Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Palielina algas Gulbenes novada pašvaldības vadībai, arī deputātiem maksās vairāk

BEZ PRETENZIJĀM un bez diskusijām novada deputāti 28.decembra domes sēdē nobalsoja par lielākiem ienākumiem sev pašiem, ka arī domes vadībai – Andim Caunītim un Gunai Švikai. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar 1.janvāri Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Anda Caunīša mēnešalga tiek palielināta no 2991,50 eiro pirms nodokļu nomaksas līdz 3376 eiro. Viņa vietniecei Gunai Švikai – no 2684 eiro līdz 3014 eiro. Pašvaldības deputātiem (kuri neieņem algotus amatus domē) darba samaksas apmērs arī tiks palielināts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējie deputāti par to nobalsoja novada domes 28.decembra sēdē. Faktiski viņi akceptēja koeficientu palielināšanu šo amatpersonu mēnešalgu aprēķināšanā. Kā zināms, minimālās algas apmērs valstī ar 1.janvāri palielināts no 620 eiro līdz 700 eiro.

2023.gadā A.Caunīša mēnešalgas aprēķināšanai tika izmantots koeficients 2,63, bet tagad būs 2,8. G.Švikas mēnešalgai līdz šim pielietots koeficients 2,36, bet tagad būs 2,5. Mēnešalga šīm amatpersonām tiek aprēķināta, gada bāzes algu pareizinot ar koeficientu. 2023.gada bāzes alga skaitījās 1137,46 eiro, bet 2024.gadā – jau 1205,71 eiro.

Deputātu mēnešalgai bija pielietots koeficients 1,2, bet tagad būs 1,3, aprēķinot atlīdzību par nostrādāto stundu skaitu mēnesī, piedaloties domes, tās komiteju, komisiju, darba grupu sēdēs, un atlīdzību par citu deputāta pienākumu pildīšanu. Deputātiem, kuri neieņem algotus amatus domē, par darbu tiek noteikta darba stundas likme, dalot bāzes mēnešalgas apmēru ar vidējo nostrādāto darba stundu skaitu mēnesī un piemērojot koeficientu 1,3, kas tiek pārrēķināta uz katra gada 1.janvāri, iegūto stundas likmi noapaļojot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pašvaldības darbinieku, arī izpilddirektora, mēnešalgu apmērs tiks noteikts saskaņā ar “Gulbenes novada pašvaldības darbinieku individuālās mēnešalgas noteikšanas noteikumiem”, kas ir jauns normatīvais akts. Arī par šiem noteikumiem vietējie deputāti nobalsoja novada domes 28.decembra sēdē. Un šie noteikumi stāsies spēkā ar 1.janvāri. Norādīts, ka turpmāk saskaņā ar iedalīto budžetu katrā pašvaldības iestādē noteiks gan amatu sarakstu, gan darba samaksu darbiniekiem.

Pašvaldībā ir paredzēts saglabāt prēmijas. Prēmijas izmaksa darbiniekiem ir paredzēta reizi gadā, bet tikai saskaņā ar ikgadējo novērtējumu. Prēmijas apmērs darbiniekam nedrīkstēs pārsniegt 55 procentus (iepriekš – 60 procentus) no vērtēšanas perioda mēnešalgas, ja vērtējums bijis teicams. Ja vērtējums bijis ļoti labs vai labs, tad attiecīgi vienreizējā gada prēmija darbiniekam nepārsniegs 50 vai 45 procentus (iepriekš – 50 vai 40 procentus) no mēnešalgas vai mēneša vidējās izpeļņas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (84)

 1. HMM bet bērniem noņēma brīvpusdienas izglītības iestādēs. Ļoti “laba” gulbenes domes valdība. aš tikko pat kājās piecēlos .

  65
  1
 2. bildē visiem tādas traģiski nopietnas grimases, it kā saņēmuši paziņojumu par atlaišanu no darba….

  34
  1
 3. Par ko?Par kādiem tad nopelniem sūnu ciemā,kurā nekas neattīstās,kauns jav paliek šeit dzīvot.

