Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pārsteigums Gulbenei — dzimšanas dienas skaitlis uz ūdenstorņa

PAR izgaismoto torni ir parūpējies novada kultūras centra darbinieks, saimniecības daļas vadītājs Rihards Račko. FOTO: GATIS BOGDANOVS

25.februārī, kad Gulbene svinēja 96 gadus, kopš šim miestam ir piešķirtas pilsētas tiesības, gulbenieši pamanīja uz ūdenstorņa šo zīmīgo skaitli. Tas bijis domāts kā pārsteigums gulbeniešiem – “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada kultūras centra vadītāja Sarmīte Zdanovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa bilst – doma radusies tieši pilsētas augstākajā punktā parādīt Gulbenes 96. dzimšanas dienas atgādinājumu. Par to ir parūpējies novada kultūras centra darbinieks, saimniecības daļas vadītājs Rihards Račko. “Viņš māk strādāt ar gaismām. Lūdzu, lai izdomā, un tapa! Tas nav nekas liels, bet bija patīkami. Vakarā daudzi ievēroja šo skaitli uz ūdenstorņa,” stāsta S.Zdanovska.

Lai iezīmētu ūdenstornī skaitli 96, novada kultūras centrs izmantojis īrētu aparatūru. S.Z-danovska piebilst, ka ir plānots šādu lāzertehnisko aprīkojumu iegādāties savas iestādes īpašumā.

Arī 2020.gadā uz Līgosvētkiem Gulbenes apmēram 40 metrus augstais ūdenstornis Gulbīšu parka malā kļuva par izgaismotu objektu – ugunskuru. Toreiz pēc pašvaldības uzaicinājuma šo darbu veica Balvu SIA “Čivix”.

“Dzirksteles” arhīvos ir raksts par to, ka 2000.gada 30.novembrī tika nojaukts vecais ūdenstornis, kas stāvēja blakus šobrīd vēl esošajam un bija zemāks. Vecais tad bija nefunkcionāls. Šobrīd, pēc tam, kad 2002.gadā ekspluatācijā tika nodota ūdens atdzelzošanas stacija blakus ūdenstornim, nefunkcionāls ir kļuvis vēl joprojām esošais ūdenstornis. Tas noder tikai antenu izvietošanai uz tā. No ķieģeļiem veidotā torņa daļa ir 35 metrus augsta, virs tās stāv metāla korpuss, kas būtu jākrāso. Jau 2001.gadā, kad veikta ūdenstorņa apsekošana, šis objekts bija nolietots, sarūsējis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.