Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ministrija nesola atbalstu vētras postījumu likvidēšanai, Gulbenes novada pašvaldība gan

Gulbenes-Smiltenes šosejas malā daudzviet nolauzti un izgāzti koki. Šobrīd tiek lividētas vētras sekas. Foto: Gatis Bogdanovs.

Divas pamatīgas vētras augustā radīja bojājumus Gulbenes novadā gan privātpersonu, gan pašvaldības īpašumiem. Lielākais bojājums pašvaldībai augusta pirmajā vētrā ir bijušajā Druvienas pamatskolā, kur ir applūdusi telpa, bojāti griesti un elektroinstalācija. Ir pieteikts apdrošināšanas gadījums – augusta novada domes sēdē ziņoja izpilddirektore Antra Sprudzāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps DaukstsDzirkstelei” stāsta, ka katru reizi, kad ir lielāki nokrišņi, pa griestiem ēkā iekšā nāk ūdens. “Pirms pāris gadiem Druvienas pilij vētra norāva jumtu – ar to arī sākās. Toreiz vētra pusi jumta norāva, puse palika, un samainīja tikai pusi no jumta, bet īsti labi kaut kas nav – kā ir lielāki nokrišņi, ir problēmas. Jau trīs gadus notiek projektēšana, bet šobrīd, šķiet, projektēšana ir finiša taisnē. Esam pieteikuši apdrošināšanas gadījumu. Otru apdrošināšanas gadījumu pieteicām par elektroinstalāciju, jo zibens bija sabojājis ugunsdrošības signalizāciju un aptuveni 20 LED gaismekļus,” stāsta K.Dauksts.

Jau rakstījām, ka 30.augusta vētrā lielākie postījumi mūsu novadā nodarīti Galgauskas, Lizuma, Stāmerienas, Beļavas un Jaungulbenes pagastos. Iedzīvotāji savās pagastu pārvaldēs bija interesējušies, vai dabas stihijās cietušie var cerēt uz atbalstu.

Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas Vides pārvaldības speciāliste Dace Kurša laikrakstu informē, ka šoreiz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nesola atbalstu.

Taču Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika “Dzirkstelei” apstiprina, ka, tā kā šobrīd no valdības nekas nav zināms par atbalstu, tiem, kuriem vētrā cietušas ēkas, var vērsties Gulbenes novada sociālajā dienestā un rakstīt iesniegumu, kuru izskatīs, un tad tiks lemts par palīdzību. Šobrīd jau ir saņemti divi iedzīvotāju iesniegumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Interesanti no kā švika taisās maksāt ? Valstij liekas naudas nav, bet mūsu dīvainīši mētā pa labi un kreisi.
    Varbūt būtu laiks saprast, ka savs īpašums ir jāapdošina? Žēl naudas apdrošināšanai- tad pēc tam neraudi!

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.