Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nolemj kompensēt SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” izdevumus saistībā ar degvielas izdevumu pieaugumu

Foto: “Pixabay”.

Sabiedriskā transporta padomes 25. novembra sēdē tika lemts par kārtību, kā pārvadātājiem var tikt kompensēts izmaksu kāpums saistībā ar dīzeļdegvielas cenas pieaugumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“2022. gadā Autotransporta direkcija ir saņēmusi vairāku sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju iesniegumus par iespējām pārskatīt līgumos iekļauto pakalpojuma cenu un kompensēt neprognozēto dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu. Līdz šim tika izskatīti vairāki risinājumu varianti, analizējot situāciju kopumā un katra pakalpojumu sniedzēja individuālo pieprasījumu. Sēdē tika apstiprināti pamatprincipi, kā būtu izvērtējams izmaksu pieaugums, un nodrošināta kompensācija tādā apjomā, lai pārvadātāji varētu turpināt izpildīt līgumos paredzētos pakalpojumus – Autotransporta direkcijas izstrādātā kārtība “Metodika, kā un kādā apjomā nosakāma kompensācijas par dīzeļdegvielas cenas pieaugumu piešķiršana sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem ar autobusiem”. Tika lemts, ka abām līgumu par pakalpojuma nodrošināšanu noslēgušajām pusēm izmaksu pieauguma risku sadale jāveic proporcionāli, abpusēji uzņemoties radušās papildu ekonomiskās sekas,” informē VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga.

Sēdē tika nolemts kompensēt arī SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” objektīvos un pakalpojuma līguma slēgšanas laikā neparedzamos izdevumus saistībā ar degvielas izdevumu pieaugumu. Kopumā izmaksu pieaugums nevarēs pārsniegt 16 000 eiro.

Sabiedriskā transporta padomes sēdes dalībnieki iepazinās arī ar atklātā konkursa “Par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā” rezultātiem un nākamajiem soļiem saistībā ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu. Autotransporta direkcijai mēneša laikā kopš IUB lēmuma saņemšanas, līdz 2022. gada 17. decembrim, ir jāveic tā pārvērtējums un jāpublisko lēmums par minēto atklāto konkursu.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde notiks rakstveidā 2022. gada decembrī, savukārt nākamā klātienes sēde plānota 2023. gada 6. janvārī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.