Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No Gulbenes novada izglītības iestādēm dalību streikā ir pieteikuši 153 pedagogi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

No Gulbenes novada izglītības iestādēm dalību streikā ir pieteikuši 153 pedagogi. Par to “Dzirksteli” informē Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome nolēmusi pirmdien, 24.aprīlī, sākt trīs dienu streiku, prasot politiķiem pildīt iepriekš septembrī, neilgi pirms 14.Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu.

D.Kablukova stāsta, ka ar izmaiņām mācību procesa organizācijā jārēķinās Lejasciema, Lizuma, Stāķu pamatskolas un Gulbenes novada vidusskolas skolēniem, jo šajās izglītības iestādēs streiko vairāk nekā puse no pedagoģiskajiem darbiniekiem. Rankas pamatskolā mācību process streika dienās tiek pārtraukts pilnībā, jo streikā piedalīsies viss skolotāju kolektīvs, izņemot administrāciju. Tirzas, Gulbīša un Sveķu pamatskolā streikotāju skaits ir neliels, līdz ar to mācību process šajās skolās netiks traucēts.

No mūsu novadā esošajām astoņām pirmsskolas izglītības iestādēm streikā piedalīsies trīs: Gulbenes 1.pirmsskola, Stāķu pirmsskola un pirmsskolas izglītības iestāde “Ābolīši”. Šo iestāžu vecāki ir saņēmuši informāciju par pakalpojuma nodrošināšanu dežūrgrupu režīmā tām ģimenēm, kurām tas ir nepieciešams. No Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas streikā piedalīsies divi pedagogi un no Gulbenes Mākslas skolas streikā piedalīsies arī divi pedagogi.

Izglītības pārvalde aicina sabiedrību būt saprotošiem un sekot līdzi informācijai, kas tiek sūtīta no izglītības iestādes, kuru apmeklē bērns.

— Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (28)

 1. Eklasē kā vecāki saņēmām ziņu mūsu bērnam mācības nenotiek 5 dienas. Lūdzu skaidrojumu par Gulbenes skolas papildus vēl 2 dienu streika dienām

  18
  10
 2. Būtu streikojuši, lai izglītības līmeni celtu.
  Tak, ja tik slikti, lai ver vaļā privātskolas un saņem algā tūkstošus, ja būs kas maksā.
  Nolasīt no grāmatas arī par vēdera tiesu var.

  22
  20
 3. Dodiet, dodiet, dodiet!
  Varbūt pienācis laiks sākt strādāt un nopelnīt, nevis tikai kļaņčīt?

  25
  15
 4. Izskaidrošu. Īsais kurss ekonomikā.
  Paceļot algas, tiek mazinātas brīvās vakances jeb brīvās darba vietas uzņēmumā – tādā vietā daudzi grib strādāt. Jo lielāks skaits potenciālo strādāt gribētāju uz šo vietu, jo uzņēmuma vadītājs labāk var izvēlēties darbinieku, kurš ir atbilstošāks noteiktam darbam. To sauc par konkurenci. Konkurences rezultātā uzlabojas uzņēmuma darba kvalitate kopumā.

  15
  5
 5. Veikalos arī nav kas strādā. Darbs emocionāli un fiziski grūts, bet tur neviens algas pat netaisās celt. Ja jau mēs par konkurenci uz darbiniekiem runājam.

  19
  8
 6. Šis nav tas gadījums. Neviens nepārbauda učilku prāta un darba spējas. Kas atnāk “strādāt” par tiem arī priecājas.

  16
  4
 7. Ja trūkst darbinieku, vadītājs pieņem katru, kas pieteicies kaut vai pohas salāpīt. Pieņem pat Dzērāju, kurš var neierasties darbā, sabojāt produkciju, neizdarīt lidz galam savu darbu… Ja skolas direktoram nav darbinieku, viņš arī pieņem darbā jebkuru, kurš piesakās, ja vispār piesakās. Arī tādu, kā Dzērājs. Tādējādi arī izglītībā tiek bojāts gala rezultāts – izglītības kvalitāte.

  7
  6
 8. Skolotaju vakances Gulbenes pilsētā ir 9 gab. Un pusvadītājs uz 0,5 slodzi 1 vakance. Lūdzu piesakaties, komentētāji! Un vēl psihologu arī sameklējiet!

  12
  9
 9. Starp citu, ir likums,ka mācību laikā ir jānodrošina skolēnu grupas vai bērnudārzā dežūrgrupas. Kā tā var būt,ka netiek pildīts likums? Ko direktori skaidri un gaiši zin. Tāpat ar skolēnu autobusiem. Kāpēc netiek pildīts likums,ka ar autobusu var braukt arī bernudārza bērni? Tikai tāpēc ir skolas darbiniekiem atļauts braukt,jo viņiem ir jāpieskata bērni. Bet Gulbenes novadā to nepilda.

