Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pa Smiltenes šoseju kāds autovadītājs traucies ar 145 km/h

Satiksmes uzraudzības rotas inspektore Vineta Siliņa un patruļdienesta rotas kārtībniece kaprāle Eva Upeniece stāsta, ka visbiežāk atļauto braukšanas ātrumu autovadītāji pārsniedz piektdienu pēcpusdienās un vakaros, kad pēc darba steidzas uz veikaliem vai mājām, kā arī sestdienās. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušajā nedēļā, kad tika īstenots ātruma kontroles pasākums uz Latvijas autoceļiem visā Latvijā, uz ceļa Gulbene-Smiltene kāds Ukrainas valstspiederīgais traucās ar 145 km/h. Par to “Dzirksteli” informē Valsts policijas Satiksmes uzraudzības rotas inspektore Vineta Siliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar mērķi nodrošināt sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību, kā arī nepieļaut ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita palielināšanos Valsts policija sociālās kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā” gaitā pagājušajā nedēļā tika īstenos ātruma kontroles pasākumus.

V.Siliņa un patruļdienesta rotas kārtībniece kaprāle Eva Upeniece “Dzirkstelei” atzīst, ka policijas ekipāžu klātesamība uz ceļa ir viens no disciplinējošiem faktoriem un sekmē ātruma pārkāpšanas gadījumu samazināšanos. “Sestdien no rīta bijām uz Gulbenes-Smiltenes šosejas, un tur, kur atļautais braukšanas ātrums ir 70 km/h, kāds autovadītājs brauca ar 94 km/h. Šim autovadītājam – rakstisks brīdinājums,” stāsta V.Siliņa.

Policiste labi zina, ka, tiklīdz autovadītāji uz ceļa pamana policistus, viņi izmanto dažādas aplikācijas un sociālo tīklu grupas, lai informētu citus šoferus par likumsargiem. Tiklīdz informācija saņemta, visi brauc godīgi. “Ar inflāciju ir jāsavelk jostas, un neviens acīmredzot nevēlas sodus maksāt. Un mums jau arī negribas nevienu sodīt – tas jau nav primārais mērķis. Atļautā braukšanas ātruma ievērošana – tas jau ir pašu labā,” uzsver E.Upeniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan Valsts policijas, gan CSDD pārstāvji stāsta, ka ātruma pārsniegšana ir ļoti izplatīts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums ceļu satiksmē, jo īpaši bīstams vasarā. Autovadītāja pārgalvība, agresīvs braukšanas stils un nerēķināšanās ar citiem satiksmes dalībniekiem un pasažieriem ir daudzu traģēdiju cēlonis.

V.Siliņa stāsta, ka ir autovadītāji, kuri pilsētā neievēro ātruma ierobežojumus atsevišķās pilsētas vietās. “Sestdien no rīta – pilsētā, kur zīme 30 km/h pie bērnudārza O.Kalpaka ielā autovadītājs brauca ar 58 km/h. Un šajā vietā pavisam nesen notrieca vienu bērnu,” stāsta V.Siliņa. Kā argumentu šādai “skriešanai” autovadītāji min vasaras brīvlaiku un to, ka tagad tur bērnu nav, tāpēc varot neievērot šo ceļa zīmi.

Gan V.Siliņa, gan E.Upeniece atzīst, ka autovadītājiem ir ļoti svarīga Brīvības ielas, kur tagad notiek remontdarbi un satiksme ir apgrūtināta. “Sestdien pa O.Kalpaka ielu brauca smagā traktortehnika, bet šoferim domē nebija izņemta atļauja, – ja nav domes atļaujas, tad nedrīkst ar savu ekskavatoru, vēl no rīta, kad ir intensīva satiksme, braukt cauri. Vadītājs par to saņēma sodu,” stāsta V.Siliņa.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Un kā ar VP patrupēšanas auto Gulbenē Vidus ielā?Pposmā kurā uzliets jaunais asfalts, no Brīvības ielas līdz Dzirnavu ielai. Zīme 30km/h bet to ievēro tikai retais. Brauc gan traktori gan fūres un katru vakaru rallisti-lidotāji, kuri noteikti nebrauc uz 30, brauc vismaz trīs reiz ātrāk.

  13
  4
 2. Ir jau diezgan stulbi uztaisīt ielu bez gājēju ietves! Ietves vietā līkroči uzliek zīmi “30”.

  13
  2
 3. Nu redz! Pašmāju pārkāpējus soda gan ar brīdinājumiem, gan naudas sodiem bet lūk guculs kā traucās ar145 tā acīmredzot arī aiztraucās?! Ne vārda par piemēroto sodu!!! Viens likums, viena taisnība visiem!!!

  16
  5
 4. Savējam būtu tiesības uz pusgadu nost un vēl 3-4 simti eiriku sods.

  13
 5. Lūdzu pie visiem ceļiem,kur ir jaunais asfalts un zīmes—50,70— būt policijai, citādi kā duraks, brauc pēc zīmēm,visi iet garām. Tu tikai traucē lēcējiem braukt ar savu pareizo uzvedību. Kur tas redzēts!!!

  9
  8
 6. salo -sila ,var maukt uz urrā,gan jau likteņa obižennijs

  8
  5
 7. Tu galīgi slima? Tie dīvainie remontnieki zīmi atcerēsies noņemt pēc gada, bet Aija vilsies uz 50. 😂

  12
  4
 8. Paskatīsimies,ko teiksi no novembra,kad sodīs par 1 km,asprāti!!!

  3
  7
 9. Sodīs jau pašmāju nodokļu maksātājus, visi sodi vien priekš mums!!! Gucuļi ka maukuši ta mauks!!! Tie var darìt ko un kā grib viss atļauts!!! Nav nepar ko jāmaksā!!!

  12
  3
 10. …Šoperam…
  Jādomā, ka laikam esi briesmīgi ierobežots savās tiesībās ” ātri nesties “, ja tik ļoti pārdzīvo par UA valstspiederīgā pārkāpumu:( Vai lielākā daļa pārkāpēju nav tomēr mūsējie bāleliņi? Vai tamdēļ visi ukraiņi vainīgi, ka gadījies kāds “izlēcējs”? Manuprāt, tā nedrīkst spriest par visu tautu. Arī par mums, latviešiem, daźs neglaimojošs izteiciens dzirdēts ārzemēs, bet vai tāpēc tas attiecināms uz visiem mums?

  6
  9
 11. Tādu tās tautas “izlēcēju” ir pilns ceļš. Tai tautai reklāmu nevajag.
  Ne velti ir teiciens, ka trakāki vēl par žīdiem (nekaunīgāki, viltīgāki utt.).

  9
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.