Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No Gulbenes uz Ukrainu ceļā dodas kārtēja humānās palīdzības krava

Foto: no privātā arhīva.

Gulbenietis Kaspars Ozers tikko atgriezies no Ukrainas, kur kārtējo reizi nogādāja iedzīvotāju saziedotās mantas Ukrainas iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

K.Ozers “Dzirkstelei” stāsta, ka ar saziedotajām mantām iebrauca pašā Ukrainā pilsētā, kura no robežas atrodas piecu sešu kilometru attālumā, un tur noliktavā saziedotās mantas tika pārkrautas.

“Šajā pilsētā viss bija mierīgi, bet no šī pilsētas 15 kilometru attālumā iepriekšējā dienā bijusi apšaude. Braucot iekšā, visur salikti smilšu maisi. Katrā stūrī redzi tādas lietas. Šoreiz uz izkraušanu mums palīgā bija studenti, jaunieši, viņi saka: “Skoro zakončitsa. Mi viigrajem” (drīz beigsies, mēs uzvarēsim – red.). Iekšā Ukrainā tikām ātri, ārā braucot, gan kādas trīs stundas nosēdējām uz robežām. Bet visas saziedotās mantas, ko sarūpēja gulbenieši, madonieši, alūksnieši, balvenieši, tika aizvestas un atdotas. Cilvēki atkal aktīvi ziedoja. “Buss” bija pilns. Tagad iebraukšana ir mainījusies – visas šīs preces ir jādeklarē, bet mēs to zinām un mums tas nav svešs. Kad mēs braucām iekšā, ar mums vēl divi “busi” brauca iekšā, kur puiši vienā no “busiem” veda ūdeni, otrā bija sausā pārtika un roku dezinfekcijas līdzekļi. Tā kā braucām ar kravas busu, atpakaļ Ukrainas iedzīvotājus nevedām. Braucot uz turieni, pie pierobežas vienai komandai no Latvijas bija salūzusi mašīna. Mēs dabūjām piekabi no vieniem latviešiem un, atpakaļ braucot, viņus vedām mājās,” stāsta K.Ozers.

Arī turpmāk tiks organizēti braucieni uz Ukrainu. Šobrīd nepieciešama dzīvnieku pārtika, medikamenti, vīriešu siltās drēbes, pārtika.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Būtu jauki, ja “Dzirkstelē” būtu norādīts kā sazināties un kur nogādāt lietas, ko gribam un varam ziedot ukraiņiem. Kad plānots nākošais brauciens?

  6
  5
 2. Labdien! Lietas, ko vēlas ziedot var nest uz Gulbenes luterāņu baznīcu un atstāt tās dievnamā, kā arī ziedotās lietas var nogādāt Gulbenē, Rīgas ielā 33.

 3. izskatās, ka kādai/am “īzrādīšanās” traucē, neļauj mierīgi gulēt.
  Jautājums, kāpēc?
  Lai nu tas būtu tip nevainīgi līmenī “katrs domā pēc savas sabojātības pakāpes”.
  t.i ja es to darītu, tad tikai, ja par to labi samaksātu vai būtu izdevīgi….bet iedomāties un būt – “nevaram stāvēt malā” nespēj sevi iedomāties.
  Vismaz jāpriecājas, ka pamazām parādās patiesās sejas ( un tas parādās sadzīves sarunās, ne tikai tiktok)- kas ir kas un kurš ir kurš.

  14
  5
 4. Kur var parskaitit paris tuk. Ziedojamo naudiņu ukrainai?

 5. Var piekrist- “Kaut kā jau jāizrādās, ja savādāk nevar.” Tas, protams, neattiecas uz lieliskajiem puišiem, kas mums devuši iespēju PIEDALĪTIES. Tas attiecas uz zostiņu, kura ar savu muļķīgo komentāru un pareizi uzrakstīt nemācēšanu grib te izrādīties. Tiešām jāpabrīnās, ko grib parādīt.

  1
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.