Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nakts stundās Gulbenē samazina apgaismojumu

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušā gada sezonā izdevumi par elektroenerģiju Gulbenē ielu apgaismojumam – 77987,24 eiro ar PVN

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes pilsētas apgaismojuma regulējumos ir veiktas izmaiņas. To “Dzirkstelei” apstiprina Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš.

Pagājušā gada sezonā izdevumi par elektroenerģiju Gulbenes pilsētā ielu apgaismojumam bija 77987,24 eiro ar PVN. Ja salīdzina 2021.gada jūliju un 2022.gada jūliju, tad 2022.gadā jāmaksā gandrīz divas reizes vairāk – maksa par elektroenerģiju pagājušā gada jūlijā – 4071,82 eiro, maksa par elektroenerģiju šī gada jūlijā – 7454,97 eiro.

Viņš stāsta, ka jau pagājušajā gadā Gulbenē tika uzstādīti 223 jauni, energoefektīvi LED gaismekļi ar viedo apgaismojuma sistēmu, kas ļauj samazināt patērēto elektroenerģijas apjomu un regulēt apgaismojuma intensitāti. Jau kopš uzstādīšanas brīža šie gaismekļi tika ieregulēti un nakts režīmā darbojas ar 20 līdz 40 procentu jaudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir uzstādīti LED gaismekļi

G.Āboliņš skaidro, ka ielās, kur notiek pārbūve un ir uzstādīti LED gaismekļi – Vidus iela, Skolas ielas kvartāls – tie ir rūpnieciski pieregulēti režīmā, ka līdz pulksten 23.00 darbojas ar 100 procentu jaudu, no pulksten 23.00 līdz 1.00 – ar 70 procentu jaudu, no pulksten 1.00 līdz 4.00 – ar 50 procentu jaudu, no pulksten no 4.00 līdz 6.00 – ar 70 procentu jaudu, no pulksten no 6.00 – ar 100 procentu jaudu. Šādā pašā režīmā darbojas LED gaismekļi Spārītes parkā un daļā Zvaigžņu ielas.

Brīvības ielas jau pārbūvētajā posmā no rotācijas apļa līdz dzelzceļa pārbrauktuvei ir attālināti pieregulējami gaismekļi, kas nakts režīmā darbojas ar 50 procentu jaudu. Brīvības ielas posmā, kur notiek pārbūve, no Bērzu ielas līdz Parka ielai arī būs, daļa jau ir uzstādīti, attālināti regulējami gaismekļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētā – 1318 gaismekļi

G.Āboliņš norāda, ka uz šī gada septembri Gulbenes pilsētā ir 1318 gaismekļi, no kuriem 537 ir LED, ar kopējo patērēto jaudu 118,19 kW. Pie pilsētas apgaismojuma elektrobarošanas ir pieslēgti arī valsts reģionālā autoceļa (Balvu virziens) gaismekļi no Gulbenes pilsētas robežas līdz Stradu pagasta “Ceļmalām”; valsts reģionālā autoceļa (Rēzeknes virziens) no Gulbenes pilsētas robežas līdz Stradu pagasta “Margām”. Būs pieslēgti gaismekļi pārbūvējamajā posmā valsts reģionālajam autoceļam (Smiltenes virziens) no rotācijas apļa līdz Svelberģim. “Tas nozīmē, ka par šo valsts autoceļu posmu izgaismošanu maksā Gulbenes novada pašvaldība,” saka G.Āboliņš.

Plāno startēt konkursā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Āboliņš stāsta, ka šī gada jūlijā pieņemti Ministru kabineta noteikumi par atklātu konkursu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”. “Gulbenes novada pašvaldība plāno startēt šajā konkursā ar mērķi visā novada teritorijā – Gulbenes pilsētā un visu pagastu teritorijās – nomainīt esošos vecos gaismekļus uz LED. Protams, šeit jāiztur konkurence ar citām pašvaldībām, lai saņemtu finansējumu,” norāda G.Āboliņš.

Viņš arī lūdz iedzīvotājus nesatraukties, ja dienas gaišajā laikā redz, ka pilsētā deg ielu apgaismojums. Tas ir īslaicīgi, jo notiek ielu apgaismojuma remonta darbi, lai salabotu ielu apgaismojuma bojājumus un veiktu spuldžu nomaiņu, jo to veic pie ieslēgta apgaismojuma.

– Inita Savicka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

– No šī gada septembra ielās ar viedo apgaismojuma sistēmu apgaismojuma intensitāte LED gaismekļiem ir vēl vairāk samazināta, to pieregulējot gan Litenes un Viestura ielā, gan O.Kalpaka, Skolas, Rīgas, Bērzu, Ābeļu, Līkā, Dzelzceļa, Pamatu ielā. Nakts stundās gaismekļi darbojas vien ar 20 līdz 40 procentu jaudu.

– No 5.septembra no pulksten 23.00 līdz 5.00 ir atslēgta viena elektrobarošanas fāze. Tas nozīmē, ka nedarbosies katrs trešais gaismeklis Blaumaņa ielā, Nākotnes ielā un kvartālā, Rēzeknes ielā, Jaunajā ielā, Līkajā ielā, Vidus ielā, Robežu ielā, Ozolu ielā, Miera ielā, Vidzemes ielā, Bišu ielā, Pamatu ielā, Baložu ielā.

– Aizkapos – Stacijas, Alkšņu, Ausekļa, Zvaigžņu, Naglenes ielā – no pulksten 23.00 līdz 5.00 ir atslēgtas divas elektrobarošanas fāzes – tas nozīmē, ka darbojas katrs trešais gaismeklis. Atslēgtas divas fāzes bija arī iepriekš, tad atslēgums bija no pulksten 1.00 līdz 4.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– No pulksten 23.00 līdz 5.00 ir pilnībā atslēgts ielu apgaismojums Draudzesskolas, Ceriņu un Jasmīnu ielā.

-Visu gājēju pāreju apgaismojums darbosies bez izmaiņām (atslēgumiem) arī nakts stundās.

Avots: Gulbenes pilsētas pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Samaziniet labāk deputātu skaitu un algas, būs lielāks ietaupījums.

  40
  1
 2. Uz “atremontētās” Vidus ielas sāk likt zīmes.
  Kādi garā vājie līkroči ir palaisti pie šā pasākuma?(laikam pats ielu fonda komitejas Mazurs)
  Laikam noliktavā pārāk sakrājis “Stop” zīmes.😂

  6
  3
 3. pateicoties komiteju loceklim mazuram,musu novads plaukst un zel-nakosa taka-uz Saeimu…

 4. Tur garīgi slimo pietiek arī bez mūsu svētā norča.

  9
  1
 5. Vili-pēdiņas liec kur un kā ienāk prātā? Neremontē -slikti, remontē – atkal slikti…. Vārdu sakot, visu laiku viss ļoooti slikti! Kā tu vispār dzīvs vēl esi no šitā sliktuma?
  Pilnīgi besī šitie visi ņaudētaji… Gribu jautāt – ko tādu vērtīgu paši esiet paveikuši pilsētas vai novada labā!? Konkrēti lūdzu darbiņus!

  8
  6
 6. Ome, tinies nu palagā un čāpo uz galamērķi. Prātiņs tavs jau pirmais uz turieni aizgājis.

  6
  12
 7. Es par tavām prāta spējām neizteicos (lai gan pamats ir). Tā ka, aizver savu muti, ja nevari pateikt kaut ko konstruktīvu.

  8
  3
 8. Tev pašam uz turieni jādodas. Necepies un ej gulēt. Varbūt rīt pamodīsies gudrāks….

  6
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.