Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nākotnē Gulbenē siltuma operators, visticamāk, nemainīsies

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ne ātrāk kā pēc diviem gadiem pašvaldība varētu juridiski nostiprināt privāto partnerību ar SIA “Gren Gulbene”, ļaujot šim Gulbenes centralizētās siltumapgādes operatoram arī turpmāk sniegt pilsētai šo pakalpojumu. Uzņēmumam tas nozīmētu juridiskas garantijas un drošības sajūtu par savu biznesu Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti par to diskutēja 19.oktobra finanšu komitejas sēdē. Viņi nolēma virzīt balsojumam novada domes 26.oktobra sēdē lēmumprojektu par finanšu un ekonomiskā aprēķina veikšanu siltumapgādes attīstībai Gulbenes pilsētā. Tas nozīmē, ka pētījumu veiks auditori, kurus pašvaldība izvēlēsies publiska iepirkuma ceļā.

Daļa siltumtrašu pilsētā nepieder pašvaldībai

Privātā partnerība nozīmē to, ka vairs nebūtu publiskā iepirkuma centralizētajai siltumapgādei Gulbenē. Ar pašreizējo siltuma operatoru – SIA “Gren Gulbene” – pašvaldība varētu nākotnē parakstīt tā saucamo koncesijas līgumu, par to “Dzirksteli” informēja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Tas nozīmē pašvaldības īpašumu – apkures katlu, siltumtrases – nodošanu apsaimniekošanā juridiskai personai. Šajā gadījuma tā ir SIA “Gren Gulbene”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, Gulbenē jau tagad daļa siltumtrašu pieder pašvaldībai, daļa – minētajam uzņēmumam. Tāpat katlumājā Nākotnes ielā 7 viens katls pieder pašvaldībai, bet otrs – uzņēmumam. Savukārt koģenerācijas stacija Miera ielā 17 pieder SIA “Gren Gulbene”.

Deputātiem A.Caunītis teica, ka pēc vairākkārtēja Gulbenes siltuma operatora nosaukuma maiņas tagadējais uzņēmums SIA “Gren Gulbene” patiešām ievieš respektu kā “stabils, liels uzņēmums, kurš Gulbenē vēlas strādāt ilgtermiņā”.

Ligita Gāgane: “Vajadzēja “mosties” ātrāk.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kādu privātās partnerības ceļu iet un vai vispār to ļaus uzraugošās institūcijas, tas tiks noskaidrots, ja pašvaldība vispirms pasūtīs pētījumu finanšu un ekonomisko aprēķinu veikšanai siltumapgādes attīstībai Gulbenes pilsētā, – deputātiem skaidroja pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane.

Viņa bilda, ka privātās partnerības procedūras uzsākšanu Gulbenes siltumapgādes jomā pašvaldībai ieteicis Iepirkumu uzraudzības birojs. Visas turpmākās darbības būs jāsaskaņo ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, kā arī Finanšu ministriju. L.Gāgane pauda, ka patiesībā jautājums par privāto partnerību Gulbenes centralizētajā siltumapgādē bija jānokārto jau sen. “Vajadzēja “mosties” ātrāk,” viņa teica.

SIA “Gren Gulbene” vēlas sadarbību ar klientiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenē centralizētās siltumapgādes pakalpojumu saņem 2425 mājsaimniecības un 67 juridiskie klienti – skolas, bērnudārzi, sabiedriskās ēkas, iestādes un uzņēmumi. SIA “Gren Gulbene” aicina: ja kādam klientam rodas grūtības norēķināties par patērēto siltumenerģiju, SIA “Gren Gulbene” aicina sazināties ar uzņēmumu pa tālruni 64471610 vai elektroniski e-pastā.

Šobrīd Gulbenei nepieciešamais centralizētā siltuma daudzums tiek saražots biomasas koģenerācijas stacijā Miera ielā 17, bet, siltuma slodzei pieaugot vēl vairāk, papildu siltumu nodrošinās šķeldas katlumāja Nākotnes ielā 7.

SIA “Gren Gulbene” visai apkures sezonai ir noslēgusi līgumus par kurināmā piegādi. Veikti arī nepieciešamie remontdarbi. Uzņēmums vasarā Gulbenē veicis uzlabojumus vairākos centralizētās siltumapgādes sistēmas posmos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltuma tarifs pilsētā, visticamāk, palielināsies

Pie pašreizējām kurināmā cenām siltumenerģijas tarifs Gulbenē varētu drīzumā kļūt par dažiem eiro augstāks, nekā ir šobrīd – informē siltuma operators SIA “Gren Gulbene”. Kamēr šīs izmaiņas nav akceptējusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, spēkā ir komisijas iepriekš apstiprinātais siltuma tarifs – 76 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN (spēkā no 1.jūnija).

Pašlaik Gulbenē spēkā esošais centralizētā siltuma tarifs ir otrs mazākais novadā. Pats mazākais ir Lizumā – 51,97 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN. 100 eiro un vairāk par megavatstundu siltuma jāmaksā Beļavas “Blomītē” (126,15 eiro), Beļavā, Druvienā, Jaungulbenē un Tirzā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

Pašlaik centralizētā siltuma cena (bez PVN):

* Smiltenē – 105,54 eiro par megavatstundu;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Balvos – 88,77 eiro par megavatstundu;

* Cēsīs – 85,42 par megavatstundu;

* Alūksnē – 81,54 eiro par megavatstundu;

* Gulbenē – 76 eiro par megavatstundu;

* Madonā – 74,74 eiro par megavatstundu;

* Valmierā – 72,94 eiro par megavatstundu.

Avots: SIA “Gren Gulbene”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.