Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Padomnieks – ar 18.februāri šāds amats būs spēkā Gulbenes novada pašvaldībā

Foto: Gatis Bogdanovs.

Administrācijas struktūrā Gulbenes novada pašvaldībā ir iekļauts vēl nebijis amats – padomnieks (domes priekšsēdētājam) attīstības, projektu un būvniecības jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu jaunu amatu paredz pašvaldības administrācijas nolikums, par kura papildinājumiem/grozījumiem nobalsoja visi 12 deputāti, kuri piedalījās novada domes 17.februāra ārkārtas sēdē. Attālinātajai domes sēdei nebija pieslēgušies un nebalsoja vienīgi deputāti Daumants Dreiškens (ZZS), Lāsma Gabdulļina (LA) un Intars Liepiņš (JV).

Deputāts Normunds Audzišs (ZZS) gribēja zināt, kā praktiski izpaudīsies padomnieka darbs un kāpēc šādu jaunu amatu bija nepieciešams izveidot.

“Uz šo amatu konkursa nebūs,” uzreiz skaidrību ieviesa novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (LRA). Viņam esot bijušas sarunas ar Jāni Barinski, kurš mutiski esot akceptējis piedāvājumu padomnieka amatam. “Amata aprakstā vēl būs nianses, par ko mēs runāsim. Jānis turpinās to, ko iesācis gan pie plānošanas dokumentiem, gan pie projektu tālākas virzības, gan pie uzraudzības. Sadarbību veidos arī starp pašvaldības administrācijas nodaļām, kuras ir iesaistītas lielo projektu un attīstības jautājumu risināšanā. Tā ir Attīstības un projektu nodaļa, Īpašumu pārraudzības nodaļa, Grāmatvedības un Ekonomikas nodaļa. Sadarbību veidos ar speciālistu pašvaldībā, kas atbild par uzņēmējdarbības veicināšanu novadā,” sacīja A.Caunītis. Viņš vēl piebilda, ka J.Barinska darbs būšot ciešā saiknē ar novada būvvaldi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka J.Barinskis ar 1.februāri aizgāja no Attīstības un projektu nodaļas vadītāja amata pašvaldībā. Tas notika pēc tam, kad novada domes 28.janvāra sēdē deputātu vairākums nenobalsoja par viņa kandidatūru pašvaldības izpilddirektora amatam, kaut J.Barinskis bija izturējis atlases konkursu uz šo vakanci. A.Caunītis toreiz skaidroja – J.Barinskis ir vērtīgs darbinieks, taču viņa pienesums pašvaldības lielo projektu pārraudzīšanā un virzīšanā var būt nesalīdzināmi lielāks par to darbu, kas veicams pašvaldības izpilddirektoram.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (20)

 1. Ja Jānis būtu gudrs, uzliktu mīksto visam un ietu strādāt privātajā sektorā.

  18
  9
 2. Stulbi sanāk. Kā izpilddirektors neder, bet kā padomnieks pašā laikā. Caunīša ēras murgs.

  26
  2
 3. Kas vēl var būt stulbāks? Specamats “zelta puisēnam”?
  Caunīts sāk uzvesties kā Kariņš. Bet ka tikai rudenī, pēc valdības maiņas, visiem šitajiem nenākas nopietni atbildēt!

  27
  6
 4. Interesanti, ka var izveidot speciāli vienu amatu jau zināmam cilvēkam!
  Tā ir tāda regulāra prakse?
  Šis būtu jāpapētā sīkāk! Un ko par to saka tauta, novads, vēlētāji? Vai tas vairs nav būtiski?

  36
  3
 5. dažreiz nākas paklupt, sabrauc blondīnes, salej, pielej, visu uzzina. un pēc tam gardi pasmejas.

 6. Elementāri – ja daži cilvēki nav pārāk gudri, tad viņiem vajag padomniekus! 🤷‍♂️

  25
  2
 7. Domes priekšsēdētājs, vietnieks, izpilddirektors un tagad vēl padomnieks! Vai nav tā kā visa par daudz priekš mūsu mazā novada?

  36
 8. Ar ko ir noziedzies novads, ka šajā sasaukumā savemti šādi nožēlojami zoputāti un tas ir tikai pats sākums , nav vēl pagājis gads, bet jau sastrādāti debīlismi.

  18
  3
 9. Vispār jau raksts proklamets par gucuļu karogu!!! Bet tiek nomainīts pret kaut kādu padomnieku!!! KĀPĒC???
  Lai lasītāji nejautā kads Gulbenei sakars ar gucuļiem??? Tad jau lai novērstu uzmanību no neizdarītā uzkārsim kaut kādus efiopu vai somāļu karogus!!! Pārdzīvosim par visiem tikai ne par savējiem!!!

  8
  9
 10. Nu vispār bildē ir domes ēka. Raksts par karogu ir cits.

 11. Nu sākas cirks. padomnieks vajadzīgs daiļrunātājam. Visu laiku tiek runāts, ka jāsamazina, bet te , lūk, izdomā jaunus amatus. Varbūt drīz arī vietniecei būs vajdzīgs padomnieks ( izskatās, ka derētu, īpaši komiteju sēdēs)?

  21
 12. Nu kā izgāzās čalis, bija tik bravūrīgs, es aizeju, un tagad iedeva konfekti, atnāca atpakaļ. Kur ir sava pašcieņa? Lupata bijis un lupata palicis! Fui, vēl vīrietis! Kā var nebūt cieņa pret sevi?

  23
  4
 13. Kāda alga būs padomniekam? Varbūt Barinskis lai iet Caunīša vietā bez padomnieka. Gulbenes novadā tik daudz nesakārtotu lietu, bet tiek domāts kā tikai savējiem kabatas piebāzt. Varbūt tādu Gulbenes novadu nemaz nevajag, var pievienot Madonas vai kādam citam novadam, bet domes liekēži lai piesakās Avotos, tur tieši trūkst strādnieku.

  21
  4
 14. Ko par to saka juristi. Padomniekam pieeja visu nodaļu plāniem, dokumentācijām, izmaksām! Kā ar konfidencialitāti?

  7
  1
 15. Ko tad tagad izveidots amats, bet ko darīs jaunais Attīstības nodaļas vadītājs? Un cik ir Gulbenes novadam lielo projektu, ko Barinskim konsultēt? Attīstības nodaļas vadītājam jau kā reiz ir pienākums uzraudzīt visus šos projektus, plus vēl virs viņa ir taču izpilddirektors, kas ir operatīvā darba vadītājs, kuram ar tā kā būtu kaut kas jāsaprot. A kam vajadzīgs tāds konsultants ar virs 30 000 EUR algu gadā? Kāds var šo paskaidrot?

  14
  2
 16. Varbūt vajadzētu Gulbenes novada domē vēl Parlamentārā sekretāra amatu izveidot? Nu tā, sadarbībai ar MK un valdību.

 17. …tad jau šis amats bija ieplānots apstiprinot budžetu. Vai, tomēr, budžets ir stiepjams jēdziens….kādam noņem, citam pieliek…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.