Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pastā Gulbenē samazina astoņus darbiniekus

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Neoficiāli “Dzirkstele” uzzināja, ka ar 28.decembri Gulbenes pastā slēgta šķirošanas nodaļa un tiek atlaisti darbinieki. Noprotams, ka Gulbenē paliks pastnieki, klientu apkalpotāji pasta ēkā un vadītājs. “Dzirkstele” lūdza VAS “Latvijas Pasts” komentēt šo situāciju un to, ko tas nozīmēs klientiem.

VAS “Latvijas Pasts” komunikācijas speciālists Matīss Rutks atbild: “Sūtījumu pakalpojumi visā pasaulē attīstās ar milzu sparu. Latvija nav izņēmums. Konkurence šajā nozarē rosina mainīties arī nacionālo pasta operatoru “Latvijas Pasts”, kas no 2024.gada koncentrēsies uz jaunu stratēģisko virzienu. Uzņemtais kurss paredz ievērojami standartizēt un attīstīt mūsu procesus, lai atbilstu mūsdienu nozares specifikai un cilvēku paradumiem. Viena no izmaiņām attiecas uz šķirošanas procesu, ko turpmāk pārorientēsim no reģionālas pieejas uz centralizētu šķirošanu Rīgā. Ņemot vērā, ka minētais apsvērums iespaidos astoņus “Latvijas Pasta” darbiniekus Gulbenē, mēs uzņemsimies atbildību, lai parūpētos par viņu sociālo aizsardzību. Uzņēmums darbiniekiem, kurus ietekmē izmaiņas, saglabās veselības apdrošināšanu līdz polises termiņa beigām, garantēs likumā noteikto kompensāciju un sniegs karjeras iespējas citās struktūrvienībās. Tāpat piedāvāsim konsultācijas, lai cilvēki var izvēlēties tālākās profesionālās gaitas saskaņā ar savām vērtībām, prasmēm un īpašībām.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (29)

 1. “: Pastā Gulbenē samazina astoņus darbiniekus” Tagad būs īsi pasta darbinieki.

  17
  4
 2. samazināt
  samazināt 3. konjugācijas darbības vārds
  1.Panākt, būt par cēloni, ka (kas, piemēram, parādība, norise, to īpašības) kļūst, parasti ievērojami, vājāks.
  Saistītās nozīmes ierobežot, ierobežot.
  Stabili vārdu savienojumi Samazināt (arī palēnināt) gaitu.
  1.1.Panākt, būt par cēloni, ka (kas, parasti psihisks vai fizioloģisks stāvoklis, to īpašības) kļūst, parasti ievērojami, mazāk intensīvs.
  Saistītās nozīmes atņemt, laupīt.
  1.2.Panākt, būt par cēloni, ka (kas) kļūst, parasti ievērojami, mazāk ietekmīgs, nozīmīgs.
  2.Panākt, būt par cēloni, ka (kam), piemēram, skaitliskā vērtība, skaits, daudzums, kļūst, parasti ievērojami, mazāks.
  Saistītās nozīmes zaudēt.
  Stabili vārdu savienojumi Samazināt atzīmi.

  6
  7
 3. Nu, Dzirkstele, virsraksts vienkārši uzjautrina! Ko viņiem nogrieza,- galvas vai kājas? 😂 Vai tiešām tik grūti uzrakstīt,ka pastā 8 darbinieki tiek atlaisti no darba?

  20
  5
 4. Toties Gulbenes novada pašvaldībā būs vēl viena komisija🙃

  33
  2
 5. Pasts ir Valsts akciju sabiedrība, un pastnieks laukos ir pat kā sociļais darbinieks – to jau LP valde negrib vai nespēj sagremot.

  “Dzirksteli’ līdz pusdienlaikam nevar nogādāt pastkastītē. kura atrodas ~ 300m no pasta.
  Ierakstītas vēstules, ja zonas pastnieks salimst vai vienk nomainās – meklē pats.

  Sazvanīt drīkst un var tikai Rīgu.

  Labi vismaz , ka pašas klientu apkalpotājas un pastnieki ir jauki un atsaucīgi ļaudis

  Agrāk tāds bardaks nebija. Un tas nav tikai pie mūspilsētā.

