Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Oficiāli apstiprina izmaksas ģimenes atbalsta centrā “Saule” Stāķos

“Saulē” pašlaik ievietoti trīs pašu novada bērni, bet ir interese arī vēl tikpat daudz bērnu ievietot no Cēsu un Madonas novada – informē Jānis Antaņevičs (centrā), kurš ir Gulbenes novada sociālā dienesta vadītājs. Šajā pašā mājā izveidoti arī vēl četri labiekārtoti pašvaldības dzīvokļi, kurus paredzēts izīrēt novadam vajadzīgiem speciālistiem. Foto: Diāna Odumiņa.

1 783,65 mēnesī un 21 403,81 eiro gadā – tādas ir viena bērna uzturēšanās izmaksas Gulbenes novada pašvaldības veidotajā ģimeniskai videi pietuvinātajā atbalsta centrā “Saule” Stāķos, kurā ievieto ar bāriņtiesas lēmumu no ģimenēm izņemtos bērnus. Izmaksas oficiāli tika apstiprinātas Gulbenes novada domes sēdē 23.februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica – aprēķins ir veikts, rēķinoties ar maksimālu aprūpes centra piepildījumu (tātad līdz 10 bērniem vecumā līdz 17 gadiem). Centrs domāts ne tikai pašu novada, bet arī kaimiņu novadu bērniem.

Gulbenes novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs sacīja – nav zināms, uz cik ilgu laiku katrs konkrētais bērns tiek ievietots šajā centrā, jo tiek paredzēts, ka bērns varēs atgriezties savā paša ģimenē. J.Antaņevičs ir noskaidrojis, kādas ir viena bērna uzturēšanās izmaksas citos novados esošajos identiskos aprūpes centros. Piemēram, Liezērē – 1190 eiro, Bauskā – 1565 eiro, Rēzeknē – 1799 eiro. J.Antaņevičs sacīja – jau tagad ir interese no citiem novadiem, piemēram, no Cēsīm gatavi ievietot divus bērnus, no Madonas novada vienu bērnu.

Ēka “Stāķi 11” ir siltināta un renovēta. Ēkas energoefektivitātes uzlabošanas darbus veica SIA “Rufs” par 142 224,06 eiro līgumcenu bez PVN. Ēkas sakārtošana veikta projektā “Vidzeme iekļauj”, kurā 85 procentus attiecināmo izmaksu ir apmaksājis Eiropas Sociālais fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Kas ir tas par izmaksām un vajadzībām par tādu mēneša izmaksu priekš viena bērna???? Kas ietilpst tādos ciparos?????

  21
  1
 2. Cilvèkam ar minemalo algu ienèmumi mènesì 450euro. Dzìvo,kà gribi. Mènesa izmaksas nereàlas uz bèrnu.

  11
 3. Kāds jaunais speciālists gribēs dzīvot kopā ar mazgadīgajiem huļigāniem?

  6
  1
 4. Tagad redzat, kādas ir patiesās izmaksas, normālai dzīvei. Reāli ģimenes dzīvo ar minimāliem ienākumiem.

  16
 5. Ģimenes nevis dzīvo, bet mēģina izdzīvot. Kāpēc strādā maiņās un vairākos darbos, lai varētu nodrošināt ģimenes, un vēl mēģina papildus kaut kur nopelnīt papildus. Tāda ir realitāte ārpus pašvaldības darba vietām, diemžēl. Tas par tiem, kuri nebrauc prom, bet mēģina cīnīties uz vietas. Izturību šiem cilvēkiem. Ar šiem cilvēkiem vajag lepoties, nevis, ar vieniem un tiem pašiem katru gadu…

  12
 6. Pansionātos ir krietni zemākās cenas. Tas izklausās kā dārgā kūrorta dzīvot. Kaut kāds nereāli liels cipars uz 1 bērnu.

  14
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.