  51
  4
 4. par varenu kāju kūļašanu un pašaizliedzīgu skatīšanos pa logu

  37
  1
 5. ja par lidz sim pqaveikto.tad godigi butu vismaz pusi algas nonemt no patreiz esosas,tas butu godigi gan pret sabiedribu,gan pret pasiem

  42
  2
 6. bērzu skolā viss ir salaists dēlī, bet paceļ algas!!!

  kur ir kāda materiālā atbildība par nekvalitatīvu un nekompetentu darbu

  34
  2
 7. Tikko tak čīkstēja, ka nav naudas, atņēma bērniem brīvpusdienas un Zsvētku konču paciņas(labi, te bija muldēšana, jo tā piparkūka tāpat savi 3-4€ izmaksāja, noteikti kādam vietējam draugam vajadzēja piķi). Un nu algas augšā…wtf?

  41
  2
 8. Anonīmais!!! Tu ierunājies par Bērzu skolu. Vai tik ar Lizuma skolu arī nebūs problēmas? Tādu projektu! Nemaz vēl nezin,vai vispār atļaus visu darīt,kā gribēs . Vai mēs,vecāki,pat iedomājamies,kā mācīsies mūsu bērni un kur? Kultūras namā,sporta zālē? Kā ar ēdināšanu? Ja reiz nebūs ne siltuma,ne elektrības,tad arī skolā nevarēs gatavot. Kas vispār tādas lietas iesāk septembrī,kad paliek arvien tumšāks un aukstāks laiks? Tiešām,vienu vakaru piesēdāmies vēl izlasīt un aizdomājāmies.

  10
  2
 9. Kad Tu tā ierunājies,mums arī sanāca saruna kādā tikšanās reizē vairākām ģimenēm. Viens vīrietis saka— visgudrāk būtu pārlikt uz Galgausku un tos iedzīvotājus uz Beļavas pili. Vismaz būtu apdzīvota un apkurināta. Citādi tak ēkas iet bojā nekurinātas. Vai,pavisam labi. Tikai aizmirsām– kas notiek ar Mālmuižas ēku? Izdevās pārdot vai nē? Tak arī ir liela.

  7
  2
 10. “Bērniem noņēma brīvpusdienas” – vai tam ir sakars ar minimālās algas paaugstināšanu? Un tie daži tūkstoši “noteikti” kaut vienā skolā spētu nodrošināt brīvpusdienas.

  16
  11
 11. Labak nebutu rakstijuši savas algas, tik tautu kaitinat.

  21
  2
 12. Protams- kad pirmsskolu skolotājiem jāpaceļ algas, tad sāk skaitīt stundas un mēģina noņemt cik nu var, lai mazāk jāmaksā… bet pašiem sanāk viss.

  39
  2
 13. Kāpēc tik ciniski?
  Bērniem pusdienas atņem, un sev algas pieliek!
  Tiešām, Gulbenes novada pašvaldībai nav ar ko lepoties. Viss ir nolaists uz grunti.
  Un nezinu, cik tur to visādu darbinieku. Ļoti daudz, agrāk domē, liekas, to bikšu deldētāju nebija tik daudz. Šeit arī aiziet nodokļu maksātāju naudiņa.
  Cik ir uzņēmēju kas pelna, bet tērētāju pārpārēm.

  48
  2
 14. Nav ne kauna, ne goda, kas tie par cilvēkiem domē?

  18
  1
 15. Taču viņiem vairāk vajaga,ka jūs nesaprotat bērni ir pēdējā vietā.vot pasakiet priekskam domē vajaga cik daudz cilvēku ko viņi tur dara ne ko.atnak uz darbu padzer kafiju , konfektes paded šokolādes ko jūs nesaprotat viņiem arī vajag,tāpēc bērni ir pēdējā vietā.visu tikai pārdod neko nevajag cilvēki stāv rindās uz dzīvokli nav ko iedot jo visi ir pārdoti cilvēkam kas nemaksā nodokļu nekā.naudu savāc pat pie mājas viņam nekas nav jādara.ar īrniekiem līgumus neslēdz tādi bardaki miskastes met krūmos grāvis kāpēc tur dome neliek sodus?bet pie bērniem ķērās klāt.