  Pati pasta “galva” ir sapuvusi – ar 1 kāju 21gs, ar otru purvā.

  33
 6. Ja jau tā pieaug internet tirdzniecība.tad.gan neviens nelikvidētu šķirošanas. Uzņēmums nevelk…

  7
  1
 7. Pasta “galva” tiešām ir sapuvusi. Neredz tālāk par savu degungalu. Pasta administrācija nesamazinās, bet tiek samazināti darbinieki kuri piegādā klientiem laikrakstus, vestules u.t.t. Viņuprāt Latvijas iedzīvotāji dzīvo tikai Rīgā. Vai nav kauns par tādu admistrēšanu?

  34
 8. Pag, es nesapratu- tad man rīt mest vēstules pastkastē, kas pie pasta, vai nemest? Cikos turpmāk izņems, kā viss notiks, nu vai tad nevar visiem tukšajiem vārdu plūdiem pa vidu arī sniegt elementāru informāciju? Cik var laist burtu strūklas bez jēgas un nozīmes?!

  13
  1
 9. Galvenais kad kantor žurkas pieaug,priekš kam pastnieki.viens pastnieks uz Trijiem pagastiem.

  13
 10. Es gan saņemu no Veismaņiem eklērus, sēžu domē un man ie pajāt, ka pasts ie pa m eklērus grunti. Mēs esam savstarpējās palīdzības fonds. arī knbab eklēru iedosim!

  3
  3
 11. Un kur tad lai cilvēki paliek,tā jav šeit darba iespēju nekādu.

  10
 12. pastā ekonomijas nolūkos arī vēlams noaukt pasta ēku sādžā un nolikt tās vietā pārvietojamu plastmas kiosku ar Latvijas pasta logo, tad nauda ietaupīsies vēl vairāk…..

  14
 13. Viss, kas ir valsts paspārnē, ir sūds! Kur bija pasts, kads uzradās Omniva, dpd, venipak? Tāds pats sūds ir pašvaldība, kas eksistē tikai uz Rīgas un Eiropas naudu.

  12
 14. Nojaukt pastu vispār būtu valsts drošības jautājums. Zin’ kā- Ļeņina revolucionāriem tak pirmais uzdevums esot bijis- ieņemt pastu un telegrāfu. Bet, ja pasta nebūs, tad to ieņemt nevarēs, un viss kārtībā, valsts un režīms- drošībā.

  14
 15. Vai tie kas pieņem lēmumus pa pastu samazināšanu saprot ko nodara laukiem ja neesi mājās un tev ir atnākusi ierakstīta vēstule liecies no laukiem uz pilsētu.Šoreiz iet runa par Palsmanes pastu jo pastnieces tagad brauc no Smiltenes. Vienkārši ir dusmas kas neiedziļinās par tiem cilvēkiem ko laukiem nozīmē pasts.

  15
 16. Jūs vispār rakstu izlasījāt? Pēc komentāriem šķiet, ka pasta nodaļu slēdz.

  3
  8
 17. virsraksts tikai apliecina kopējo tendenci pasts ir sapuvis

 18. Pag- ja nešķiros, tad arī nezīmogos? Markai ar Gulbenes- Alūksnes bānīti vairs nevarēs būt Gulbenes zīmogs virsū?

  1
  2
 19. Vareni! Tikko pieteicu Aliexpress pretenziju. Paka parādās kā piegādāta 23.12., bet laikam tomēr piegādāta nekad netiks? Es ceru, ka LP kompensēs nepiegādāto preci jeb tagad būs jābrauc uz Rīgu kārtot nozagto paku jautājums?
  Skaidrs, ka atlaist vajag šķirotājus, paturot vadītāju, bet tad vismaz vadītājs kustina bakaļu un jau sašķirotās pakas arī piegādā kaut vai uz pakomātu.

 20. Nu vismaz šo Ziemassvētku dāvanu 8 darbinieki ilgi atcerēsies ar siltumu sirdī 🤣🤣🤣

  10
 21. Ziemassvētki un Jaungads ir rūķīšu laiks. Ja ar rūķīšiem tā knapāk, tad paņem kādus parastos cilvēkus, samazina, uzmaic micītes- un darīts!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.