Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Palīdzēs diviem Gulbenes novada invalīdiem ar kustību traucējumiem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Oktobrī Gulbenes novada pašvaldība izsludināja Gulbenes novadā deklarētajām personām ar invaliditāti (kustību traucējumiem) pieteikšanos dalībai projektā, kas ļautu pielāgot mājokļu vides pieejamību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikušās piecas personas, no kurām projekta prasībām atbilstošas esot četras. Tie ir cilvēki, kuri dzīvo gan daudzdzīvokļu, gan individuālajās mājās. Tie ir gan gulbenieši, gan pagastu iedzīvotāji.

Pašvaldībai ir iespēja piesaistīt ārfinansējumu no Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanās fonda, lai šādi projekta gaitā palīdzētu divām personām ar invaliditāti. Kuras tās varētu būt, tas vēl tiks izvērtēts, apsekojot arī pretendentu mājokļus un noskaidrojot vajadzīgos vides pielāgojumus. Izvērtēšanu veiks komisija pēc noteiktiem kritērijiem.

Zināms, ka finansējums, kuru varēs izmantot vienas personas mājokļa vides pieejamībai, ir 18 299 eiro no ES Atveseļošanās fonda, bet PVN izmaksas apmaksās valsts.

Šāda informācija izskanēja novada domes finanšu komitejas 23.novembra sēdē. Konceptuāli deputāti pašvaldības dalību šādā projektā atbalstīja. Galīgais lēmums vēl jāpieņem novada domes 30.novembra sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.