  15
  4
 16. Domē ir nabadzība naudas nav.pat savus domes dzīvokļus ir jātaisa pa savu naudu,ko jūs gribat lai bērniem būtu pusdienas pa velti.vis ir pārdots ko vien var.tikai skolas tav tukšas kuras pūst kopā,gan jau pilnas ar žurkām.man piemēram bērns skolā negrib ēst jo negaršīgi taisot pusdienas.

  17
  3
 17. Par ko jums pielikt pie algas????? Tūkstošus saņemat vēl par maz ??????? Ko esat izdarījuši iedzīvotāju labā????? Žurku bars liekēži pretīgie jus lielākā daļa tur pa blatam tikuši.

  40
  1
 18. Zelta ādere tā pensionāru ciema pašvaldība. vēl bonusā ir darba auto, kaut gan Staru autobuss ir tik tuvu…

  16
  1
 19. Vajag laikam katru gadu taisīt novērtēšanu, lai lielāku algu piešķirt. Tas nekas ka likums tā nosaka, tad katrs domātu ka labāk strādāt sava jomā un godīgi saņemt savu algu

  17
 20. Mans tas liekas pats zemiskākais ko var izdarīt- pirmsskolas skolotājiem visā Latvijā likums nosaka atalgojuma likmes pieaugumu ar 2024.g., bet Gulbenes “”gudrīši”” izdomā kā samazināt stundas pirmsskolas pedagogiem, lai nav jāmaksā noteiktais atalgojums un bērnus rītos/vakaros sagrūst dežūrgrupās.
  Blakus novados pirmsskolas pedagogi saņems vienu atalgojumu (valstī noteikto), bet tāds pats pedagogs Gulbenes novadā saņems mazāk. Tajā pat laikā paceļ paši sev.
  VISLIELĀKAIS KAUNS UN NEGODS GULBENES NOVADA VADÎBAI!!

  63
  1
 21. Cilvēku novadadā katru gadu paliek mazāk,bet algas katru gadu paaugstina.Tak nekādus kalnus neviens negāž.Viņi pat vairs nezin ko nozīmē strādāt.Īstie dienas zagļi.
  Ja Domes mājā jāiet tad uz apmeklētāju skatās ,kā uz briemoni ko te atvilcies.Tikai ierēdņus var redzēt skraidot ar tējkannām un izmazgātām krūzītēm.Tā ir lielākā dienas daļa ar ko nodarbojas.
  Tiklīdz paaugstina algas tad nākamie maksājumi ar tiek paaugstināti.Mēs maksājam ar saviem nodokļiem viņiem algas.
  Muldoņu bars.

  36
  3
 22. Deputāti! Jums uz ielas parādīties kauns nebūs? Laikam jau ne. Ja jums būtu kaut cik sirdsapziņas un godaprāta atlicis, tad nerīkotu šādas dzīres “mēra laikā”. Un nevajag piesaukt likumus, kas uzliek par pienākumu algas pielikumu. Būtu tikai goda lieta atteikties, tad varbūt saglabātu kaut drusku cieņas no saviem vēlētājiem. Bet vēlētājs jau jums vajadzīgs tikai pirms vēlēšanām – nu, kā var nesolīt! Kauns jums, un nicinājums no vienkāršās tautas!

  44
  1
 23. Šeit rakstītājam par dzīvokļiem ir jāpiekrīt.Cik daudz dzīvokļi tiek pārdoti ārzemēs dzīvojošajiem,kuri šeit nebrauks dzīvot,jo ir jau īpašumi ārzemēs un nodokļus arī nemaksās.Kāpēc nepārdod šeit dzīvojošajiem?Jā,pēc tam šos dzīvokļus izīrē vietējiem.Līgumus par īri neslēdz.Cik tādu nav un neviens arī nekontrolē.Par ko jums lai paceļ algas!!!!?