  8
  6
 10. Lai skolotājiem pieliktu algu vecākiem jāsēž un jāmāca nedēļu savi bērni.Man jāiet un jāstrādā man nav laika mācīt savu bērnu.Dodat bērnam brīvdienās.Mūsu skolas direktore nemāk atrisināt nevienu jaut.

  14
  13
 11. Man arī ir mazi bērni, kuri dažas dienas nevarēs apmeklēt bērnu dārzu. Pirmkārt, cik zinu, nevis valsts, bet vecāku pienākums ir rūpēties par savu bērnu; par to nav jādusmojas. Otrkārt, direktore jau personīgi neslēdz ciet iestādi , izglītības darbinieki streiko pēc brīvas izvēles. Treškārt, es arī esmu par to, ka gan skolotājiem, gan mediķiem, gan policistiem jāstreiko, ja valdība nepilda parakstītos līgumus, izrādot necieņu pret iedzīvotājiem. Algas sev valdībā un saeimā gan pacēla ātri, daudz un bez iebildumiem.

  22
  8
 12. Nākošais streiks būs kad bērni neieradisies skolās.ar 25.eiro bērnu nevar palaist uz skolu.

  6
  6
 13. Es nezinu kā citās skolās ir?bet Gulbene ir kad skolotājas šķiro bērnus bagātie un nabadzīgākie.kapec tā ir jādara skolotājiem tas ir ļoti zemiski.

  12
  8
 14. Par bērnu šķirošanu- bagāto bērni un nabadzīgāko bērni, tas jau skolās notiek tagad un notika arī pirms daudziem, daudziem gadiem. Protams to nevar attiecināt uz visiem pedagogiem. Ir pedagogi, kuru uzvārdi rakstāmi ar lielo sākuma burtu, tiešā vārda nozīmē. Būt īstam, patiesam, zinošam pedagogam – tā ir sūtība, nevis tikai izvēlēta profesija -skolotājs.Veiksmi visiem !

  15
  1
 15. Savā laikā (gadus 25 atpakaļ) mums arī lauku skolā bija tā. Klasē bijām 10 skolēni. Trīs no visiem skaitījās “gudri” (viens attapīgs, otram gudri vecāki, trešais pa pusei kaut ko saprata), ar tiem arī skolotāji strādāja, ja tie saprata vielu, tad gājām visa klase uz priekšu. Pārējie sēdējām un acis plikšķinājām neko nesaprata. Lūk tāda bija attieksme, ļoti vienaldzīga no skolotāju puses. Pēc tam dzīvē nācās ciest no zināšanu robiem..visiem, kuri netika līdzi.

  9
  10
 16. Nu, tagad streikotāju klasēs sīkie būs par kārtu gudrāki, vai viņus vecāki turpinās mācīt?

  4
  1
 17. Pilnīgi piekrītu “Odzei”.
  Tagad arī netrūkst tādu skolotāju, kas strādā tikai ar apķērīgākajiem.
  Jo var pateikties arī iepriekšējai skolotājai, kas savukārt, ielaida visu sākumskolu!
  Dāvanas gan gaida dikti, skolotāji gluži, kā ārsti mūsdienās.

  10
  2
 18. Kad tu esi neglīta mopsene, bet māki skaitīt, tad tu ej par učenes taku pā”ku skolā! Apzinoties savas iespējas : princis bagāts, ar baltu tiguanu – ļoti mazticaimi…
  Darbs pāķu domē : tur pills ar penšiem, no no, darbs maximā, pie automātiskās kases – Varbūt, bet nu nav prestiži. Darbs skolā, kur ir mauku un alkānu bērni ir bingo!

  2
  7
 19. Kad Gulbenes vidusskolas bērnu vecāki sāks skaļi runāt par to kas notiek skolā. Bērni tiek dalīti- šitas patīk,šitas nepatīk. Kā ir kāds pārkāpums,tā ej prom,mums tevi nevajag.
  Ļoti neloģiski bija atstāt vienu vidusskolu,kad nav konkurences. Šīs dara ko grib.
  Ļoti nekompetenta skolas vadība un nav ieinteresēta par bērnu izglītošanu. Bet kas to kontrolē?

  17
  2
 20. Vai tā nav nauda– 20 eiro,ko maksā arodbiedrība? Vai jums tā nav nauda– salīdzinot ar algām. Vai labāk tā teikšu — skolotāja somu par 25 eiro nevar nopirkt, bet divas kleitas kopsummā par 50 eiro var,jo— tas taču lēti…

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.