Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība gatavojas iepirkt elektrību gadam

Ko izvēlēties? Biržas vai fiksēto cenu? Gulbenes novada pašvaldības speciālisti uzklausa deputātu viedokli, pirms izsludināts tiks kārtējais publiskais elektrības iepirkums pašvaldības vajadzībām. Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Gulbenes novada pašvaldība ir izsludinājusi apspriedi ar potenciālajiem elektrības piegādātājiem, rīkojot atklātu konkursu “Elektroenerģijas piegāde Gulbenes novada pašvaldības vajadzībām” – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja 4.aprīlī publiskotā informācija. Pašvaldība komentārus no uzņēmumiem gaidīs līdz 20.aprīlim.

Plānotais līguma izpildes termiņš ir 12 mēneši. Publisko iepirkumu paredzēts izsludināt aprīlī vai maijā. Orientējošs elektroenerģijas patēriņš līguma darbības laikā Gulbenes novada pašvaldības vajadzībām ir 2 809 843 kilovatstundas. Ar elektroenerģiju Gulbenes novada pašvaldībai jāapgādā 236 pieslēguma punkti.
Novada deputāti par šo tēmu diskutēja domes 30.marta apvienoto komiteju sēdē. Domes priekšsēdētājs Andis Caunītis atgādināja, ka līdz šim elektrības iepirkums pašvaldībai ir bijis par biržas cenu. Tagad ir doma izvēlēties fiksēto tarifu. Taču, pēc A.Caunīša domām, būtu jāvienojas, uz cik lielu cenu pašvaldība būtu gatava un vai tomēr izvēlēties atkal vajadzētu līdzšinējo modeli – biržas cenu. Domes priekšsēdētājs arī atzina, ka pagājušajā gadā par elektrību nācies pārmaksāt, un runāt par to ir vērts, jo “tiešām ir lieli tūkstoši” (eiro – red.).

Pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane teica – biržā esot vērojama tendence elektrības cenai pazemināties.

A.Caunīša padomnieks Jānis Barinskis pauda – neviens uzņēmējs nestartēs ar domājamiem zaudējumiem un vērtēs ilgtermiņa cenu. Pēc viņa domām, biržas cena ilgtermiņā vienmēr būs lētāka, bet īstermiņā var vinnēt, var zaudēt.

Deputāts Atis Jencītis, kurš pašvaldībā vada iepirkuma komisiju, teica – no pretendentiem tiek prasīts piedāvājums gan vienai, gan trim laika zonām; dienai, naktij un maksimumstundām.

Pagājušajā gadā Gulbenes novada pašvaldība līgumu par elektroenerģijas piegādi tās vajadzībām bija noslēgusi ar SIA “Ignitis Latvija” par 413 164,91 eiro līgumcenu bez PVN. Līguma darbības termiņš bija paredzēts no 2022.gada 1.maija līdz 2023.gada 30.aprīlim.

— Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.