Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par marihuānas glabāšanu militārajā poligonā tiesa soda jaunieti no Gulbenes novada

Ilustratīvs foto: “Pexels.com”.

Ar piespiedu darbu uz 100 stundām tiesa sodījusi kādu Gulbenes novada jaunieti par divu gramu marihuānas iegādāšanos personiskai lietošanai – liecina anonimizētais Vidzemes rajona tiesas Gulbenē 27.aprīļa spriedums, kas pieejams portāla “Tiesas.lv” lietotājiem. Tiesas spriedums nav pārsūdzēts un ir stājies spēkā 10.maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunietis saukts pie atbildības saskaņā ar Krimināllikuma 253.panta pirmo daļu, kas par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu bez nolūka realizēt paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trīs gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

Saīsinātajā spriedumā teikts, ka apsūdzētais marihuānu vispirms glabājis mājās, sācis lietot, jaucot kopā ar tabaku. Pēc tam atlikušo marihuānu – 1,3556 gramus – aizvedis sev līdzi lietošanai jaunatnes vasaras nometnē, kura pagājušajā gadā tika organizēta militārā poligona teritorijā. Burku ar marihuānas un augu maisījumu uzgāja nometnes atbildīgais darbinieks un par to ziņoja policijai.

Pēc “Dzirksteles” rīcībā esošās informācijas pie atbildības sauktais jaunietis tiesvedības laikā bija sasniedzis pilngadību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesa lēmusi iznīcināt šajā krimināllietā esošos lietiskos pierādījumus: divus tukšus polimēra materiāla maisiņus, stikla burku, kurā atrodas folija, cigaretes, aizsargmaska, kā arī pēc ķīmiskās izpētes atlikušos 0,23 gramus marihuānas un 0,4 gramus izžāvētu augu maisījuma, kas satur kanabisu.

Saskaņā ar likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2.pielikumu kanabiss (marihuāna) ir sarakstā iekļautā aizliegtā sevišķi bīstamā narkotiskā viela. Daudzums, sākot ar kuru iestājas kriminālatbildība, ir viens grams.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.