Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nebeidzamais tūju stāsts Rīgas ielā 66 Gulbenē, iedzīvotāju vairākuma viedokli vides komisija nav ņēmusi vērā

Uzskata par spīdzināšanu. Ārija Castrova uzskata – viņa, 80 gadus veca gulbeniete, ilgstoši un pazemīgi ir lūgusi atdot dienas gaismu viņas dzīvoklim, kuru aizēno uz pašvaldības zemes augošās tūjas. Sieviete domā tā: ja šiem apstādījumiem nav dižkoku statusa, pašvaldībai ir tomēr jārespektē viņas kā pilsones tiesības dzīvot labvēlīgā vidē. Foto: Gatis Bogdanovs.

Tiks vai netiks cirstas tūjas, kuras Gulbenē aizēno dzīvojamās mājas logus Rīgas ielā 66 un pat sniedzas augstāk par jumtu – šādu jautājumu ar “Dzirksteles” starpniecību vēlas noskaidrot šīs mājas iedzīvotāja, pensionāre Ārija Castrova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šo tēmu “Dzirkstele” ir rakstījusi vairākkārt. Arī par to, ka pašvaldības vides aizsardzības jautājumu komisija ir skatījusi šo jautājumu. Ā.Castrova saka – pēc tam nocirsti ir tikai trīs koki šajā tūju rindā tuvāk veikalam “Top!”, kā arī nogriezti zari diviem stumbriem uz ēkas Rīgas ielā 66 pusi. Pārējās tūjas ir tikpat garas kā bija. Līdz ar to problēma nav atrisināta, viņai dzīvoklis joprojām ir aizēnots un dienas paiet bez saules. Bezspēcībā par šādu risinājumu iedzīvotāja šķendējas un sola uz nākamajam pašvaldības vēlēšanām neiet, tā atriebjoties tagadējam domes sastāvam.

Vietējais deputāts, vides aizsardzības komisijas loceklis Gunārs Ciglis “Dzirkstelei” skaidro: “Palika tā, ka mēs sakopām tās tūjas. Tās tika izretinātas.” G.Ciglis uzskata – situāciju ir jāturpina vērot un pie jautājuma, iespējams, būs jāatgriežas, jo, iespējams, “vienu vai divus kokus (tūju rindā – red.) vēl varētu izņemt”. Viņa paša viedoklis – “nocirst visas tūjas šajā vietā nebūtu tas pareizākais risinājums”. Deputāts vērš uzmanību uz ēkas Rīgas ielā 66 fasādes stāvokli. Atsedzot to pilnībā, skats būtu nepievilcīgs, viņš saka. G.Ciglis arī bilst, ka “tas stūris rada tādu kā zaļuma efektu gan vasarā, gan ziemā”. Turklāt Rīgas ielā šīs tūjas saskan ar citviet tuvumā esošajām. Deputāts saka – gribētu ar Ā.Castrovu vēlreiz tikties un izrunāties.

Jāatgādina, ka sabiedrisko apspriešanu par 15 koku (aug uz pašvaldības zemes) iespējamo ciršanu Gulbenē, Rīgas ielā 66, organizēja novada pašvaldība. Tika rīkota aptauja pēc Ā.Castrovas ierosinājuma. Aptaujā 12 dienas martā varēja piedalīties visi interesenti. To darīt izvēlējās 41 persona – liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

53,7 procenti aptaujas dalībnieku bija par visu 15 koku ciršanu. 41,5 procenti aptaujāto atbalstīja daļēju jeb koku ciršanu izlases kārtībā. Pārējie 4,8 procenti bija pret koku ciršanu konkrētajā adresē.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT, ŠEIT, ŠEIT un ŠEIT

– Diāna Odumiņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

Pašvaldības vides aizsardzības jautājumu komisijas secinājumi pēc publiskās apspriešanas:

koki nav bīstami – to ir izvērtējuši divi kokkopji un saskaņā ar viņu atzinumu koku apgriešana nav ieteicama;

koku rinda aug vismaz 5 metru attālumā no ēkas Rīgas ielā 66;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

šajā Rīgas ielas posmā ir ļoti maz ielas un ēku mērogam atbilstošu apstādījumu.

Tāpat komisija ir norādījusi, ka nocirst kokus un iestādīt jaunus šajā vietā nav iespējams komunikāciju un to aizsargjoslu izvietojuma dēļ.

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (19)

 1. Te pat tūjām uztraucas, un es varētu diskutēt par daudzām nejēdzībām Gulbenes novadā. Tā arī gaidam un gaidam, kad varēs tikt normāli no Galgauskas līdz Tirzai, jo ceļš ir katastrofa. Mērs ir pilns!

  17
 2. Vispār saules gaisma dzīvoklī ir vajadzīga, lai nevairotos pelējums.

  22
  3
 3. Mums ir ainavu speciālists, kurš saņem algu. Vai tiešām nevar nogriezt tās vecās tūjas un iestādīt kaut ko citu, lai logus neaizēno.

