Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Militārās mācības “Namejs 2023” – arī Gulbenes novadā

Foto: “Facebook”/Vidzemes brigādes zemessargi.

Līdz 2. oktobrim Latvijas austrumu pierobežā notiek visaptverošās valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze. Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā, kas atrodas Stāmerienā, “Dzirkstele” noskaidroja, ka mācības notiek arī Gulbenes pusē un tajās piedalās arī daļa bataljona karavīru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktīvās fāzes laikā tiek trenēta Nacionālo bruņoto spēku vienību spēja ātri un efektīvi izvērsties uzdevumu izpildei jebkurā vietā Latvijā. Šogad šī spēja primāri tiek vingrināta Latvijas austrumu pierobežā, jo vienībām ir jāspēj efektīvi veikt valsts aizsardzības uzdevumus jebkurā Latvijas vietā.

Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze norisinās ciešā sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm – Valsts policiju un Valsts robežsardzi. Mācībās piedalās visas Nacionālo bruņoto spēku vienības, kā arī Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri.

Mācību laikā notiek militārās tehnikas, tajā skaitā bruņutransportieru, un kolonnu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un apdzīvotām vietām. Militāro mācību laikā notiks Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, arī zemā augstumā. Mācības notiek gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Auseklītis no šāda leņķa uz bruņumašīnas atgadina nacistu simbolu, bet ko nu, ja Alūksnē lielajā maksima svastika goda vietā fotoattēlā pie ieejas, kautko tādu es Ukrainā esmu jau redzejis,brāļu tauta kā nekā…

  3
  25
 2. Variantu nav daudz. Kurš nebaro savu armiju, tas baro/baros svešu.

  9
  6
 3. Latvijai ir armija? Tieši tagad mēs barojam vairākas svešas armijas, bet x stundā neviena no tām Latviju neglābs.

  9
  26
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.