  1
  3
 24. Fui, deputāti!
  Bērniem ir jābūt brīvpusdienām!
  Kauns!

  14
  1
 25. Kāpēc par šo jautājumu domes vadība nesagatavo atbildes piem., FB kontā? Būtu pieklājīgi atbildēt uz tepat redzamajiem iedzīvotāju jautājumiem.

  12
 26. Kas tas tāds Caunītis? Pilsētas rēgs? Nav nekādas komunikācijas ar iedzīvotājiem. Nolasījusies blice un vārās savā sulā. Viņi tikai rausīs cik var sev,kādi bērni? Savējiem taču viss ir. Šeit taču neviens nesaprot,ja neko nedarīt,tad ilgtermiņā arī pašiem nekā nebūs.Nav jau tā dome uz mūžu.Plānā galdiņa urbēji.

  19
  2
 27. Ne tikai dežūrgrupās- liek kladītē atrakstīt, cikos pēdējo bērnu paņem, tad rēķina minūtes un liek atstrādāt. Protams, tas ir nelikumīgi, bet tad ir teikums- raksti atlūgumu. Žēl, ka nav revīzijas Gulbenes novadā, tikai Rēzekni ķidā.( vērīgā komentāram piekrītu)

  20
 28. Tā nav JŪSU nauda! Par katru savu apsurdo un stulbo lēmumu ir jāatskaitās,kāpēc tā un ne citādi! Vispirms būtu jārāda savi DARBI, tikai tad atalgojums!

  16
  1
 29. Paši gājāt uz vēlēšanām,paši balsojāt,lūk rezultāts.Kad reiz jums visiem acis atvērsies.Muļķu zeme !!

  11
  3
 30. Drīz novadā nepaliks strādājošo cilvēku, paliks Pensionāri un bērni. Un jautājums, kad tad mēs viņiem maksāsim algas? Lai tagad sāk domāt par to…..

 31. Nav skaidrs, kur to naudu Gulbenē var iztērēt? Gadiem tu saņem pāris štukas mēnesī, katru mēnesi. Tur tak tām pirmsmenopauzes pankūkām krāsoties tač nav nekāda jēga! Arī ar dārgu auto pa rajonu nav kam zīmēties, jo tur neviens, izņemot stirnas, nedzīvo. Katru mēnesi pirkt dzīvokli Beļavā? Varbūt bāž burkā to naudu un aprok siltumnīcā?

  11
 32. Lūdzu, cilvēki, šito atceramies nākamajās vēlēšanās.

  10
 33. Tad kad Caunīša kungs bija izsaukts uz tikšanos ar Kalnienas iedzīvotājiem tika stāstīts cik domei ir slikti ar finansēm jo viņu prāt tauta tak ir īsti muļķi .Ja jau Rīgā var viņi arī var.Cerams vēlēšanu laikā tiks parādīta vieta šiem lielajiem labdariem.

  13
  1
 34. Es jau arī vēršos ar savu komentāru pie deputātiem.Protams,ka nodokļu maksātāju nauda!

 35. Atbilde — Ciniski. Tāds prasījums nedrīkst būt ,kaut ko pierakstīt lapiņā. Esat tiesīgas to nedarīt. Tomēr,bērni izņemti,jums vēl jāsakārto grupiņa nākošajai darba dienai. Un tur var atrast daudz darba,kur jāizmanto ,kad nav bērnu. Tāpēc nebūtu jāuztraucas , bet jānostrādā savs darbalaiks kārtīgi. Un audzinātājām ir jāstrādā sešas stundas. Nemaz vairāk nevar strādāt,jo ja jūs strādājat vairāk,kā tad jums maksā, ja drīkst strādāt tikai slodzi un ne vairāk? Vai jūs esat citā kategorijā,kā parasti strādnieki? Mums neviens neatļauj strādāt vairāk. Grib gan piespiest, bet piedāvā tikai līdz 30 procentiem. No tā cilvēka algas. Ko viņi iedomājas,atvilks nodokļus un tu esi palicis muļķos,gribēdams būt labs.

