Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība iecerējusi vēl vienu ražošanas ēku Gulbenē

Ar sarkanu iezīmēta Vītolu iela.

Gulbenes novada pašvaldība ir izsludinājusi publisko iepirkumu projektēšanas darbiem, lai Vītolu ielā, Gulbenē, taptu vēl viena jauna ražošanas ēka, kur piedāvāt uzņēmējiem nomāt telpas. Pagaidām nav noteiks termiņš, līdz kuram būtu iesniedzami piedāvājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt līdz 7.jūlijam pašvaldība gaidīs piedāvājumus citā publiskajā iepirkumā – būvprojekta izstrādei Vītolu, Kalna un Raiņa ielu pārbūvei. Šādu informāciju ir publiskojis Iepirkumu uzraudzības birojs.

Konkrēti Vītolu ielā atjaunojamās trases garums ir norādīts 0,300 kilometri. Projektēšanas uzdevumā norādīts, ka ir paredzēta nolietoto brauktuvju un segumu atjaunošana, mūsdienīgas un drošas vides nodrošināšana apkārtējiem iedzīvotājiem, kā arī infrastruktūras pielāgošana mūsdienu vajadzībām. Paredzēts asfaltbetona ielas segums ar septiņu metru brauktuves platumu. Šobrīd Vītolu ielai ir grants segums – liecina pašvaldības ielu reģistra dati. Ja pārbūves projektā tiks skartas inženierkomunikācijas, paredzēta to aizsardzība vai pārbūve.

Paredzēts būvēt jaunu lietusūdens novades sistēmu, nepieciešamības gadījumā veicot grāvju tīrīšanu, caurteku atjaunošanu, jaunu caurteku būvi. Paredzēta ūdensvada un kanalizācijas būve no Zaļās ielas līdz Vītolu ielai aptuveni 70 metru garumā. Plānots veidot apgaismojumu visas Vītolu ielas garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” stāsta, ka attiecībā uz šāda projekta nepieciešamību novada deputātu lēmuma nav. “Kad būs gatavs tehniskais projekts šādai iecerei, tad deputāti būs lēmēji par finansējumu,” viņš saka.

Faktiski ir runa par pašvaldībā sen jau plānota industriālā centra izveidi Gulbenē zonā ap Brīvības ielu. Šeit jau ir sakoncentrējušies spēcīgi uzņēmumi – SIA “Konto”, SIA “Rubate”, SIA “RCI Gulbene” un vēl vairāki citi. Zaļajā ielā 3 pēc pašvaldības pasūtījuma jau top ražošanas/biroja ēka, kurā telpas nomās uzņēmēji. Jaunā ēka, kuru paredzēts projektēt un būvēt Vītolu ielā, arī piederēs pašvaldībai, kura piedāvās uzņēmējiem nomāt telpas. Kā viens, tā otrs objekts atradīšoties burtiski kaimiņos.

A.Caunītis teica – novērots, ka pašvaldības rosība ir aktivizējusi uzņēmējus šajā ziņā. Var teikt arī, ka ir otrādi, ka uzņēmēju aktivitāte un interese rosina pašvaldību rīkoties. Viņš piemin, ka SIA “Sters G” ir iegādājusies un atjaunojusi Gulbenē, Brīvības ielā 72, bijušās maizes ceptuves teritoriju. Šobrīd ielas pretējā pusē apjomīgus pārbūves darbus savā teritorijā veic SIA “RCI Gulbene”. Arī pašvaldība vēlas investēt industriālās zonas attīstībā uz sev piederošās zemes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

 1. Vai ir vides speciālistu atzinums par to, kā gaisa kvalitāti, pazemes ūdeņus u.c. ietekmē Gulbenes un tās tuvās apkārtnes uzņemējdarbība un tas, ka Gulbenē atrodas “bļodā” un uz purva? Vai šis atzinums ir darīts zināms pašvaldības iedzīvotājiem un viņiem ļauts izteikt viedokli par nozimīgiem jautājumiem, kas skar viņu veselību? Nauda pāri visam? Gan jau bērni un mazbērni Gulbenē nedzīvo.

  2
  7
 2. Gudrās valstīs ražošanu uizvieto aiz pilsētas robežas, jo trokšņi atkritumi, notekūdeņi, Smago auto kustība utt.
  \pie strūklakas, lai uzceļ kādu akmens drupinātavu. ha ha.

  12
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.