Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Būvmateriālu pārstrādes laukuma ideja Gulbenē gaida Valsts vides dienesta akceptu

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

SIA “Road Master” iniciatīva par būvniecības atkritumu savākšanas, apstrādes un uzglabāšanas laukuma izveidi Gulbenē, Viestura ielā 2, ir izraisījusi rezonansi. Tas nojaušams no komentāriem “Dzirksteles” portālā. Tā kā viedokļu paudēji ir anonīmi, nav zināms, cik lielam cilvēku lokam šī tēma ir sevišķi aktuāla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Grūti saprast,” tā novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” komentē kāda vai kādu viņam nezināmu gulbeniešu pretenzijas par SIA “Road Master” plānoto būvniecības atlikumu apstrādes laukumu Viestura ielā 2. Pie viņa personiski neviens ar pretenzijām vērsies neesot. A.Caunīša viedoklis: “Cilvēki dažādi uztver uzņēmējdarbības procesu. Varbūt kādā citā uzņēmumā, kur ar krānu konteinerā tiek bērti dzelži, iespējams, skaņa ir spēcīgāka, salīdzinot ar betona drupināšanu. Bet, ja mēs gribam dzīvot zaļi, nevis vest būvniecības atlikumus uz izgāztuvi, tad ir apsveicama šāda uzņēmējdarbības iniciatīva, kas piešķir būvniecības atlikumiem otro dzīvi. Blakus mums turpat netālu ir zaļais dzelzceļš. Būs labi, ja darbosies arī laukums būvatlikumu pārstrādei. Par ko būtu tur jāsatraucas? Par troksni, par putekļiem, par izskatu? Šis taču būs neliels ražošanas objekts. Un būs arī kāda jauna darba vieta.”

Vietējais deputāts Aivars Circens, kurš novada domes 25.janvāra sēdē kritiski uzstājās kāda Viestura ielas iedzīvotāja vārdā, “Dzirkstelei” neatklāj šā cilvēka personību. Vien saka, ka šis cilvēks šobrīd nav ieinteresēts tikties ar SIA “Road Master” pārstāvjiem, lai uzdotu jautājumus un paustu pretenzijas, jo deputātu vairākums 25.janvāra domes sēdē nolēma atļaut SIA “Road Master” privātajā zemē Gulbenē, Viestura ielā 2, ierīkot būvniecības atkritumu savākšanas, apstrādes un uzglabāšanas laukumu, gar teritorijas robežu izveidojot prettrokšņu sienu vai apstādījumu joslu. Lēmumā uzsvērts, ka “minētajam zemes gabalam teritorijas plānojumā teritorijas izmantošanas veids ir rūpnieciskās apbūves teritorija”. A.Circens laikrakstam saka – pretenzijas paudējs gaidīs, kāda būs Valsts vides dienesta tālākā rīcība attiecībā uz uzņēmuma ieceri. Pēc tam vērtēšot, vai turpināt juridiski aizstāvēt savu viedokli.

SIA “Road Master” pārstāvis Kaspars Raģelis “Dzirkstelei” stāsta, ka būvniecības atkritumu laukums plānots aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā un tas iekļaujas uzņēmuma plašākā teritorijā. Pie K.Raģeļa personīgi ar jautājumiem vai pretenzijām Viestura ielas iedzīvotāji nav vērsušies.

K.Raģelis stāsta: “Esam atbildējuši uz Valsts vides dienesta jautājumiem. Gaidām. Viss ir procesā.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Riebjas pat komentēt. Prieks par to, ka blakus zaļajam dzelzceļam būs būvatlikumu pārstrāde? Ja nav sūdzību, tad viss kārtībā? Paši deputāti dzīvotu pie šī laukuma un ēstu auglīšus no blakus dārziņa? Nu tad droši, attīstīsim ekoloģisku cilvēkam draudzīgu vidi blakus atkritumu pārstrādes poligoniem. Lieliski sader kopā. Ķeksītis gan vienā, gan otrā ailītē. Varbūt reizēm paklusēt.

  26
  1
 2. Cik tēma aktuāla, var saprast no komentāru plusiņiem un mīnusiņiem. Divreiz jau nepieskaitīsi. Un redzama arī attieksme pret notiekošo. Elementāri Vatson.

