Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pagaidām Gulbenes novadā piedzimšanas pabalsts joprojām — 700 eiro

Foto: “Pexels”-“Pixabay”.

Gulbenes novada deputāti nav gatavi nobalsot par bērna piedzimšanas pabalsta samazināšanu no šobrīd spēkā esošajiem 700 eiro uz 500 eiro. Tas pierādījās deputātu komitejas sēdē 21.februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā bija sociālo un veselības jautājumu komitejas sēde, kurā piedalījās 6 no tās sastāvā esošajiem 7 deputātiem.

Bija ierosinājums tomēr saglabāt šo pabalstu pagājušā gada minimālās mēnešalgas apmērā. Tie ir 620 eiro. Par šādu priekšlikumu nobalsoja 4 deputāti, 2 deputāti bija pret. Komitejas sēdē nepiedalījās tās loceklis Normunds Audzišs.

Tādējādi pagaidām tiek atlikta gala lēmuma pieņemšana par jauno saistošo noteikumu “Par materiālo palīdzību Gulbenes novada pašvaldībā” projektu, kuram ir veikta sabiedriskā apspriešana, kuras laikā pašvaldība no iedzīvotājiem netika saņēmusi nevienu ierosinājumu satura grozīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnēji šajā dokumentā bija ierakstīts, ka bērna piedzimšanas pabalsts Gulbenes novadā tiks mainīts no šobrīd spēkā esošajiem 700 eiro uz 500 eiro. Šādam samazinājumam nepiekrita Zaļo un Zemnieku savienības deputāti, kuri uzskatīja, ka pabalsts jāatstāj negrozītā apmērā, kas šobrīd ir 700 eiro, bet nākamgad tiktu pielīdzināts jaunās minimālās mēnešalgas apmēram. Savukārt deputāti, kuri pārstāv partiju “Latvijas attīstībai”, bija par bērna piedzimšanas pabalsta apmēra noteikšanu pagājušā gada minimālās mēnešalgas apmērā, kas ir 620 eiro.

Pašvaldības juriste Lauma Silauniece skaidroja, ka tagad saistošo noteikumu projekts būs jāsagatavo no jauna un ar grozījumiem. Tad tiks izsludināta šo noteikumu projekta jauna publiskā apspriešana. Pēc tās deputātiem vajadzēs izskatīt šīs publiskās apspriešanas rezultātus un balsot par šo dokumentu domes sēdē, visticamāk, martā. Tas nozīmējot, ka jaunie saistošie noteikumi un līdz 620 eiro samazinātais bērna piedzimšanas vienreizējā pabalsta apmērs varētu stāties spēkā tikai aprīļa beigās. Līdz tam joprojām spēkā ir pabalsts 700 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.