Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par Gulbenes novada budžetu atkārtoti balsos šonedēļ

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Šonedēļ Gulbenes novada pašvaldībā ir plānotas gan komiteju sēdes, gan domes sēde, lai atkārtoti skatītu un lemtu par pašvaldības 2024.gada budžetu. “Dzirkstelei” to apliecina novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībai budžets jāpieņem divu mēnešu laika no brīža, kad “Latvijas Vēstnesī” tiek izsludināts likums par valsts budžetu 2024. gadam. Tas notika pagājušā gada 21.decembrī. Tātad pašvaldībai šis termiņš iestājas šonedēļ. A.Caunītis informē, ka plāno trešdien, 21.februārī, izsludināt domes sēdi pēc komiteju sēdēm. Tas varētu būt pulksten 15.00.

Runājot par sagatavoto pašvaldības 2024. gada budžeta projektu, A.Caunītis saka: “Ja kaut kas nepatīk, vajag nākt ar priekšlikumiem.” Viņš norāda, ka pagaidām ir bijusi tikai diskusija, viedokļu apmaiņa, bet vajadzīgi priekšlikumi oficiālu iesniegumu veidā.

A.Caunīša personiskais viedoklis par to, kāpēc 16.februāra domes sēdē neizdevās savākt balsu vairākumu par pašvaldības 2024.gada budžetu, ir šāds: “Daļai deputātu kopš ievēlēšanas brīža novada domē ir grūti pieņemt manu kā novada domes priekšsēdētāja kandidatūru. To es saprotu. Vienkārši izmanto situāciju, nebalso par budžetu, lai redzētu, kā es tikšu galā. Man liekas – tas ir zināmā mērā bērnišķīgi. Tiek sajauktas kopā divas lietas – nepatika pret A.Caunīti ar nepieciešamību pieņemt pašvaldības budžetu, lai varētu normāli nodrošināt darbu. Ja ir neapmierinātība ar pašu domes priekšsēdētāju, parasti to risina citādā veidā: nāk ar priekšlikumu nomainīt un nobalso. Ievēl citu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī liek saprast, ka opozīcija nepildīja norunu 16.februāra domes sēdē nobalsot par pašvaldības 2024.gada budžetu ar noteikumu, ka bērna piedzimšanas vienreiz izmaksājamais pabalsts paliks pagājušā gada minimālās mēnešalgas apmērā. Tie ir 620 eiro, nevis 500 eiro, kā iepriekš bija paredzēts samazināt šo pabalsta veidu. Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo normatīvo aktu pagaidām šis pabalsts ir 700 eiro un atbilst valstī spēkā esošās minimālās mēnešalgas apmēram. Apstiprināt citādu šā pabalsta apmēru būs iespējams tikai pēc tam, kad būs izsludināta un notikusi atkārtota sabiedriskā apspriešana.

Normunds Audzišs “Dzirkstelei” šajā sakarā saka: “Nē! Mēs paliekam pie 700 eiro, kā tas rakstīts mūsu (pašvaldības – red.) saistošajos noteikumos (kuri pagaidām vēl ir spēkā līdzšinējā redakcijā – red.).”

Deputāts Aivars Circens “Dzirkstelei” saka – viņa pārstāvētā partija ir par bērna piedzimšanas pabalstu 620 eiro, bet nav bijusi vienošanās ar A.Caunīti, ka šis iegansts būs pietiekams, lai “Latvijas attīstībai” deputāti nobalsotu par pašvaldības 2024.gada budžetu. Turklāt uz 21.februāra komitejas sēdi tiek virzīts projekts par šā pabalsta samazināšanu no 700 eiro uz 500 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis par krīzes vadības komandu dēvē darba grupu, kura ir izveidota, lai strādātu pie pašvaldības budžeta sabalansēšanas jau tagad un arī pēc tam, kad budžets būs oficiāli apstiprināts. Šajā darba grupā ir pašvaldības speciālisti, kā arī deputāti – Guna Švika, Guna Pūcīte, Mudīte Motivāne, Ainārs Brezinskis, Normunds Mazūrs un pats A.Caunītis. Pagaidām darba grupa kopā ir sanākusi vienu reizi. Nākamā kopā sanākšana ir plānota pēc kārtējās 29.februāra domes sēdes.

A.Caunītis teic – šai darba grupa, pieņemot lēmumus, nebūs iespējams ievērot labas pārvaldības principus. Pieņemtie lēmumi būs nepopulāri, viņš skaidro.

“Maksimāli jāskatās, kā maksimāli varam efektivizēt gan cilvēkresursus, gan pārējos resursus pašvaldības funkciju nodrošināšanai,” saka A.Caunītis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. Tā, tā, tā. Jāgatavo popkorns. Var sākt likt uz derībām kas būs, budžets vai uzticības balsojums.

  18
  1
 2. Neuzticības izteikšana un pārvēlēšana! To iedzīvotāji gaida! Arī vietnieka un pārējo personāliju pārvēlēšana! Jo tālāk ar pašreizējo ejam, jo sliktāk paliek.

