Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No 1.aprīļa Gulbenes novadā būs vienādi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA “Gulbenes nami” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 1.aprīļa Gulbenes novadā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,37 eiro/m3 bez PVN, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,92 eiro/m3 bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd dažādās Gulbenes novada teritorijās tiek piemēroti atšķirīgi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi un maksas. Salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem un maksām, jaunie tarifi būs augstāki. Attiecīgi katrā teritorijā tarifu pieaugums ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem kopā būs atšķirīgs, sākot no 0,41 eiro/m3 līdz 0,98 eiro/m3.

SIA “Gulbenes nami” tarifa izmaiņas saistītas ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas zonas būtisku paplašināšanos un saimnieciskās darbības izmaksu pieaugumu. Gulbenes pilsētā spēkā esošie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi un Gulbenes novadā apstiprinātās pašvaldības maksas nesedz ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas.

“SIA “Gulbenes nami” samērā īsā laika periodā, proti, trīs gados, ir pārņēmusi ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu visā Gulbenes novadā un apzinājusi primāri risināmās problēmas 2022.gadā – sakārtot ūdens ražošanas un notekūdeņu attīrīšanas un pārsūknēšanas sistēmas. Kā nākamo uzdevumu definējusi ūdensapgādes un kanalizācijas inženiertīklu sakārtošanu, pēc iespējas mazinot ūdens zudumu un infiltrāta apjomu,” norāda SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 2017.gadam Gulbenes novadā ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedza SIA “Alba”, SIA “Gulbenes nami” un pagastu pārvaldes. Kopš tā laika Gulbenes novada pašvaldība pakāpeniski nodeva ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu SIA “Gulbenes nami”. Savukārt 2021.gada janvārī tika pabeigts reorganizācijas process, kura rezultātā SIA “Gulbenes nami” tika pievienota SIA “Alba”. Līdz ar to SIA “Gulbenes nami” ūdensapgādes pakalpojumus tagad sniedz 1728 lietotājiem (ūdens ievadu skaits) trīsdesmit sistēmās un kanalizācijas pakalpojumus – 1114 lietotājiem (notekūdeņu izvadu skaits) divdesmit piecās sistēmās. Kopējais ūdensapgādes inženiertīklu garums ir 125 km, un kopējais kanalizācijas inženiertīklu garums – 97 km.

SIA “Gulbenes nami” pilno tarifu projektu SPRK izvērtēšanai iesniedza 2021.gada 14.jūlijā. Tarifa izvērtēšanas laikā SPRK vairākkārt lūdza papildu informāciju, ko arī uzņēmums regulāri sniedza. 11.feburārī tika iesniegts precizēts tarifu projekts un tā izvērtēšanai nepieciešamā papildu informācija un pamatojošie dokumenti. Tarifu projekta precizējumi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu palielināja par 0,15 eiro/m³ un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – par 0,17 eiro/m³ –, salīdzinot ar vērtēšanai sākotnēji iesniegto.

Precizētajā tarifu projektā, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto, būtiskākās izmaiņas bija četrās izmaksu pozīcijās – tika precizēts tarifos iekļaujamais pamatlīdzekļu nolietojums, ko tostarp ietekmēja Gulbenes novada pašvaldības 2021.gadā veiktais ieguldījums uzņēmuma pamatkapitālā, tika ņemta vērā pieaugusī iepirktās elektroenerģijas cena un degvielas cenas, kā arī tika precizēts plānotais iegādājamo komercuzskaites mēraparātu skaits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Gulbenes nami” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. Priekšlikumi un ieteikumi par iesniegto tarifu projektu ne SIA “Gulbenes nami”, ne SPRK netika saņemti.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē, kur pieejams arī detalizētāks SIA “Gulbenes nami” jauno tarifu izklāsts.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Kā var būt vienāds, ja katrā pagastā un pilsētā tīklu garums, kas jāuztur atšķiras un kopējais patēriņš arī?

  9
  2
 2. Ha, ha, ha 🙁 2x dārgāk kā “biezo” pilsētā Siguldā.

  8
  1
 3. Kurš var izraut no pudeles blondīnes ielikteni korķi?

 4. Slikti mums ar atmiņu.
  Par plānoto vienoto tarifu informācija bij vai gadu atpakaļ. Galu galā Albu ar Namiem apvienoja jau tieši tāpēc, lai būtu vienota sistēma t.i pilsēta maksātu par laukiem. Šķiet, ka tā galīgi nebija Namu ideja. Īpašnieks taču ir pašvaldība.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.