Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nākamgad turpinās atbalstīt Gulbenes–Alūksnes bānīti

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ikmēneša sabiedriskā transporta padomes sēdē 14. decembrī tika pieņemts lēmums turpināt sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījumu dzelzceļa maršrutā Gulbene-Alūksne 2024.gadā. Par to informē VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedriskā transporta padome atbalstīja finansējumu 2024.gadam SIA “Gulbenes–Alūksnes bānītis” tādā apjomā, lai varētu nodrošinātu regulārus pasažieru pārvadājumus pa šaursliežu dzelzceļu savienojumā starp Alūksni un Gulbeni. Tika nolemts aptuveni 139 000 eiro apjomā dotēt pārvadātāja zaudējumu segšanu (izdevumi par degvielu, mašīnistu un konduktoru atalgojums, kompensācija par braukšanas maksas atvieglojumu kategorijas pasažieru pārvadāšanu).

Gulbenes–Alūksnes bānītis ir vienīgais pa šaursliežu dzelzceļu kursējošais bānītis Baltijā, kas joprojām nodrošina regulārus pasažieru pārvadājumus un darbojas vairāk nekā 100 gadus 33 kilometru dzelzceļa līnijas garumā. 2023.gada 11 mēnešos tika pārvadāti 18 053 pasažieri, tas ir par 12 % vairāk nekā līdzvērtīgā periodā 2022.gadā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.