  25
  4
 3. Izskatās pēc gatavošanās nākamajām vēlēšanām! Dzīvot ar domu, ka katrs nākošais būs labāks par ieriekšējo, ir muļķīgi! Pārvēlēšanas? Ko gan šobrīd pārvēlēt? Iepriekšējie cenšas tikt atpakaļ un tas arī viss. Vai šobrīd ir kas labāks? Nav!

  19
  3
 4. “vai” komentārs izklausās pēc ziemas bērna vai anda…. Nu ko – aizdzīvojušies un aizsedējušies? – Jā!

  7
  4
 5. Komentāru sadaļā par jebkuru tēmu ir ļoooti daudz speciālistu. Tos arī jāievēl! Būs neredzēts uzplaukums!

  10
  10
 6. Man nav saprotams!
  Ja ģimenē trūkst naudas, tad taupa visi.
  Bet… pašvaldības iestādēs tā nav. Tiešām nesaprotu, kā GES var izsludināt iepirkumu par siltumapgādi 70 000€ (ES fondu finansējuma nav), ja pašvaldības budžets plānojas ar deficītu.
  Līdz šim tad GES telpās ir kritiski zema temperatūra?!

  Kur GES šim projektam ņems naudu – Peļņa? Palielināti tarifi? Kredīts?

  20
  1
 7. Ja jau prēmijas nepienākas,tad jau algu pielikumi ar nepienākas-nez kas vairāk griež budžetam-ož pēc tiesu darbiem.

  15
 8. SABIEDRISKĀ APSPRIEŠANA (haha, netika saņemts NEVIENS viedoklis no cilvēkiem, nez kādēļ?!?!?!) par plānotā piedzimšanas pabalsta nogriešanu notika no 23.01. līdz 05.02. KURŠ iedzīvotājs to zināja, kur ko sniegt, kur ko atrast viedokļa paušanai – kā tika domāts par informācijas kanāliem cilvēku informēšanai par šādu lietu? Dzirkstele arī vien 06.02. (novēloti spēja cilvēkus painformēt – jau diemžēl, jā, novēloti). Kādēļ pašvaldība neizmantoja savu “superīgo” Facebook lapu, Dzirksteli u.tml., lai caur kaut šiem kanāliem painformētu cilvēkus par šo iespēju, kur ko atrast, ko sniegt, ko plāno mainīt cilvēkiem pieejamā valodā, veidā, vietā?! NEKĀDAS NORMĀLAS INFORMĒŠANAS NEBIJA – līdz ar to nebija neviena saņemt viedokļa!

  30
 9. Šī pārcilvēciskā attieksme iespējama tikai tāpēc, ka pārliecināti par cilvēku apātiju. Nu paņemamies pa komentāriem, nolaižam tvaiku. Un? Viņiem taču ne silts ne auksts. Sūdzību, iesniegumu, rakstisku priekšlikumu nav. Kolektīvu iebildumu nav. Tātad paši esam vainīgi, ka pašvaldība ar deputātiem priekšgalā tik rullē tālāk.

  13
 10. Algas sev samazināt vajag deputāti jūs tur savos krēslos. Sākat ar sevi tad lienat pie novada ļaudīm. Noņemat sev prēmijas umņiki.

  17
 11. Daudzās pašvaldībās tagad, sakarā ar problēmām izveidot budžetus, opozīcijas izmanto iespēju gāzt esošās vadības.
  Tas nekas, ka ne jau ko diži labāku vietā liekot.
  Bet iespēju vajag izmantot, un vienmēr jau atrodas “lakstošas” deputāt dvēseles.
  Kā vienk. novada iedzīvotājam, neškiet, ka iepriekšējie novada vadītāji, un citi uz krēslu cerošie, bija un būs labāki par Caunīti. Vai veiksmīgi vadīt biznesu ir tas pats, kas pašvaldību?

  9
  1
 12. par kapostgalvu piekrityu-tur jau ari dzimst sie saukli- te rodas , – banisa zeme utt.

  12
 13. Dārzu racēj, nemaz tik vienkāršs tu neliecies. Pa dažādiem loģikas ceļiem tu vienalga aizvelc varnešiem izdevīgā virzienā. To sauc par demagoģiju. Bet uz tava āķa nemaz tik daudzi neuzķeras. Cerība uz muļķiem neattaisnojas. Priecē.

  2
  1
 14. Ne, ne un vēlreiz ne. Dedukcija te kādiem nav stiprā puse. Ar demagoģiju nenodarbojos.Varnešus pazīstu tikai pēc izskata. Bet tāds nu viedoklis ir. Iespējams kļūdos, bet..
  Drīz redzēsim.

  1
  2
 15. Drīz būs arī Gulbenei kad naudas nebūs kā Rēzekne .jā nauda ies pa un kreisi.samqzinat cilvēkus no domes nevajag lai tur būtu viņu tik daudz.Algas nevajadzēja celt jums.ko es jums iesaku netaisat nekādus svētkus Gulbene jūs jau bērnus jau esat tik tālu noveduši kad badaini bērni iet uz skolu.tikai jūsu domes bērniem ar invaliditāti jāmaksā 750eiro.citi nav bērni.nu jā tie taču ir kalpu bērni.tapec netaisat kalpu bērniem nekādus pasākumus nevajag.un kāda jums ir darīšana par cita bērniem. Ko

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.