  28
  2
 4. Bet bomžiem tās tūjas ir izdevīgas! Regulāri tur ieskrien krūmu darīšanās :0

  14
  1
 5. Viss ir vienkārši. tieši tā pat, kā ainavists liek mīksto iedzīvotājiem, tā viņi var likt mīksto pretī. Divi vīri par pārdesmit eiro tās tūjas dažu stundu laikā nozāģēs un pēc tam jau viss, ķer nu vēju. neviens neko nezin, neviens nav pasūtījis. un būs saule un problēma kā ar roku atņemta

  14
  4
 6. Nav ko ūdeni liet tautai acis pavisam nesen gāju tur garām ka topošie īpašnieki apsprieda tās telpas. Tur būs kārtējais Elvi variants kokus nocērt un izveido veikalu. Man vairāk uztrauc kad Elvis tiks nojaukts jo tur tiešām ir pretīgi. Un vecajiem čekistiem iesaku neizmantot vecus cilvēkus kā aizsegu ka paši slikti nebeidzat.

  6
  2
 7. Kurš tic tām domes sabiedriskajām aptaujām uztaisa kā nepieciešams. Kā es varu pārliecināties ka dome mani nemāna ar aptauju rezultātiem ? Jebkurš normāls cilvēks grib zaļumu pilsētā. Ja kāds mēģinātu pie domes gnīdu mājām kautko nozāģēt tad gan būtu savādāk bet tai tautiņai jau vajag tik vairāk veikalus pabāzt lai pēdējo rubli izmānītu. Kā nekā čekistiem savi bērni jānodrošina lai tiem nekad nebūtu jāstrādā.

  5
  5
 8. “Kāpostam”… vai vispār kāds var iedomāties, kā ir dzīvot bez dienas gaismas ? Pilsētai ir jābūt apzaļumotai, bet tā, lai netraucētu cilvēka cienīgu dzīvi. Mājas fasāde ir cietusi tieši no šīm tūjām. Varbūt tās var saīsināt, veidot kā dzīvžogu. Novadā ir speciālisti, lai domā, bet atstāt tā kā ir, nebūtu vēlams. Mājas iedzīvotājiem nav jāsamierinās ar vietējo bomžu uzturēšanās kultūru šajā vietā. Paldies Dzirkstelei par problēmas aktualizēšanu.

  14
  5
 9. Ārprāts,nopietni?
  Nepievilcīga fasāde,atstāsim kokus priekšā 😄😄😄 Tas nekas,ka vecam cilvēkam jādzīvo tumšā bunkurā..Varbūt tad,lūdzu,renovējiet māju fasādes?! Vai arī gar to māju,augsto tūju vietā,lai zaļo metrīgs dzīvžodziņš,kuru pašvaldība regulāri “piefrizē”. Zaļā zona labāk izskatās sakopta,nevis šāda,kā tagad,aizlaista,bet toties zaļa 🤭😄 vietējo dzērāju ateja.

  12
  3
 10. Kā kokus nogriezis tā tur būs stāvlaukums un tad tantes varēs izplūdes gāzes ostīt.

  7
  5
 11. uz skolas ielas nogāza nesen milzīgus vitolus un bērzus pie ģimnāzijas ēkas, nebija nekādu pretenziju, ja jau sākuši tad turpiniet gāžiet visus kokus sādžā , tāpatās visiem vienalga, ja protams vajag vēl vairāk autostāvietu un riņķveida krustojumu – tas viss smukumam

  3
  2
 12. Ļoti labi, ka nogrieza tos satrupējušos kokus Skolas ielā! Ja kādam uzgāztos virsū, tad gan būtu tracis!!!
  Runājot par bomžu un dzērāju čurāšanu – tas notiek pašvaldības policijas degungalā. Lai dara savu darbu cītīgāk!

  8
  1
 13. Pašvaldības policija reaģētu tikai tad ja acī trāpitu. Viņiem pēc pienākumu apraksta netikai jāreaģē uz ziņojumiem bet pašiem jāredz kur ir nesakoptas teritorijas un citas neatbilstības noteikumiem. Bet realitātē 100 metru attālumā no PP ir atkritumu izgāztuve domāju ka nevienā pilsēta mums nekur nav tāda antirekorda kā Gulbenē. Domāju būtu jāpasauc Caunīša kungs televīzija un stāvot pie atkritumu kaudzes ar skatu uz PP lai viņš pastāsta cik labi strādā Nuka.

 14. Kā tev šķiet vai bomžu tolete pretī pašvaldības policijai ir mūsu pilsētas lepnums iemesls lepoties ka nekur citur tā nav ?

  3
  1
 15. ko var ņemties, ar paciņu sāls to visu var nokārtot. Koki nokaltīs un pašvaldībai tie būs jānozāģē kā bīstamie koki.

  3
  2
 16. Ak Dievs,cigliti,nozāģejiet un iestādiet jaunas,mazas tūjas,lai aug atkal un kopiet tās pienācīgi! Arborists arī ir pieejams?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.