  5
  3
 36. A varbūt ir laiks padomāt par savu štatu samazināšanu, tad pietiek naudiņas pārējiem izdevumiem

  12
 37. Uz to bērnudārza burtnīcu jau nu tiešām Bez Tabu jāizsauc!!! Tad nedot vecākiem bērnus ārā pirms 19-iem, vai ko?!

 38. Staru pirts šausmīgu Zaudējumu rada,konČu pakas arī,kur nu vēl pa brīvu bērniem ēst dod tik nabadzīgs novads bet ja algas pacelt sev tad kā teica slavenais Kariņš-Nauda ir ,naudas ir tik daudz cik nekad.BRAVO.
  BEZ TABU JAZVANA 100%

  17
 39. Kāpēc citos novados var būt bērniem brīvpusdienas,bet Gulbenē – nē, Atbildi lūdzu Caunīša kungs.

  19
 40. Mīļie Gulbenes domes deputāti!
  Pie nākamajām vēlēšanām, NEVIENS, no esošajiem, siltajos krēslos vairs nesēdēs! Rausiet, kamēr variet!
  Labu apetīti, Jums jau tikai trūkst!
  KAUNS!!

  15
 41. Prieks, ka deputātiem paceļ algas, bet tiem kam alga jau ir tāda kāda ir, pieliek 40€ pirms nodokļiem. Vienkārši prieks strādāt.

 42. Kaut jūs visu gadu pļūtītu,tāds arī tas novēlējums no sirds.

  11
 43. Atbilde- Aija. Parastais skolotājs to saprot, bet Gulbenē nav iespējas strādāt slodzi pii, un tiešām raksta un rēķina minūtes, liek atstrādāt. Vai pārdevējam arī izrēķina no algas laiku, kad nav pircēju🤔?

  8
  1
 44. ”Karstā ziņa ” visā Latvijā. Algas maza ? Pārstādājušies? Aukstumā uz mežu jābrauc? Pansionātā pie slimajiem jāiet? Sociālais darbs jāveic? Nekas no iepriekš teiktā. Papīru rakstītāji, un ticiet nekas būtisks nemainītos, ja kāds no tiem svarīgajiem papīriem arī izpaliktu. Un nekas būtisks nemainītos, ja kāds no vadības kādu mēnesi vai pat vairākus nebūtu. Viss tāpat notiktu. Tad rodas jautājums, kāpēc tās algas jāpaceļ? Un lai paši sniedz skaidrojumu , vajag nointervēt, lai paskaidro cilvēkiem, un nevajag domāt, CIENĪJĀMĀS dāmas un kungi, ka apkārt vieni vienīgi muļķi dzīvo. Mēs bez Jums nudien varam iztikt, bet Jūs bez veikaliem, transporta , slimnīcām esat apaļa 0.IZLASIET, PADOMĀJIET!!!

  18
 45. Pēc jaunā pedagogu atalgojuma finansējumam dome vairs nevarēs ķerties klāt, tāpēc āri vien nomazināja slodžu likmes, lai nu netiek par daudz. Nākamais darbs ko paveica ir brīvpudienu atņemšana novada skolās, savukārt savus barokļus baro palielinot sev atalgojumu. Kauns un vēlreiz kauns, iedzīvotājiem lūgums būt aktīvien un šōs vēžus neievēlēt, kam jau kules pilnas.

  14
  1
 46. Ehh,kā jūs tauta neieredz,Caunīti,Švika,un domes deputāti,nu neesiet jūs labi un patīkami cilvēki…..ko nu?

  13
 47. Es domāju kā mūsu deputāti komentās, viņi taču aizmirsa pa to ko solīja pirms vēlēšanām. Un tagad mēs vāram domāt ka mūms rīkoties tālāk. Lai viņi sāk domāt pār mūsu uzticēšanu viņiem. Viņu bla, bla jau apnika..

