Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No Gulbenes — 7 projektu idejas, no pagastiem — 6 idejas

Pagājušā gada rudenī sabiedrības balsojums šajā projektu konkursā bija par labu rotaļu laukuma izveide Rīgas ielā Gulbenē. Projekts ir realizēts un mazie gulbenieši, arī Rihards, ar prieku pavada laiku jaunajā laukumiņā. Foto: Inita Savicka

Jau pavisam drīz būs nepieciešams sabiedrības balsojums Gulbenes novada pašvaldības organizētā sabiedrības līdzdalības budžetēšanas projektu konkursā.

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka šī gada projektu konkursa vērtēšanas komisija ir izvērtējusi visu 13 iesniegto projektu pieteikumu atbilstību konkursa nolikumam. Tika nolemts, ka visas projektu idejas atbilst konkursa nolikumam, tādēļ sabiedrības balsojumam virzīs visas iesniegtās projektu idejas.

Vairākas idejas iesniegtas atkārtoti

Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Zane Pūcīte “Dzirkstelei” stāsta, ka šogad projektu konkursā tika saņemtas 13 idejas. No Gulbenes – 7 projektu idejas, bet no pagastiem – 6 idejas. “Diemžēl visi pagasti šogad nav piedalījušies šajā konkursā. Šogad vairākas projektu idejas ir iesniegtas atkārtoti – 2020. un 2021.gadā neapstiprinātās. Iesniegtās idejas ir dažādas – vides labiekārtošanas projekti, estrāžu būvniecība, apgaismojuma izbūve, kā arī viens rotaļu laukuma izbūves projekts,” stāsta Z.Pūcīte.

Balsošana notiks klātienē vai elektroniski

Iesniegto projektu idejas drīzumā būs pieejamas balsošanai “www.balso.gulbene.lv” un “Gulbenes Novada Ziņās” septembra numurā. Iedzīvotāju balsojums tiks organizēts no 6. līdz 20.septembrim (ieskaitot). Par projektiem varēs balsot Gulbenes novadā deklarētas personas, kuras sasniegušas vismaz 16 gadu vecumu. Pašvaldībai ir tiesības pārbaudīt, vai persona balsojuma brīdī ir sasniegusi 16 gadu vecumu un ir deklarējusi savu dzīvesvietu Gulbenes novadā, tā pārliecinoties, ka balsojums ir derīgs. Balsošana notiks klātienē Gulbenes novada pašvaldības norādītajās vietās, uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai elektroniski balsošanas vietnē “www.balso.gulbene.lv”.

Balsošana tiks organizēta 3 balsošanas apgabalos. Katrs iedzīvotājs varēs balsot vienu reizi par vienu projektu katrā apgabalā. Katram iedzīvotājam kopā tiks dotas 3 balsis. Balsošanas apgabali tiek iedalīti šādi: 1.balsošanas apgabals – Gulbene, 2.balsošanas apgabals (lielie pagasti) – Beļava, Jaungulbene, Lejasciems, Lizums, Rankas, Stradi un Daukstes; 3.balsošanas apgabals (mazie pagasti) – Druviena, Galgauska, Litene, Stāmeriena, Tirza un Līgo pagasts.

Balsot klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, varēs klientu apkalpošanas centrā Gulbenē Ābeļu ielā 2, Rankas, Jaungulbenes, Tirzas, Galgauskas pagastu bibliotēkās, kā arī Druvienas, Lizuma, Stradu, Daukstu, Lejasciema, Beļavas, Stāmerienas un Līgo pagastu pārvaldēs.

Gulbenes novada pašvaldība īstenos tos projektus, kas balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu katrā apgabalā, ievērojot konkursā paredzētā finansējuma apmēru.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Bērnu vecāki!
  Mums tiešām vajag šos laukumus un smilšu kastes?
  Smilšu kastē tomēr spēlējas tādi bērni, kam nepieciešama pieaugušo uzraudzība.
  Tātad, kad bērns beidz rotaļas- pēdējais savāc mantiņas un uzliek pārsegu.
  Bet, laikam labāk patīk , lai bērns pēc tam ar kaķu sū spēlējas? Vai cer, ka gan jau kāds no mājas vakarā pa tumsu sakārtos. Mantas un pārsegs mētājas.
  Mums ir tiesības spēlēties , bet nav pienākuma sakārtot , vai ne? Tādā garā tie prieki var ātri beigties.
  Kaut gan – ko izpausties, „Dzirkstele” jau nav Tik- tok.

  17
 2. Visi tie projekti ķeksīša ievilkšanai!
  Kāda velna pēc pie skolas jātaisa bērnudārza vecumam atbilstošs laukumiņš? Vai tiešām tiem projektētājiem nav smadzeņu?

  21
  4
 3. Es gribētu normālu estrādi Gulbenē. Bērnu laukumiņu Gulbenē pietiek, tikai jāsaved kārtībā.

  11
  4
 4. Priekš kam bij jāiekārto pie skolas kārtējo mazuļiem domāto laukumiņu??? Turpretī, ko darīt lielākiem bērniem, no 10gadien un vairāk? Ar skrējriteņiem daudzās ap “pakur, pakur”,jo kā paši bērni atbild, nav jau kur. Skeitparka nav. Padomājiet tač arī par citu vecumu bērniem…

  15
  3
 5. Visi daudzi grib un daudz kritizē. Tad nu jums ir iespēja iet un balsot par sev tīkamāko projektu. Ja nebalsosiet tad nav pamata uztraukumam, saņemsiet to pelnīto…

  8
  1
 6. Tad iesniedziet savus priekšlikumus…
  Domāju ka Gulbenes politiķiem biežāk noderētu jaunas idejas un atbalsts no iedzīvotājiem.

  7
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.