpēc tagad pieaugušie slimo un arī bērni ļoti slimo? Ir aizmirsies vai gribas aizmirst distancēšanos, masku lietošanu. Piemirsusies arī roku higiēna, kas ir būtiska, lai pasargātu no vēdera vīrusiem, jo ar tiem arī šobrīd slimo. Ne tikai Covid-19, bet arī gripa šobrīd ir aktuāla, un arī tā ir nepatīkams vīruss,” saka S.Drubiņa.

Viņa aicina tikmēr, kamēr nekļūst siltāks, kad varēsim vairāk dzīvoties ārā, tomēr nepulcēties iekštelpās, nerīkot lielus pasākumus. “Ja rīko pasākumus, tad varbūt tomēr labāk ārā, jo respiratorie vīrusi ārā izplatās ne tik ļoti, ir mazāka iespēja tos saķert nekā, ja esam vienā telpā,” skaidro ārste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī uzsver, ka slimošanas etaps ar Covid-19 ir viens, otra būtiska lieta – Covid-19 atstāj sekas. “Un tas ir ļoti izteikti. Pieaugušie mokās ar asinsspiedienu, kurš lēkā un kuru ir grūti kontrolēt ar medikamentiem, ir sirds problēmas, ilgstošs nogurums, galvassāpes, kas arī ir novērotas bērniem. Tie ir nepatīkami simptomi, bet ar tiem nākas sadzīvot pat varbūt vairākus mēnešus,” stāsta S.Drubiņa.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Kuru interesē kaut kādas drubiņas murgi?
  Gulbenes slimnīcas galvenā ārste? Bet Gulbenē nav slimnīcas!
  Un par tām sekām nevajag liet – tās visas komplikācijas ir pēc potes nevis pārslimošanas.
  Un par maskām nevajag muldēt. Mūsu gudrie jau pavasarī pateica , ka ar omikroni pārslimos visi.

  16
  15
 2. Tantukam kreņķis, ka beidzās šmovid piemaksas! Bija tak forši, ka neko nedarot var 2 gadus saņemt dubultalgu.

  17
  9
 3. Kādas maskas ??? Labāk deputāti taupat elektrību ielās. Ārā vēl gaišs a prožektori deg uz pilnu klapi.

  16
  4
 4. Smieklīgi,
  blakus rakstam par to, ka pagājušajā diennaktī Gulbenes novadā reģistrēti 4 jauni covid saslimšanas gadījumi 🙂
  nu ko lai saka, diezgan smieklīgi 😀

  7
  2
 5. Kas tieši ir smieklīgi? Tas , ka Gulbene ir 9.vietā Latvijā pēc Covid-19 kumulatīvā rādītāja? Slimo visi kā traki ar visu iespējamo, ja paklausies apkārt. Paldies Dievam, ka vairs nav tūkstošos, pie kuriem jau bijām pieraduši.

  11
  6
 6. Tiešām vēl ir palikuši panikas cēlāji? Ja nav ko darīt savos kabinetos, tad vajag iet apkopt apkārtni. Kad tiks saprasts kad vīrusi bija ir un būs. Tak liekat cilvēkiem mieru ar savam maskām un visu pārējo. Pietiekami pieauguši cilvēki lai zinātu ko darīt jau 2 gadi pagājuši. Tak rimstaties vismaz pavasarī un vasarā ar šo murgu. Ja nav kur likties tad darat ko jēdzīgāku.

  7
  5
 7. Balvu slimnīcā ir infekciju perēklis, kur aplipinās ar visu ko. Un pierakstīs arī kovid, ja vajadzēs. Tie, kuri likvidēja slimnīcu Gulbenē būtu sodāmi uz giljotīnas.

  11
 8. Ko drubiņveidīgie raud? Neviens taču ar likumu nav aizliedzis staigāt uzpurņos. Karogs rokā un uz priekšu!

  4
  2
 9. Nu kurā vietā slimo??? Skolā pilns ar skolēniem. Pa kādam tik nav kā jau visus gadus ir bijis. Un ar vēdera vīrusu nav bērns jāved uz slimnīcu. Divas dienas un kārtībā. Tikai viena vaina— bērnus audzina kā mīkstmiešus. Ka tik kaut kas….. Kas tālāk? Ja būtu jāaug kā mēs augām,māmiņas būtu putējušas. Ne putra jāvāra,ne autiņi jāmazgā, ne uz kūti un dārzu jāiet. To vien dara, kā dzīvo pa ceļa virsu vai spēļu laukumu. Tā nostrādājušās!!!!

  5
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.