 48. Kultūras namu lai izremontē, vēl kā no padomju laika, tad tauta novērtētu.

  6
  1
 49. Viens piemērs,kur domei obligāti bija jāreaģē,ir jautājums par sporta dzīvi novadā!!!Bet nē,izliekas,ka viss kārtībā.Par ko tad tik liels algas pielikums,citam ar 400 eiro mēnesi jādzīvo???

  15
 50. Andi,Gunu,Lāsmu-mēnesi norīkot uz Avotiem,lai redz,kā nauda jāpelna!Kaunējušies,būtu balsot par algu celšanu pašiem.Man liekas,ka drīz būs maskas viņiem jāliek uz sejas,lai cilvēki neatpazīst uz ielas.Tādi,kā Lāsma,kas daudzreiz atturās svarīgu jautājumu lemšanā,kam nav sava viedokļa,sen bij’ jāpatriec.Jautājums par Rankas pamatskolas direktores apstiprināšanu,piemēram.Un bērniem lai būtu atcelta maksā par ēdināšanu,kā tas ir kaimiņu novados!!!Skaidrs???

  16
 51. Šo nevajadzīgo ierēdņu uzturēšana mums ļoti dārgi izmaksā un teikumu, pirms nodokļu nomaksas- svītrojiet, jo nodokļus viņi nemaksā, tikai tērē.

  11
 52. Par kādu sporta dzīvi viņi lems, ja sieva ir lēmēja, bet vīrs “sporta organizētājs” pagastos? Pilna dome pievilkta ar radiem, draugiem, paziņām!

  19
 53. Šodien sniegs praktiski nesnieg, bet neredz ka kaut ko darītu pēc vakardienas puteņa!
  Ir gandrīz vakars, bet mazās ielas pat centrā nav tīrītas – sniegs gandrīz līdz ceļgaliem. Trotuāri arī ne visur tiek tīrīti. Stāvlaukumi pie skolām netīrīti.
  Pielikāt algu – sākat strādāt!

  7
  1
 54. Deputāt Liepiņ, es biju labākās domās par Tevi, bet tagad redzu, ka nauda dara savu, kauns, kauns, kauns, ka pazīstu!

  7
  1
 55. Interesanti, ko tad Liepiņš ar savu vienu balsi var pret pārējo baru, kurus viss apmierina.

  5
  1
 56. Nu par tām pedagogu algām un jauno minimālo likmi 1526euro jau nu tur vispār ir totālākie bandītu gājieni…Mīļie cilvēki reāli visi pedagogi to likmi nesaņems katru mēnesi…saņems tikkai viens kuram attiecīgajā mēnesī ir dežūrgrupiņa! Pārējie tiek mainīts darba laiks un tiek zaudētas 20 stundas mēnesī līdz ar to arī arī proporcionāli samazinās mēneša likme…Nu tas ir nonsens!!! Mēss pieliekam,bet mēs uzreiz atņemam…..Vai tad jūss savam algu pielikumam izvēlējāties tādu pašu shēmu…Vienu mēnesi jaunu pilno algu saņems Caunītis, vienu mēnesi Švika? Nu protams ka nē,saņemsiet jūss visi un pilnu jauno likmi! Tāpēc nevajag čakarēt tos nabaga pedagogus un atņemt viņiem to,kas pienākās! Ja vajag ietaupit naudu tad varbūt nevajadzēja visai Gulbenes novada domei ceļojumus uz Tenerifi dāvināt! Vai varbūt kādu iepirkumu caurskatīt! Nevis samazināt un apvienot bērnudārza grupiņas kur dažos bērnudārzos audzinātajas pavasarī paliks uz darbu,bet gan samazināt pašu domes deputātu skaitu!? Jo cilvēku un nodokļu maksātāju taču novadā paliek mazāk kā jūss argumentējat katrā jautājumā-tad kam mums tik mazā novadā jābaro tik daudz deputātu, kur varētu apvienot amatus!!! Lūdzu beidziet čakarēt cilvēkus un ietaupīt naudu no nepareizās puses!

