Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nosaka, kur Gulbenes novadā notiks parakstu vākšana (papildināts)

Ikviens balsstiesīgais iedzīvotājs, kurš gribēs piedalīties tautas nobalsošanā par apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu, varēs parakstīties jebkurā parakstu vākšanas vietā Latvijā, lai kur tā atrastos, – skaidro Sanita Mickeviča, Gulbenes novada pašvaldības Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja. Foto: Gatis Bogdanovs.

No 7.decembra līdz 5.janvārim Latvijā varēs parakstīties, lai ierosinātu tautas nobalsošanu par apturētā likuma “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu. Novada deputāti ir Gulbenes novadā noteikuši divas vietas, kur notiks parakstu vākšana. Par to liecina novada domes 30.novembra sēdes lēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Parakstu vākšana Gulbenē notiks pašvaldības administratīvajā ēkā Ābeļu ielā 2, bet Lizumā – pagasta pārvaldes ēkā “Akācijās”.

Pašvaldības Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča informēja, ka divas parakstu vākšanas vietas novadā – tas ir minimums saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Viņa arī pastāstīja, ka parakstu vākšana notiks katru dienu norādītajā termiņā, ieskaitot brīvdienas un arī svētku dienas. Tas nozīmē, kas parakstīties varēs arī Ziemassvētkos, Vecgada dienā vai Jaungada pirmajā dienā. Cilvēki, kuri strādās parakstu vākšanas vietās, nesaņems dubultu samaksu par darbu svētku dienās un brīvdienās. Ar parakstu vācējiem būs parakstīts uzņēmuma līgums.

S.Mickeviča norādīja – ikviens balsstiesīgais iedzīvotājs varēs parakstīties jebkurā parakstu vākšanas vietā Latvijā, lai kur tā atrastos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs uz diviem mēnešiem apturēja Saeimā 9.novembrī pieņemtos “Grozījumus Notariāta likumā”, kas paredz ieviest partnerības institūtu. Likumu nodos parakstu vākšanai. Ja izdosies savākt vismaz desmito daļu jeb 154 241 vēlētāja parakstu, tas būs jānodod tautas nobalsošanai. Ja neizdosies savākt nepieciešamo parakstu skaitu, likums pēc divu mēnešu beigām būs publicējams un stāsies spēkā.

Grozījumi likumā šeit

Ja tautas nobalsošana notiks, likumu var atcelt, ja tajā piedalās vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un vairākums balso par likuma atcelšanu. 14.Saeimas vēlēšanās piedalījās 916 368 balsstiesīgie, tātad puse ir 458 184.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Novadā ar izcilu sabiedriskā transporta tīkla nosegumu divas vietas ir “labs” risinājums. Kam tās bauru balsis vajag,tak uz pašvaldības vēlēšanām gan vajadzēs,tad dome skries un leks.

  10
  1
 2. Nikolaja dienā kurš nosaka aktuālu un komentētu rakstu noņemšanu no titullapas uz meklējamo rubriku? Tas par to, kā deputāti neņem vērā iedzīvotāju viedokli. Diez vai tā ir Intara vai Anda avīze. Jūtama spēcīgāka roka..

 3. NEVAJAG parastajiem cilvēkiem jaukt galvu ar kaut kādu NOTARIĀLO LIKUMU !!!
  Tā ir parakstu vākšana pret STAMBULAS konvenciju.
  Cilvēki, glābiet savus bērnus un ejiet parakstīties!

  19
  14
 4. Stambulas konvencija jau ir ratificēta. Un šis galīgi nav par to, bet gan par partnerību. Tie ir grozījumi Notariāta likumā, kas nosaka notariālo aktu par partnerību vai tās izbeigšanu taisīšanu. Starp citu, vai vispār esat izlasījuši Stambulas konvenciju?

  14
  2
 5. Nemelo! Nekas nav līdz galam ratificēts.
  Tākā bija daudz parakstu savākts manabalss.lv pret jūsu stambuliādi, tad Riņka iedeva mēnesi vākt parakstus referendumam.

  6
  6
 6. Pat ja šie grozījumi tiks veikti, mani tie netraucēs. Un kurš ar ko dzīvo, kā dzīvo un ar kuru dzimumu pārguļ, tākā citiem arī būtu jābūt vienalga, viņi to tāpat dara arī bez visādiem likumiem. Es neparakstīšos!

  15
  8
 7. Kā jūs nesaprotat tā visa jēgu? Tie kas guļ, lai guļ kaut ar suni, kaut ar govi.
  Bēda ir par to, ka varēs skolā bērniem mācīt visas tās riebeklības, ka pēc kaimiņa kļauzas tev atņems bērnu un atdos citiem, ka kaut kāda grevio varēs šiverēt kā pa savu kabatu.
  Iedziļinieties tēmā un neticiet panorāmas meliem.

  12
  10
 8. Varbūt nevajag pārspīlēt un izlasīt šos grozījumus? Saklausās šleserveidīgos un turpina izplatīt muļķības.

  10
  9
 9. Dzirkstele, varbūt publicējiet kādi grozījumi tad tiek plānoti. Izskatās, ka daži nemaz to nezina un ceļ paniku nevietā.

  3
  3
 10. Raksta autoram ir jāpaskaidro kapēc, tas ir svarīg iet tautai parakstītiesi, bet Gulbenē kā tirgū.
  Padomājiet par laikraksta “Dzirksteles ” saturu.Tas ir tik vienmuļs, neinteresants laikraksts!

 11. Tieši tā, ir jāizskaidro balsošanas vai atturēšanās būtība. Attiecībā uz to, vai laikraksts ir garlaicīgs – kādus notikumus mēs veidojam, tādus arī atspoguļo. Tiesa, braucot pa virsu, kādēļ lasītāji zaudē interesi lasīt. Dzirkstelīt, viemēr var labāk, uz ko arī mudinām:)!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.