Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Militārajā parādē Alūksnē piedalās arī Gulbenes novada karavīri un zemessargi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33.gadadienu, 4.maijā Alūksnē norisināsies Nacionālo bruņoto spēku diena, kurā piedalīsies gan 25.kaujas atbalsta bataljona Stāmerienā karavīri, gan arī 26.kājnieku bataljona (Gulbene) zemessargi un karavīri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka pasākums sāksies pulksten 9.00 ar dievkalpojumu Alūksnes luterāņu baznīcā, bet pulksten 11.00 pie Alūksnes Jaunās pils notiks Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde, kuru pieņems Valsts prezidents Egils Levits. Parādi papildinās aviācijas pārlidojumi.

“Ņemot vērā, ka Brīvības svētki notiek Alūksnē, kas ir Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes atbildības teritorija, arī 26.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi plecu pie pleca ar citām spēka veidu vienībām piedalīsies svinīgajā parādē. Pēc svētku gājiena Pilssalā norisināsies militārā ekipējuma un ieroču informatīvais stends, kurā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt gan tehniku, gan bruņojumu,” “Dzirkstelei” saka Zemessardzes 26. kājnieku bataljona civilmilitārās sadarbības speciāliste Aira Ločmele.

Pēc parādes līdz pulksten 16.00 Pilssalas stadionā būs iespēja aplūkot militārās tehnikas,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ieroču un ekipējuma stendus. “Dzirkstele” noskaidroja, ka arī Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona karavīri būs sastopami Alūksnes Pilssalā, kur būs aplūkojama gan bataljona bruņojumā esošā pašgājējhaubice, gan dažādi citi bruņojumā esoši ieroči, kā arī būs iespēja uzzināt vairāk par dienesta iespējām Stāmerienā, savukārt 26.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi pastāstīs vairāk par to, kā kļūt zemessargam, kā arī būs iespēja aplūkot bataljona bruņojumā esošos mīnmetējus un citus ieročus.

Notiks arī dažādi paraugdemonstrējumi – Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas kinologu paraugdemonstrējumus, Valsts robežsardzes vienības kinologu paraugdemonstrējumus, Valsts policijas kinologu un hipologu, kā arī Valsts policijas koledžas tuvcīņas paraugdemonstrējumus, Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona paraugdemonstrējumus sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanā, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra defilē programmu un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas orķestra defilē programmu.

Pulksten 14.20 sāksies Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku un Alūksnes pārstāvju sadraudzības spēles futbolā. Pilssalā pie pašvaldības aģentūras “Alja” pulksten 15.00 ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas orķestra koncertu sāksies pasākuma muzikālā daļa, ko turpinās Zemessardzes orķestris, Mičiganas Nacionālās gvardes 126.armijas orķestris un Zemessardzes deju ansamblis “Bramaņi”, un to noslēgs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra rokgrupa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālo bruņoto spēku dienas organizēšanu kādā no Latvijas novadu centriem aizsardzības nozare uzsāka 2012.gadā, lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18.novembrī Rīgā.

Kopš 2013.gada šie pasākumi norit ar devīzi “4. maijs – Brīvības svētki”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Mēs arī redzējām Lejasciemā. Divi helikopteri droši aizveda svītu . Varēja braukt ar mašīnām,redzētu,kāds Gulbenes novadā ceļš. Pēc tam trīs jau lieli,tie brauca zemu. Bet,cik ātri aizbrauca,tik ātri bija atpakaļ. Cik gan degvielas izkūpēja gaisā!!!

  4
  4
 2. Man, piemērots, nav būtiski,kur notiek pasākums un vai grandiozs vai nē, bet lai ir tāds,kas interesē man
  Tādēļ skatos,kur ir labi pasākumi 150 km rādiusā, arī uz Rīgu vai Tartu, kur ir tajā laikā, kas man ir derīgs, un tur arī dodos. Un arī Gulbenē ir kādi pasākumi, kas man patīk. Bet jā būtu viss uz vietas, tad jau vispār iesēdētos tikai mājās, ir taču labi izkustēties, pie reizes tad var arī apskatīties vēl neredzētas vietas.

  7
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.