  19
  1
 57. Tikai neaizmirstiet nākošajās vēlēšanās atkal nobalsot par Caunīti,Šviku,un par tiem visiem pārējiem,kas tur pie tā galda sēž…….ga–ga–gaaaa,gulbene muļķu zeme,ka uzticās tādai vadībai un deputāteļiem,kuriem prātā tikai viens,kā savas rīkles aizbāzt ar naudu.Parasto cilvēku atcerās tikai tad,kad vēlēšanas nāk.Priekā!! Laimīgu jauno gadu– parastā tauta.

 58. Bet par ko balsot? Tak var balsot par ko grib,tāpat nekas nemainās. Ā, nē, tomēr mainās. Paliek sliktāk.

 59. Ja samazinātu kā minimums 40% domes štata vienību, kā arī papīru kalnus un sapulču skaitu, kas nav prāta vētras līmenī, novads no tā neciestu. Atlikušajiem nāktos koncentrētis nevis uz kvantitāti un sīkumiem, bet uz kvalitāti un novadam nozīmīgiem darbiem.

 60. Caunitis vispar ielida ne tur kur vajag, balsojumu vineja Mazurs, vai tad jus aizmirstat?

  4
  9
 61. Es dzīvoju ļoti vienkārši- no algas līdz algai knapi. Slodzi tikai samazina, bet darba pienākumus nē. Un vēl tā Kablukovas k-dzes necienīgā attieksme tieši pret pirmsskolas skolotājiem- draud, ka kontrolēs kvalitāti( es ar pilnu atbildību daru ļoti labi savu darbu. Tas ir viss, ko māku darīt labi. Esmu pārstrādājusi sen visas minūtes, bet gribās izdarīt visu labi.) Un dzirdēt, ka nevarēs tikai saņemt algu un nestrādāt ir vairāk kā zemiski un sāpīgi. Bet mēs taču lieliski redzam kā strādā domes speciālisti, cik kvalitatīvi…. No domes nav nekā vairāk kā draudi. Ko dara jomu speciālisti metodiskajā darbā? To tur daudz. Vai ir kādas metodiskās izstrādnes, kursi? Taču tur slodzes nesamazina. Vai tiešām visa ļaunuma sakne esam mēs- skolotāji? Jums Izglītības pārvaldē nevajadzētu samazināt slodzes? Ja neprofesionālis ir vadībā, tad lai cik kvalitatīvi dara padotie, vienmēr būs slikti, jo vadība neizprot darba specifiku. Klausoties tajos murgos esi bez vārdiem no tās nekompetentās komunikācijas prasmes un izpratnes par pirmsskolas iestādes darbu. Skaidrs, ka nevis prasmes strādā, bet apziņa- esmu galvenā, daru un runāju, ko gribu, jūs tāpat neko nevarat man padarīt. Nožēlojami. Kāpēc novadā nav kas aizstāv mūs – pii skolotājus? Vai ir skaidrs, ka pasākumā redzot abus skolotājus, viens no viņiem nesaņem atalgojumu? Daudz ir tādu it kā sīkumu, bet nevienu tas neinteresē. Un nevajag par misiju runāt- rēķinus ar to nesamaksāt. Vienkārši gribas būt cilvēkam un dzīvot. Es esmu ļoti sašutusi par tik lielu algas paaugstinājumu domes deputātiem, kad visu laiku saka, ka naudas nav un visu tikai samazina. Kauns. Sāpīgi. Gribās ticēt, ka agrāk vai vēlāk viss sakārtojas, bet patreiz ir smagi.

  21
 62. Kad braukšu uz Gulbeni,jāiziet pie Caunīša,varbūt viņš man varētu aizdot naudiņu priekš maizītes.

 63. Ta mes visi spriežam, bet kad pie liela piķa tiekam tad sava ceļa noslaucam visu un visus.

 64. Mīļi mani, es šaubos ka kāds no domēs vai deputāti lasa mūsu komentārus. Tas viņus neinteresē ko mēs domājam…

 65. vini ne tikai lasa,bet dod noradijumus ssprikstelei,ko dzest ,ko atstat…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.