 3. Vai kādas šausmas! Auglīši, dārzenīši… Litenes ielas iedzīvotāji gadiem dzīvo apstākļos, kad viens garām braucošs auto rada tādus putekļus, kā 100 pārstrādes uzņēmumi……Arī dārzi ir. Tā kā Viestura ielas zaļuma aizstāvji varētu vienkārši paklusēt. Par skabardziņu uztraucas, kamēr baļķu krava gadiem nevienu neuztrauca…

  8
  9
 4. Paldies Circenam. Deputāts ar saprašanu un mugurkaulu. Diez kā būtu bijis, ja toreiz nobalsotu par viņu kā Gulbenes priekšnieku. Un viņa partijai vienīgie jēdzīgie kandidāti Eiropai. Vismaz uz pašu velēšanām Circens būtu jāatceras.

  4
  5
 5. Atliek Gulbenē mēģināt kaut mazo pirkstiņu pakustinā – visiem viss slikti, neko nevajag. Nevajag uzņēmumu, nevajag pat modernu parku pilsētas centrā. Neko nevajag! Izdalīt naudu nabadzīgajiem vajagot! Kā par Gulbeni trāpīgi
  teica viena sieviete- te jau tā purva aura… Nu, tad arī dzīvosim savā ekoloģiskajā purvā un neņaudēsim!

  13
  12
 6. Vajag no eiropas vest miskastes un dedzināt pilsētas centrā. Pilsētniekiem atļaut strādāt izgāztuvē. Visi laimīgi.

  10
 7. Re kur Gulbenes novads kā piektais bioloģiski tīrākais Latvijā. Tas gan par lauksaimniecību. Drīz būs novērtējumi par pilsētām, kur dzīvošanai labvēlīgāka vide. Un ja šaurās pierītes domā, ka atkritumu pārstrādes poligons pilsētā ir okei, tad nu tik uz priekšu! Tas attiecas arī uz to ielu iedzīvotājiem, kuri vasarās put. Iespējams, putēsiet cauru gadu un krietni vairāk. Pareizi, pareizi, ja jums ir slikti, lai visiem un jums ir slikti vēl vairāk! Apžēliņ, cik tālu tā var nonākt.

  11
  1
 8. Domāsim par nākotni! Tie, kuru rokās Gulbenē vara, un uzņēmēji! Kopā nospraudiet kursu uz Gulbeni un novadu kā vienu no zaļākajiem Latvijā! Nav mums jūras, izcilu pieminekļu u.c. Drīz cilvēki dzīvot un atpūsties brauks uz vietām, kur vide draudzīga veselībai! Un te nu mēs varētu vinnēt, ja būtu gudri saimnieki! Nost ar ražotnēm apdzīvotās vietās, kas var radīt iespaidu par vides piesārņojumu! Novērsīsim jebko, kas apdzīvotā vietā rada putekļus, gaisa, zemes, ūdeņu piesārņojumu!

  5
  4
 9. Viņi plāno būvgružus smalcināt tikai 4 dienas gadā. Tā bija rakstīts. Tad par ko cepiens? Par 4 dienām gadā!? Nu gan!

  3
  6
 10. Un cik reizes dienā gāzīs būvgružu atkritumu kravas? Un kādi vēji pūtīs pāri sagāztajām kaudzēm? Vai arī tas neskaitās? Tie, kas atspēko iebildumus, varēja tomēr meklēt gudrākus komentētājus. Tā naivi izklausās. Un var iztikt bez parakstu vākšanas, jo katrs individuāli vai piekritēju grupiņa var rakstīt iebildumus. Runā, ka vēl jau neviens neesot saņemts.

 11. Interesanti, cienījamie domes pārstāvji, vai Vides aizsardzības likuma 8. pants ir tā kā atcelts?

 12. Kāds sakars ar Litenes ielu? Jums tur ar varu kāds piespieda dzīvot? Varbūt nopirkāt māju pļavā un tad pēkšņi uzradās iela? Un kāda tur var būt intensīva satiksme, ja vietējais “biznesmens” ar saviem baļķeniekiem ielu tā sačakarējis, ka knapi ar džipu izbraukt.
  P.s. Un pietiek murgot, jo tūlīt Litenes iela būs asfaltēta.

  6
  1
 13. Viņi nevar sniegu iztirit no pilsetas….un ceļu viesturiela….kadi tur stradnieki….naudu tikai kāš…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.